2009

V listopadu a prosinci:


Pátek 25.12. - vánoční plavání otužilců opět pořádal KČT Neratovice, opět exceloval Jirka Bartoš, tentokrát v roli vodníka.

     


V úterý 22.12. v mělnickém muzeu dostal prostor pořad Šperky Indek. Škoda, že zajímavé promítání a povídání nejen o indických svatbách s "originál" Indem, který si vzal naši kamarádku Lenku G., bylo pořadateli avízováno pozdě. Plakát je k nahlédnutí zde, krásný titulní obrázek si zvětšíte po kliknutí:V sobotu 12.12. vedl PP Pražskou předvánoční vycházku. Tentokrát se šlo z Holešovic přes Tróju na vyhlídky na Vltavu nad Bohnicemi vesměs po trase projeté kolmo dne 17.11. Procházku si užilo 20 lidí včetně rychle se uzdravujícího Jardy Jelínka.


V sobotu 5.12. se u mě v Ostruhové ulici konala porada nad sezónou 2010 - tzv. 1. čtení - do něj jsou zařazeny reálné návrhy akcí pro rok 2010. Zúčastnilo se /místo původně pozvaných 3 lidí/ 15 osob, z nichž většina využila návštěvu Mělníka i k prohlídce Řemeslného jarmarku v místním muzeu. Michal T.

V sobotu 28.11. se konaly na zámku v Dobřichovicích Adventní trhy. Opět zvala Klára.
Tentýž den se v pražském kině Oko konal podzimní Cyklofest pořádaný Luckou a Michalem.

Od pátku do neděle 20. - 22.11. pořádala CK Alpy 6. ročník Smíchovského festivalu alpinismu. Narváno po celé tři dny, lepší bylo mít rezervaci předem. Hlavním pátečním tahounem byl legendární horolezec Reinhold Messner. Nejenom jeho vyprávění, ale i další přednášky na vysoké úrovni zprostředkovaně skýtaly zážitky, které nemáme každý den.

V pátek 20.11. pořádal ples Marek G. z TKDČ (Taneční klub dlouhých čepic). Pozvání kvalitně si zatancovat a dobře se pobavit neodolalo několik příznivců tance z našich řad.

Ve středu 18. listopadu jsem zahájil rehabilitaci po dachsteinském úrazu (28.9.). Michal T.

Na státní svátek 17.11. šestice cykloturistů s Markem G. oslavila 20. výročí sametové revoluce celodenní vyjížďkou V Praze. Na trase mj. Holešovice, Trojský zámek, vinice a vyhlídky nad Vltavou, část botanické zahrady a areál Bohnické psychiatrické léčebny.

Ve dnech 5. - 8.11. se v Brně konaly veletrhy Sport life a Caravan, na kterém jste mohli vidět mj. luxusní obytná auta.


V září a říjnu:


V sobotu 31.10. se konalo Loučení se sezónou na Macoše. Vedl Pepa Honz. Jel i cestovatel Honza Vlasák, celkem kolem 60 lidí. J.B.Urbánek
Podívejte se na fotogalerii Favoritu nebo fotogalerii Wasseka.

14.10. - 5.11. Trek kolem Annapuren v Nepálu.
Všech 10 "našich" po dachsteinském tréninku vytvořilo dobrou partu a absolvovalo bez potíží mj. 26.10. přechod sedla Thorung La 5416 m n.m. Někteří se vydali i o dva dny dříve k jezeru Tilicho Lake do cca 4 900 m. Stručný, ale výstižný slovní doprovod na "rajčeti" profíka fotografa Marka Spilky. Fotky Emila K. jsou k vidění zde.

V sobotu 10.10. se jela Houska. Letošní Loučení se sezónou bylo, pokud jde o počasí, uplakané. Odjezd lehce posunut kvůli dešti, na hrad Housku ale všichni dojeli a setkali se tam s dalšími od Mladé Boleslavi. Před i po akci se konalo posezení v Ostruhové ulici. Celkem (včetně těch bez kola jako L+M, Ann, aj.) se tu mihlo kolem 35 lidí. Díky všem za návštěvu! Michal T.

Víkend 3.- 4.10. pořádal Vlčánek v Borotíně u Tábora vyjížďky do okolí a hlavně předváděl výrobu domácích hořických trubiček. Letos menší sestava, ale zase všichni moc spokojeni (i najedeni!).

V sobotu 3.10. se konal podzimní Mělnický cyklotrek. Poprvé jsem byl přihlášen, ale kvůli zranění se nemohl zúčastnit. Jeli ale HaHy (už poněkolikáté) a další. Michal T.

25. - 28.9. jsme si zajeli (17 osob) na rakouský Dachstein. Hlavním účelem 3 denního pěšího přechodu vrcholu Dachsteinu 2996 m n.m. s dvěma noclehy ve výšce 2200 m bylo stmelení nepálské sestavy (odlet do Kathmandu již 14.10.). To se povedlo až nečekaně, ovšem také díky nepříjemnému zranění v samém závěru akce. Týkalo se mě. Díky všem za pomoc. Michal T.
Klikněte si na obrázek:

Po kliknutí naběhne fotogalerie


18.- 20.9. jste mohli navštívit tradiční Mělnické vinobraní. Letos bylo dost jiné, lepší! Líbily se koncerty, např. Věry Špinarové nebo německých Alphaville.


11. - 13.9. Krkonoše shora s PPem
Víkendový cyklovýlet se moc líbil, ačkoliv pro mlhaté počasí se plánovaný sobotní výstup na Sněžku neuskutečnil (ta pro hustotu mlhy nebyla ani vidět). Černá hora však vyjeta a z ní dlouze úchvatný sjezd na ubytovací chalupu Stará škola ve Strážném. Nedělní počasí nás mile překvapilo solidním polojasnem. I výhledy byly (Hromovka, Špindlerovka, Petrovka, údolí Bílého Labe). 19 osob, v sobotu ujeto 54 km a nastoupáno 1700 m, v neděli pak 47 km a 1300 m. Iva H.
Klikněte si na obrázek:

Po kliknutí naběhne fotogalerie2.- 6.9. se jela Adižská stezka II. Název mate, jezdilo se hlavně v okolí Brenneru. Nejprve dvě rekordně krátké etapy (jen 24, resp. 19 km) a pak naopak jedna rekordně dlouhá - 160 km, zakončená jízdou vlakem a nočním sjezdem. Vše dobře dopadlo, i 4., konečně normální etapa, dlouhá 63 km. Končilo se v Brunicu. Více na webu Hahy a v naší fotogalerii.

Po kliknutí naběhne fotogalerie

V červenci a srpnu:


26. - 30.8. jsme jeli Adižskou stezka I., tentokrát proti proudu. Za velkého vedra, v závěru pro změnu velkého větru, jsme mj. objevili další krásné boční údolí, Jarda J. si navíc zajel i k hradu R. Messnera. Jižní Tyroly opět nezklamaly. Klikněte si na fotku a uvidíte sami!

Po kliknutí naběhne fotogalerie12.8. odjížděl tým OTTIS na akci, která měla být letos nejěžší z celé sezóny. A byla - do 24.8. se jely mj. tři královské etapy, vše ve velkých vedrech jak zpočátku v Itálii, tak později ve Francii, včetně posledního dne. Celkově nastoupáno přes 20 km! Klikněte si na fotku a uvidíte jich víc:

Po kliknutí naběhne fotogalerie


Ve dnech 5. - 9.8. jsme dlouho a poctivě zkoumali na kole i pěšky nádherné pohoří u Rovereta - Monte Pasubio, takže jsme dojeli domů až 10.8. ráno. Ve čtyřech dnech jsme navštívili památky 1. světové války v Roveretu, zajeli k nedalekému Lago di Garda a 2x zajeli do hor Pasubia. V neděli, dni bez kol, jsme si tam prošli 52 tunelů. Zajímavé obrázky najdete po kliknutí na tuto fotku:

Po kliknutí naběhne fotogalerie


V neděli 2.8. se jel čtvrtý = závěrečný závod letošního silničního Alpského poháru - Tirol West Radmarathon. Kralupská Alena M. dosáhla v poháru na celkové 3. místo - gratulujeme!

24.7. - 2.8. se jely Bernské Alpy se skvělým počasím a hlavně týmem! Ten byl již pochválen na naší nástěnce. Vše podstatné se odehrávalo za tepla a slunečna, i dvě opravdu horské etapy. Také pěšky se dařilo - část sestavy došla z "norského" údolí až na ledovec Kanderfirm. Na kole nás několik dokonce po letech opět vyjelo na Männlichen, rekord však zaznamenal Habkern a hlavně Sustenpass - na obě místa vyjeli všichni účastníci, což nepamatuji. Příjemným zážitkem byl i silně oddechový Bern a oslava státního svátku konfederace na závěr pobytu.
Klikněte si na obrázky:

Fotogalerie Mike     Fotogalerie Jardy Jouji


Od 15. do 19.7. jela jiná, převážně moravská parta, tutéž akci jako před týdnem - Stelvio, ale průběh byl úplně jiný. Dvoutisícová hranice totiž padla hned první den - Martelltalem jsme v obrovském vedru dojeli až tam, kde končí asfalt (a pak ještě kousek dál), samotné Stelvio jsme zvládli také, ale nedočkaví jedinci pěkně zmokli, a přicházející ultrastudená fronta poznamenala nejvíce poslední dva dny. Celkově však velká spokojenost celé sestavy! Klikněte si na obrázek:

Po kliknutí naběhne fotogalerie


Ve dnech 8.- 12.7. přálo počasí i vysokohorské cyklistice v Národním parku Stelvio. Kromě jednodušších etap všichni vyjeli na 2758 m vysoký průsmyk Passo dello Stelvio a na závěr mnozí zvládli i celou tzv. Gletscherpanoramastrasse do 2750 m! Fotky po kliknutí na obrázek:

Po kliknutí naběhne fotogalerie


Ve dnech 3. - 10.7. se konala skvěle zajištěná cykloturistická akce Vysočinou křížem krážem pořádaná organizací Vysočina Tourism - Jitkou M. Více info na webu.

S KČT Mělník jsme 3.7. dojeli po Podunajské stezce ze Stockerau do Vídně a následné dny jezdili po tamních výborných cyklostezkách. To nejzajímavější z Vídně nám ukázal kamarád a skvělý průvodce Lubo T. Na závěr jsme 6.7. projeli Národní park Lobau. Několikrát došlo i na koupání. Všechny dny vedro až dusno, poslední den odpoledne (vlastně až cestou domů) vytrvalý déšť.
Fotogalerie se objeví po kliknutí na průvodce Luba:

Po kliknutí naběhne fotogalerie


V červnu:


Ve dnech 25. - 28.6. skvěla přejela sestava mladoboleslavského ACC nejvyšší silničky rakouského Národního parku Nockberge a na závěr zvládla i celou Grossglocknerskou silnici.
Po kliknutí na fotku jich uvidíte víc:

Po kliknutí naběhne fotogalerie


V pondělí 22.6. jsme na poradě s PPem vytyčili trasy pro Krkonoše shora (budou 11.- 13.9.). Přihlédli jsme i ke Kalimerovým návrhům.

V sobotu 20.6. jsme se pěkně projeli (a místy i prošli) s brněnským cykloklubem Komín na Železnorudsku - mj. Pancíř, Černé jezero, jezero Laka. V závěru dne jsme nahlédli i do Bavorska. Fotil Wassek.
V pátek 19.6. proběho setkání necelé poloviny nepálského týmu - 5 lidí se sešlo v Prášilach na Šumavě. Setkání inicioval Emil K.

13. ročník společné cykloturistické vyjížďky Kokořínsko silnicí a terénem byl letos pojat jako dvoudenní přejezd s noclehem na Máchově jezeře. Ten využilo 28 účastníků, a několik dalších jedinců se přidalo pouze na den. Lákala zvláště sobotní trasa, vedoucí dost často po neznámých, místy dokonce nijak neznačených, ale nádherných cestách. Díky slunečnému a jasnému počasí ani tolik nevadily občasné blátivé úseky po předchozích deštích. Naopak, kromě mnoha dolů (např. Beškovský, Horecký) a roklí (mj. Selská) jsme si skvěle vychutnali výhled z vrcholu Nedvězí. A pozdě večer pozorovali západ slunce nad Máchovým jezerem z pláže pod Borným.
Neděle 14.6. byla více ve znamení asfaltových cyklotras v oblasti za jezerem, nejprve směrem na severozápad, odkud jsme obloukem dojeli k Hradčanským rybníkům. Po obědě pod Bezdězem jsme tunýlkem podjeli žel. trať. A po projetí Kružského dolu nad plán navštívili "Gumídkovu" roubenku na Nosálově, zajímavým způsobem přejeli na Romanov a poté Boudeckou roklí sjeli do Kokořínského dolu. Počasí celý den opět vynikající. Závěrečné vyhodnocení na sluncem zalitém mělnickém náměstí se trošku protáhlo ke spokojenosti nespěchajících zúčastněných. Za oba dny v součtu najeto 135 km.
Za spolupráci hlavně v neděli budiž pochválen PP, za vzorné hlídání konce pelotonu po oba dny Honza 6ak. Po kliknutí na fotku uvidíte obrázky od více autorů:

Po kliknutí naběhne fotogalerie


Ve dnech 4.- 7.6. jsme jeli objevovat další bavorská jezera, ale také se podívat na stav sněhu na průsmyku Hochalmsattel (viz fotogalerie z loňského května). Nádherná jezera jako Forgensee, krásné hory v blízkém i vzdálenějším pozadí, malebná (a malovaná) městečka jako Füssen, Bad Tölz, hrady a zámky jako třeba Neuschwanstein nás uchvátily. Zaujala i podobnost těch "divočejších" míst bavorsko-tyrolského pomezí s Norskem. Vybrané fotky jsou moje (jedna z mobilu) a Míly H.:


           
         
V květnu:


O víkendu 30.- 31.5. se konaly Kalimerovy Brdy - vyjížďky dříve zakázaným vojenským územím. Dle účastníků povedený dlouhý výlet (mj. Padrťské rybníky) v sobotu a kratší (na zámek Kozel) v neděli. Více na Kalimerově webu.

V neděli 24.5. zajeli kralupští silničáři Pepa K. a Alena M. skvělé časy na 16. ročníku radmarathonu Amadé - prvním závodě Alpského poháru. Profi fotky z krásného okolí Dachsteinu najdete zde.

O víkendu 23.-24.5. upořádali L+M první jarní Cyklofest. Dle všech ohlasů včetně detailnějšího hodnocení fotografa Luba T. velmi podařená akce.

Ve dnech 15.- 21.5. jsme se zajeli podívat na profíky na Giro d´Italia. První den jsme objevili (a objeli) krásné Lago d´Iseo - jezero, které má na jedné straně skvělou cyklostezku. Taky má největší ostrov ze všech italských jezer. Další den patřil Milánu, kde několik našich dávalo interview Českému rozhlasu, a poté jsem se přesunuli do Alp na italsko - francouzské pomezí. Závodníky jsme viděli celkem tři dny, přičemž na horské prémii v Sestriere jsme potkali podobnou partu z Klatov.
Krásné hory, skvělé počasí a taky množství sněhu ve vyšších partiích si můžete prohlédnout ve fotogalerii, kde je zařazen i pohled na dělové věže na vrcholu Mont Chabertonu.
Chorvatské kololodní putování 1.- 10.5.
nám díky skvělé jachtě Silvě a speciální trase umožnilo navštívit kromě Korčuly, Hvaru a Brače také velmi vzdálené ostrovy Lastovo a Vis. Zaujalo zvláště civilizací dosud téměř nedotčené Lastovo. Pro soustavu několika desítek ostrovů poblíž toho hlavního se hodí označení "Malé Kornaty". Celá sestava si užívala pobyt na lodi i v přístavech, a samozřejmě také cykloturistiku. Často mnozí z nás vyjeli až na nejvyšší možná místa (Sv. Nikola, Vidova Gora, dokonce i na Sv. Jure), a ocenili daleké rozhledy.
Celou dobu (kromě bouřky hned 1. noc a následného větrného rána) bylo krásné počasí, místy až příliš teplé. Díky tomu jsme se rádi koupali v moři, nebo se občas schovali v chladivém stínu vinného sklepa. Nově složená posádka Silvy, zvláště kuchař a stevard, se také činila, doprava z Čech a zpátky (nový bus i vlek na přepravu kol) také fungovala.
O něco víc vám ukáže fotogalerie, dost napoví také slova klasika:
"Bohové chtěli korunovat své dílo a tak poslední den ze slz, hvězd a dechu moře stvořili Kornaty."
George Bernard Shaw, Chorvatsko, 1929V březnu a dubnu:


O víkendu 25.- 26.4. jsem ve Vídni prověřil camp a několik variantních cyklostezek (vše v rámci doladění červencové akce).

V úterý 21.4. vyšel v Týdeníku Mělnicko graficky hezky zpracovaný (ale jednodušeji napsaný - mohu tvrdit, jsem autorem) článek o vyjížďce Polabím a Povltavím, konané 5.4.

V neděli 19.4. se nás několik vydalo do Krkonoš. Poslední běžky se ohromně vydařily jarouškovsko-vlčánkovskou pohodovou atmosférou, která se postupně přenesla i na všechny ostatní. Sněhu bylo nad Horními Mísečkami také ještě dost, sluníčka postupně přibývalo a lidí ubývalo - naprosto ideální kombinace. Vychutnejte si fotogalerii.

V sobotu 18.4. jsme jeli další ročník Pražských parků. Tentokrát také přes celé centrum. Počasí nepřálo zdaleka tak jako na první vyjížďce sezóny (4.4.), což jistě ovlivnilo účast (29 lidí). Pro průjezd městem to však bylo akorát, a dokonce jsme zvládli i rychlý oběd v Bráníku. Trasu připravil a ceý den nás vzorně vedl Kalimero. Popis i s fotkami najdete na jeho webu.


       V úterý 14.4. se sem na Mělník sjeli z různých směrů chlapci na poradu nad detaily květnového výjezdu na Giro.

11. - 13.4. Slovenské velikonoce - pestré chození lesy, skalami, ale i vodou a sněhem! Počasí vyloženě letní po celé 3 dny, všude - na Malé Fatře, Velkém Javorníku, Súľovských skalách - krásně. Kol jsme měli s sebou jen 5, i na ně došlo. Nedělní etapu vedl Jožo, který za námi dojel z Blavy. V sobotu nás pro změnu navštívila Silvia. Zde je fotogalerie.
Celkový dojem vystihuje povedená věta Petra Ch.: Krása se střídala s nádherou.

V pátek 10.4. odjelo obytné auto na zkušební jízdu na Slovensko.

V pondělí 6.4. potvrdilo účast na červencovém výletě do Vídně 14 členů KČT. Míst pro veřejnost je tím pádem dost. Můžete se přidat!

V neděli 5.4. jsme s dcerou v rámci doladění tras pro akci 13.- 14.6. objevili a projeli další fantastické kokořínské kulisy, místa, kudy jsme ještě nejeli (i když letos jde o už 13. ročník)! Očekávejte první den dost terénu. Jako zpestření zvažuji zajet na Nedvězí, kam jinak chodíme jen v lednu s KČT.

V sobotu 4.4. se jela první jarní vyjížďka Polabím i Povltavím v jednom dni aneb přes mosty a lávky tam a zpět. Vylepšený název i další řádky jsou výnaťky z textu ústeckého Miloše M.:
"Z mělnického náměstí se v 9.45 místního času a pod vedením Michala MIKE Třetiny rozjela skupina 52 cyklistů s velkým věkovým rozdílem. Zatímco nejmladší letos poprvé okusí váhu školní brašny, nejstarší si již užívá zaslouženého ... Hned po pár metrech jízdy se u prvního výkladu vedoucího skupiny dozvídáme, že v lese vpravo pod námi cca před 35 lety pobíhal polonahý Jirka Bartoška při natáčení filmu Osada havranů. Takovýchto "výkladových" zastávek bylo na 6 km asi 6 a rychlostní průměr u první hospody byl hodně pod 10 km/h. To rozhodlo o roztrhání party v Zelčíně lidmi, kteří mají rádi přeci jen plynulejší jízdu. Tuto partu systematicky reguloval PP tak, aby se cyklisté vzájemně na dalších občerstvovacích stanicích potkávali. Nejdříve to bylo v kempu Obora u Veltrus, následovala vesnická hospoda v Máslovicích s muzikou od Kabátů a nakonec PP čekal sám s 3. pivem v ruce před hospodou v Zálezlicích.
Na trase bylo překonáno 2x Labe, 2x kanál Vraňansko-Hořínský, 4x Vltava a kdoví co ještě. K překonání těchto toků byly použity mosty, potrubní lávky a dokonce i jeden přívoz. Dospělým i dětem se výlet moc líbil i přes to, že do Mělníka jsme se vrátili se 73 km v nohách a těsně před setměním. Za přípravu tohoto výletu moc děkujeme a příště zase přijedeme."

Podívejte se na výběrovou fotogalerii vytvořenou z obrázků několika autorů.
Článek o akci vyšel v Týdeníku Mělnicko a hezký fotoreport na webu HaHy.

V pondělí 30.3. se u mě objevil navrátilec ze světa Patrik M., náš oficiální webmaster. Zašli jsme na pivo, pro něj první v Čechách po 22 měsících - tak dlouho cestoval po Austrálii (zde i studoval), Novém Zélandu, jižní a střední Americe. Kromě vyprávění zážitků se pochválil, jak mě naučil dělat web :-)

V sobotu 28.3. bylo konečně zajištěno ve Strážném ubytování pro akci Krkonoše shora 11.- 13.9.

V pondělí 23.3. se na Mělníku nekonalo povídání se Stevem Lichtagem, ani promítání jeho podmořských filmů, neboť slavný potápěč nedorazil. Náhradní program - místní kavárnu - jsme si ale užili taky.

Na události byl bohatý víkend 21.- 22.3. Obě akce - country tancování u Bobra v Bosyni i cestovatelské promítání v Praze Ládví stihl navštívit a také popsat Kalimero - viz jeho web.

V neděli 15.3. byla prodána legendární obytná Avia. Určitě ještě poslouží i novým majitelům.

Ten samý den (15.3.) se v Brně jela tradiční úvodní vyjížďka sezóny, příznačně nazvaná Za prvním defektem (a posledním sněhem...). Vedl Josef Honz.

V neděli 8.3. se v Krkonoších po týdnu konečně vyčasilo. Pár se nás svezlo na běžkách po trase Benecko - Horní Mísečky a ještě kousek dál, až jsme potkali pojízdnou kávičku(!). Reportík sepsaný Mílou H. i fotky jsou na webu Stodoly.

Ve čtvrtek 5.3. se na náš web podíval jubilejní 40 000. návštěvník.

V pondělí 2.3. byly na schůzi mělnických turistů rozdány propozice na letošní letní cyklovýlet Po Dunaji do Vídně.

V lednu a únoru:


Ve čtvrtek 26.2. se na Mělníku v kulturním domě konala porada k našemu podzimnímu Nepálu a po ní pěkná přednáška Víti Dostála o tom, jak projel americký kontinent od Aljašky až do Ohňové země nazvaná Panamericana - má láska.

V neděli 22.2. jsem zažil příjemné běžkování s HaHy sestavou (skvěle vedli Zdeněk s Janou) v nepříjemném počasí. V horách Krušných strávilo celý víkend 11 lidí. Na webu Hahy je celý třídenní report i s Hynkovou fotogalerií.
Jiná parta, převážně stodolácká, vedená JPK, ve stejném termínu, ale o hodně lepším počasí přejela hory Orlické. V sobotu dali dokonce 43 km! Na webu Stodoly jsou dostupné pouze fotky, pěkná zhodnocení nadmíru spokojených účastnic Aleny V. + Stáni P. a pořadatele (a asi trochu i spisovatele) JPK bohužel nikoliv.
O stejném víkendu 21.- 22.2. se konal v Hradci Králové festival Cyklocestování, na kterém vystupovali mj. Pepa Honz s Martinem V. a Slávka Chrpová.
Obrázky jsou z Krušných hor, popisky se zobrazí po najetí myší.

   


Ze čtvrtka 12. února má 7 z nás hezký kulturní zážitek - v Praze jsme navštívili koncert ABBA - the show.

   


V úterý 10. února jsem zajel na Smíchov na poradu s Láďou Jiráskem ohledně podzimního Nepálu.

V neděli 8. února promítali Stodoláci obrázky ze svých klubových i jiných akcí. Pamětníky zaujalo Norsko trabantem v roce 1979, všechny pak výborná přednáška Jiřího Okrouhlíka o Nepálu se zaměřením na trek pod Everest.

V pondělí 2. února proběhla na Mělníku porada s Kalimerem a Vlčánkem. Její první část se konala v "nové Avii", jak je nazýván obytný Ford.

V pátek 30. ledna se konala skvěle obsazená schůze Cykloklubu Komín Brno (dle Lupreho 47 osob), na které jsme s Pepou Honzem promítali vybrané obrázky z minulé sezóny. Dle spontánní odezvy účastníků se výběr povedl.

V sobotu 24. ledna jsme se s KČT Mělník prošli překrásným zimním Kokořínskem a při té příležitosti vystoupili na vyhlídkový vrchol Nedvězí. V údolích chladno, všude sníh nebo led, jen výjimečně trošku bláta, s přibývajícím časem přibývalo sluníčka. Nejhezčí počasí a podmínky za posledních několik let! Podívejte se na fotogalerii nebo si poslechněte si, jak hezky křupal sníh - video (*.mov - program Quick Time Player).


V pondělí 19. ledna se na Mělníku konalo slavnostní odhalení památníku studentovi Janu Palachovi. Událost měla vysokou úroveň díky velkému zájmu veřejnosti, účasti nejvyšších státních představitelů ČR a v neposlední řadě také díky přítomným francouzským diplomatům - viz fotografie.

     


V neděli 18. ledna jsem zažil běžkování na "príglu" - zamrzlé a sněhem pocukrované brněnské přehradě mezi stovkami lidí. Skupina z komínského cykloklubu také početná - 13 lidí (Lupre uvádí dokonce 19). Na fotce je jen "hlavní peloton".


V sobotu 17. ledna jsem si prošel veletrhy cestovního ruchu GO a Regiontour a v rámci programu GO kamery si poslechl krásné vyprávění o umění cestovat. "Lektorem" byl Zdeněk Thoma, hlavním tématem Nepál.
V pátek 16. ledna jsme na schůzkách v Brně rozebrali akce Stelvio a hlavně Nepál. Himálajská sestava se rozšířila.

V pondělí 12. ledna se na schůzi KČT Mělník mj. doladilo pár detailů k chystanému výletu na kolech "Po Dunaji do Vídně (včetně městských cyklostezek)". Odjezd bude v pátek 3.7. ráno, návrat domů v pondělí 6.7.

Sobotu 10. ledna jsme věnovali rozšířenému posezónnímu srazu.
Nejprve se téměř 20 lidí přišlo podívat na zánovní obytné vozidlo a zároveň si trochu zavzpomínat nad starou dobrou (v našem případě výbornou) Avií, která je nyní na prodej.
Poté se s ještě dalšími posilami vydali na prohlídku do mělnického podzemí, kterému dominuje nejširší studna v Čechách.
Vlastní sraz proběhl tradičně v muzeu, ale tentokrát v sále v 1. patře - ve větších prostorách než minulé ročníky (ale vinný sklep měl taky něco do sebe :-).
Ing. Hunčovský coby host na úvod si svým poutavým vyprávěním získal naši přízeň, a ukázal všem 45 divákům, že když se chce, všechno jde - v jeho případě běhat ultramaratony. V této přetěžké vytrvalostní disciplíně se vypracoval až do reprezentace ČR.
Po přestávce jsme si promítali (a komentovali) obrázky z našich i jiných akcí, řazené nejprve do tématických bloků (např. kuriozity) a poté výběry z různých výletů. Asi nejvíce zaujalo duhové Norsko, úspěšný výstup na Mont Blanc, krásné Bernské Alpy na kole, jarní Bavorská lesní jezera ("takové malé Norsko"), kde si účastníci dopřáli i zasněžený kopec, atd.
Program pokračoval po večeři v restauraci Hestia, kam se téměř všichni přemístili. Zde padlo pár slov o sezóně 2009, viděli jsme mj. 2 zhudebněné bloky a několik videí. Celkový dojem dle účastníků - moc pěkné setkání. A dojem pořadatele? Spokojenost, že všichni byli spokojení - kvůli tomu to dělám.Jak jsme přivítali Nový rok
Cyklisté z Mělníka a širokého okolí oslavili příchod nového roku jedinou zimní cyklojízdou - tradiční vyjížďkou na Říp. Peloton 35 jezdců, mezi kterými nechyběly ani ženy, vedli Otto Zábranský z OTTIS týmu a Michal T. - Mike. Mráz, lehce zatažená obloha a dokonce ani defekt předního kola, který postihl hlavního pořadatele kousek za Cítovem, nezabránily skvělé atmosféře po celý den. Na Řípu u rotundy pak došlo k setkání s dalšími cykloturisty, především s kamarády ze "Stodoly" a spoustou dalších přátel. Zpáteční cesta jádra Mike vedla na Mělník oklikou přes Vraňany, kde se v teple místního pohostinství probraly návrhy sezóny 2009, dále Zelčín, Vrbno a kolem nové protipovodňové hráze v Hoříně. Chladivě příjemných 50 novoročních km jsme všichni přežili v pohodě (kromě nevyspalého Kalimera).
O akci referoval i tisk - Mladá Fronta Dnes (včetně fotografie) a Mělnický deník.
Více o Řípu najdete na stránkách pana Nešpora.