2010

V prosinci:


Od čtvrtka 30.12. je obytné auto odstaveno - zazimováno pod střechou nedaleko Mělníka.
V úterý 28.12. získalo obytné auto bez potíží důležité nálepky - emise a STK na další období.

V úterý 21.12. další kulturní akce (první 8.12.), tentokrát v Brně - vánoční koncert Hradišťanu společně s Filharmonií Brno v poněkud zvláštních prostorách tzv. Vaňkovky.

Od pátku 10.12. do neděle 19.12. dovolená - autem ve Francii. Zimní Alpy měly velké kouzlo, málo sněhu, zato hodně slunička. Zatímco ostatní lyžovali, já denně projížděl autem či procházel pěšky místa v okolí Brianconu - Risoul, Vars, Les Orres, Granon atd., většinou známá z letních cykloakcí.

Ve středu 8.12. jsme navštívili koncert Petra Rezka a Hany Zagorové v krásných prostorách Zámku Mělník, konkrétně v koncertním sále, který má skvělou akustiku. Připomínám, že na zámku měla svatbu Klára J. (viz zápis 9.4. 2010).

V neděli 5.12. se, za stále velké zimy, sešlo téměř 40 lidí na Předvánoční procházce Prahou s Jardou Jelínkem, kterému se opět povedlo vybrat zajímavou trasu s několika výhledy. Také jsme na trase navštívili porodnici, což je symbolické, neboť na vycházce se krátce objevila i dvě miminka našich cyklistek.

V sobotu 4.12. jsme nejprve zavítali na Mělnický řemeslný jarmark (komentář trhovkyně Kláry: "Vás je tady jak v Avii", vypovídá o tom, že se nás sešlo víc). Odpoledne jsme pak zajeli do Bia Oko za Luckou a Michalem na jejich Cyklofest. Program hezký, navíc došlo k mnoha milým setkáním. Venku rekordní zima - 17 stupňů Celsia!

V pátek 3.12. dojel na Mělník na seznamovací návštěvu (s novou "Avií") i normální návštěvu Honza M. z Brna.V listopadu:


V pondělí 29. 11. se v KD Mělník konala přednáška J. Hofmanna Francie - oblast Rhona - Alpy (I.díl). Svižné vyprávění se konkrétně týkalo např. Lyonu, zámků u Ženevského jezera, Evianu, Les Gets (známe z letošní Tour de France), Chamonix a Mont Blancu.

O víkendu 27. - 28. 11. se konalo množství zajímavých cestovatelských přednášek v rámci festivalu Kolem světa v Praze Ládví. Dle referátu našich se hodně líbil Manang Zdeňka Thomy a Švýcarské cyklostezky Lucky a Michala.

Ve středu 24. 11. kultura v Mělníce: do KD zavítal Divadelní spolek Frída Martina Trnavského s Bárou Munzarovou a Marikou Procházkovou, které se předvedly Jako Thelma a Louise.

V neděli 21.11. někteří z nás navštívili Festival alpinismu na Smíchově. Nejvíce se jim líbil Dan Pohlman na kole a v mačkách (Grossvenediger), dále Rakušan Oswald Oelz (68 let, Eiger!) a samozřejmě náš Radek Jaroš (Himálaj). Zaujaly i jeho velkoplošné fotky z obou Gasherbrumů a také obrázky Pavla Béma z Antarktidy.

V pátek a v sobotu 19. a 20. listopadu proběhlo v Brně několik důležitých porad k sezóně 2011.

Večer 16. / 17.11. jsme vyrazili na koupací výlet do ohromného komplexu (bývalý hangár na stavbu vzducholodí) Tropical Islands u Berlína. Z celého tropického ráje byla nepříjemnější wellness (saunovací a vířivková) část - pro tělo opravdová radost. Kazem jen fronty u pokladen při odchodu.

Reportík z pondělí 15.11., posledního letošního teplého dne:
Dnes odpoledne jsem tam vyjel! Velký zážitek, díky postupnému vjezdu do mraku a poté i do "anglického" (velmi jemného) mrholení to bylo doslova jako cesta do nebe! Předtím jsem se autem přiblížil do Hamru, odsud už na silničním kole. Výjezd těžký, krásný a díky mraku a šeru ve finále i kouzelný. Teplo bylo naštěstí i za tmy, kdy jsem se fofrem (často 35 km/h na rovinách, ve sjezdu 50) vracel k autu.
Tolik o letošním Ještědu, mém osobním zakončení sezóny. Mike. Pro úplnost: najeto 45 km.

V sobotu 13.11. jsme si dali sraz v Konrádově, abychom se prošli Údolím bílých skal na Zbrázděný vrch a skalním městem do Střezivojic. Krásná krajina Kokořínska + velmi teplé počasí = spokojení účastníci (21 osob), z nichž více než polovina přerušila návrat domů posezením na Mělníku u Rusa (a vypila tam 18 višňových a skořicových čajů :-).

V neděli 7.11. navštívily Mělník a kola Pells M+M. Testy bicyklu proběhly v dešti a chladu.

V sobotu 6.11. jsem zaznamenal konkrétní dotazy / návrhy na dvě akce - podzimní kololoď a na Galibier v rámci Tour de France 2011. První akce po předchozím odstoupení skupiny HaHy vypadá málo reálně, druhá má větší naději na zařazení do již dost nabitého rozpisu na příští rok.

O víkendu 6. - 7.11. pořádal Pavel Šk. další "Trubičky" - víkend v Borotíně. Hlavně v sobotu se jezdilo na kolech.

Ve středu 3.11. jsme s PPem navštívili schůzi KČT Mělník. Řeč tam byla i o Bernských Alpách 2011.


V říjnu:


V neděli 31.10. bylo opět slunečno a teplo, tentokrát Kokořínsko, mj. Střezivojický důl, pěšky.

V sobotu 30. října pořádal Favorit Brno tradiční Loučení se sezónou na Macoše. Hvězdicové jízdy se zúčastnilo cca 80 cyklistů! Josef Honz

Ve čtvrtek 28.10. se povedlo počasí a tím i další hezký cyklo výlet Kokořínskem, vesměs po neznačených cestách u Lak. Za téměř 3 hodiny najeto jen 20 km, ale pořízeno mnoho krásných fotek.

V pondělí 25.10. kultura v mělnickém KD - Když Harry potkal Sally s J. Langmajerem a I. Jirešovou. Hra ze života některých z nás, výborní herci, celkově velmi příjemné divadlo.

O víkendu 23.- 24.10. jsme, podobně jako 17.10. pod vedením Ivky B. ze "Stodoly", pěšky poznávali Malou Skálu a její okolí - např. Suché skály, Klokočí. Pěkná, pohodová akce, sluníčko v sobotu, veselo (s Terunou) v neděli.

V sobotu 23.10. bylo veřejnosti prezentováno Giro d´Italia 2011. Za řeč stojí třeba etapa na Grossglockner (jede se 20.5.) a hned následná na Monte Zoncolan (21.5.2011).


V úterý 19.10. byla zveřejněna trasa Tour de France 2011. Zařazany jsou i krásné průsmyky v Ariege, zapadlém koutě Pyrenejí, které jsme si letos měli možnost projet. Více na www.letour.com.

V pondělí 18.10. porada se Slávkem o 2011.

V neděli 17.10. jsme v krásném počasí a skvělé sestavě obešli Příhrazské skály (Drábské světničky, Mužský) - okraj Českého ráje nedaleko Mnichova Hradiště. Díky Ivce B. ze "Stodoly".

V sobotu 16.10. jelo pár lidí, co před týdnem nemohli, Housku v našich stopách. A moc si to pochvalovali. Jarda Jouja

Ve čtyřech po sobě jdoucích slunečních odpolednech 11. - 14.10. jsem si v rámci aktivní rehabilitace projel okolí široké Mělníka. Pozn.: je až s podivem, že na Kokořínsku stále nacházím nové cesty a krásné scenérie! Michal T.

V sobotu 9.10. se jela Houska - vyjížďka na závěr sezóny.
Na úvod se počkalo na vzdálené účastníky, kteří dorazili vlakmo (mj. z Ústí n.L.), poté jsme, v rámci přesunu mezi jednotlivými mělnickými vyhlídkami, vyzkoušeli novou dlažbu v historickém centru města. Až poté se 32 členný peloton, který vzadu poctivě jistil Honza 6ak (díky!), vydal na Kokořínsko. V krásném počasí po nové trase (mj. přes Mšeno) se jelo pohodovým tempem, navíc s četnými zastávkami na výklad L. Hovorky (poprvé již v Měl. Vrutici). K hradu Houska jsme se ve finále dostali přes Romanov, Ráj, Tubož a po staré zámecké cestě. Zde se připojili 3 členové HaHy. Vydařil se i pozdní oběd na zahrádce Hostince pod Houskou. Zpáteční trasa byla zpestřena o důl Žebrák a výjezd / výstup kolem Harasova na Bosyni. Tam nás zaujaly americké válečné jeepy /džípy a my zase zaujali jejich majitele :-). Přes Vysokou a Chloumek jsme se pak vrátili na Mělník. Na větší počet najetých kilometrů - 72 (avizováno bylo méně) si v sluneční lázni nikdo nestěžoval. Všem dík za příjemnou atmosféru, psavce Ivě H. i za podrobnější článek a Markovi S. za fotky (oboje viz nástěnka)! Michal T.

Ve čtvrtek a pátek 7. - 8.10. návštěva Brna - veletrhy Bike Brno, Caravaning, porada s Pepou Honzem.

Ve středu 6.10. kultura v Praze - velmi příjemné posezení se skupinou Paleta a mj. manželi Jonovými.

V neděli 2. října opět pořádali chlapi z mělnické Střední zahradnické školy Cyklotrek, už 13.! První se jel na podzim 2004, další pak každoročně na jaře a na podzim. A konečně se i mě povedlo zúčastnit. Start a cíl byl ve Mšeně v areálu městských lázní. Moc hezké počasí a velmi pestré možnosti, kde na Kokořínsku sbírat a hledat body, přispěly k pohodě během celého dne. Spokojenost nakonec i v mém týmu, i když jsme těsně "projeli" časový limit. Ale objeli jsme mj. Valdštejnsko, Housku, Nedvězí, našli nejméně navštěvovaný bod (č.15 - Spálený mlýn). Všechno o Cyklotreku včetně mapy, výsledků a fotek najdete zde. Michal T.


V srpnu a září:


Chorvatsko 14. - 23.9. aneb Kam Silva nemůže II. ročník
Pozn. pro neznalé: Silva je vlajkovou lodí kololodní flotily CK Geotour. Letošní trasa našeho obyt. auta zahrnovala Národní parky Plitvice, Krka (oba jsme si prošli a projeli), dále NP Kornati (okukovali jsme jen z dálky), ostrovy Murter, Pašman, Vir, Pag a další. Jediná větší města na trase byla Šibenik a především Zadar. Výlet byl celkově nečekaně pestrý, s různorodou krajinou, krásnou přírodou a nádherným mořem s (na chorvatské poměry) velkým množstvím písečných pláží. Počasí až na jeden bouřlivý den či spíš noc teplé a slunečné. Návrat do Čech ve čtvrtek 23.9.

Atlantické a Centrální Pyreneje
docela důkladně projel tým OTTIS ve dnech 26.8. - 11.9. Kromě posledních dvou dní celou dobu vyloženě přálo počasí, což na francouzské straně nebývá pravidlem. Nejaktivnější silničář Radek A. jezdil i ve volné dny. Najel tak 1430 km a nastoupal 26 000 výškových metrů! Na úvod rozhodně nezklamal Atlantik, který v místě našeho tradičního startu u španělsko - francouzských hranic i tentokrát ukazoval svou mohutnost a sílu. Poté jsme zamířil do Pamplony, později do Lurd a dále až do Ax les Thermes, tedy kousek pod Andorru. Cestou cyklisté přejeli všechny malé i větší průsmyky, především z tras Tour de France. Sem tam jsme zůstali na místě dva dny. Hezký pobyt byl např. v kraji Ariege, který oplývá kopečky i kopci, ale také zajímavými údolími. K poklidnému Středozemnímu moři na symbolickou závěrečnou koupel jsme letos dojeli autem poslední den, přesně podle plánu.


To nejhezčí z Anglie 12. - 22.8.
Povedlo se! Co? Projet a vidět mj. Devon, New Forest N.P., Southampton, Stonehenge, Dartmoor N.P., Cornwall, Land´s End a na závěr centrum Londýna. Všude neuvěřitelně přívětiví a milí lidé, nečekaně krásná krajina, cyklotrasy u pobřeží příkré (nahoru často pěšky), ve vnitrozemí pestré (např. Mining´s trail), národní parky s množstvím zvěře. Londýn pracuje pro cyklisty jako málokteré jiné City na světě. Bude doplněno min. o fotogalerii.


Pokrač. Bernských Alp (30.7. - 8.8.):
V neděli 1.8. jsme se po vyhlídkové etapě kolem Thunského jezera večer zúčastnili oslav státního svátku švýcarské konfederace na místním koupališti. 2.- 7.8. se jely další etapy. Předposlední den počasí bohužel nedovolilo absolvovat královskou etapu s Furkapassem v celém rozsahu. Zvládli jsme jen výjezd na mrazivý čerstvě zasněžený Sustenpass 2224 m n.m. a zpátky. Většina účastníků však dala přednost náhradní rovinaté trase domů kolem obou velkých jezer. Letošní Bernské Alpy hodnotíme jako velmi rodinné (i skladbou sestavy), příjemně společenské, prostě milé. Takoví byli všichni účastníci! Naše společné díky patří švýcarským přátelům za otevření ohromné ubytovny pro letos menší počet osob.


V červenci:


V pátek 30.7. odjelo 20 lidí v motoristicky silně kombinované sestavě (2x Ford Fransit, osobní auto a jedna motorka!) do švýcarských Bernských Alp. V sobotu 31.7. se jela krátká seznamovací etapa s nejbližším okolím Thunu.

Od 21. do 25.7. jsme se pohybovali (na pouhý prodloužený víkend) docela daleko - v okolí Trenta na jižní větvi Adižské cyklostezky, pěšky v tunelech na Pasubiu, na kole nad a v údolí Valsugana a také kolem dvou velkých jezer Levico a Caldonazzo. Mimořádně pestrý program, ale náročný - kopce, horko, dlouhé přesuny a dokonce i bouřky zpestřily a časově natáhly akci ve dvou případech až do temných nočních hodin. Ovšem opuštěné Pasubio (na rozdíl od loňského lidmi přeplněného), skvělá cyklostezka Valsugana, pohoří Lavarone, tamní vojenská historie atd. všechny zaujaly a uchvátily!

Tour de France a Švýcarskem pod Matterhorn
Od pátku 9.7. do neděle 18.7. jsme se pohybovali v oblasti pod Ženevským jezerem a v údolí Rhony. První dny byly zasvěceny návštěvě Tour de France. V okolí Morzine - Avoriaz se líbilo nejen nám, ale i jiným cyklistům - divákům doslova z celého světa (kdy si dáte vyjížďku s Australany?). Atmosféra nádherná na trati i v cíli, jiný den na startu a dokonce i ve volném dni, kdy jsme potkali Romana Kreuzigera a mnoho dalších závodníků. Pak jsme se vydali přes průsmyk Morgins do Švýcarska a pojezdili nejen údolí Rhony (až do Brigu), ale hlavně různé silnice a silničky do slepých bočních údolí. I když jsme dojeli i do Zermattu a viděli majestátní Matterhorn, tak nejkrásnějším místem byl Col du Sanetsch, resp. krajina za ním, vše nad hranicí 2000 m - viz titulní fotka webu.

Od soboty 3.7. do úterý 6.7. se jela Bavorská jezera s KČT Mělník. Přes několik nepříjemných faktorů (cesta náhradním autobusem, nevyzpytatelné počasí) se povedlo projet prakticky celý plánovaný program. Navštívili jsme Bad Tölz i Mittenwald, projeli velký kus cyklostezky Isarradweg, koupali se ve Walchensee a nahlédli do horských údolí na tyrolské straně. 17 lidí (z 39) dokonce přejelo "highlight" celé akce - terénní sedlo Hochalmsattel 1803 m n.m. a projelo si tzv. "malé Norsko" (jedna žena dokonce na silničním kole!). Poslední den byl pro nepřízeň počasí program změněn na pouhou procházku Regensburgem coby příjemnou zastávkou na cestě domů. Díky všem za pohodu i opravdu pěkné výkony - někteří ujeli (ač nemuseli) v neděli 114 km! Michal T.

V červnu:


V sobotu 26.6. se 12 lidí sjelo do Kralup na tzv. polívku, kterou byla tentokrát zelňačka. Karel T. nadto skvěle odprůvodcoval vyjížďku po regionu. Tato dodatečně vložená domácí akce se velmi líbila!

Ve středu 23.6. odjel mladoboleslavský ACC na Brenner a 24.6. tam zahájil ohromnou akci, kdy za 4 etapy najel 400 kilometrů, nejvíce v italských Jižních Tyrolech, něco málo ve Švýcarsku pod Nauders a hodně stojí za řeč úspěšný výjezd celé osmičlenné sestavy rakouským Kaunertalem až k ledovcům do 2750 m! Na závěr se 27.6. oddechově jelo 65 km po Innradweg.

Převelice povedené Krkonoše shora II. se konaly 18. - 20.6.
Na rozdíl od loňska nám přálo počasí a tak jsme došli na Sněžku. Za zmínku stojí i cyklo-kilometry krásnou krajinou, např. Obřím dolem, bočními trasami na Pomezní boudy, jízda lanovkou na Černou horu. Navíc se vyvedly i kulturně zábavné večery s kamarády z CK Komín - na Vébrových boudách se v sobotu i mohutně tančilo!
Ve stejném termínu se v blízkých Jizerských horách potkávaly spolky HaHy a Stodola.

V sobotu 19.6. pořádal KČT Mělník pochod a cyklojízdu Mělnický hrozen. Info na novém webu KČT. Odpoledne se pak na mělnickém náměstí jela Mělnická jizerská 50 - závod na běžkách!

V neděli 13.6. byly Brdy zakončeny kratší etapou na zámek Kozel.
V sobotu 12.6. projela téměř dvacítka cykloturistů v čele s Kalimerem střední Brdy včetně části vojenského prostoru (na to bylo vyjednáno povolení.) Všichni ocenili organizaci celé akce, přežili její délku (skoro 100 km) a hlavně poznali kouty, kam se normálně nedostanou. Díky za uspořádání Honzovi F. a Františkovi z Hoštic." Kalimerův souhrnný report je zde.

V pondělí 7.6. se konala schůze KČT Mělník.

V sobotu 5.6. pořádal Marek G. a spol. pro své kamarády tradiční triatlon Železný pidimuž. Průběh svého boje popisuje na svém webu Kalimero. Mnozí účastníci se na Šumavě projeli také v neděli.

Prodloužený víkend 3. - 6.6. jsme se spolanskou sestavou strávili na pomezí Bavorska a Tyrolska. Ohromně vyšlo počasí a také trasy, na kterých byla 4 jezera, přičemž u největšího z nich - Achensee - jsme dvě noci spali. Navštívili jsme krásná městečka (např. Bad Tölz), divokou přírodu (u Steinbergu), jezdili asfaltem i terénem, po silnici i skvělých cyklostezkách (např. po lehce zatopené Isaradweg) a také ochutnali silné bavorské pivo.


V květnu:


V neděli 30.5. večer mi praskl rám na crossovém kole! Stalo se na české straně Krušných hor na závěr krátké (32 km) sólo rehabilitační vyjížďky, naštěstí jen necelý kilometr od auta. Michal T.

Ve středu 26.5. jsme měli odjet do Jižních Tyrol. Sestava se však na poslední chvíli nečekaně rozpadla a tak se bude hledat nový termín.

V pondělí 24.5. jsme se v 7 lidech zúčastnili na Mělníku tzv. Tančírny - náročné tancování s výbornou reprodukovanou hudbou, vedené profesionálním tanečním mistrem.

V sobotu 22.5. se Lenka K. a další, nejen z HaHy, zúčastnili oblíbeného Cyklotreku Kokořínskem, který se opět všem líbil. Zápis i s fotkami je na webu HaHy.

V sobotu 15.5. vedl PP vyjížďku Kokořínskem na Korecký vrch. Naštěstí počasí proti jiným dnům relativně přálo. Sestava nepříliš početná - 13 osob, ale spokojená.

S Geotourem a brněnskými cyklisty jsme se 14. - 22.5. svezli po Jadranu oblíbenou jachtou Silva - tzv. kololodí. Hlavně zpočátku bylo doslova tragické počasí, jaké jsme při předchozích plavbách nikdy nezažili. Museli jsme měnit i plavební plán. Naštěstí se vše operativně zvládlo, mj. zařazením Šolty místo Lastova, a také počasí se postupně zlepšovalo. Na kole se jezdit dalo, zaznamenáno 330 km. Za zmínku stojí i příjemné raftování na řece Cetině v den odjezdu domů.

V pondělí 10.5. vyšla nová kniha Lucky a Michal nazvaná Cyklostezky Evropy.

Prodloužený víkend 6. - 9.5. jsme si v lehce oslabené sestavě hezky užili výlet na Slovensko a do Polska. Postupně: pěšky kus Roháčů, na kole kousek Oravy a hlavně polské Vysoké Tatry vč. nejdelšího údolí a následné zajížďky do Zakopaného (celkem 88 km!). Závěr patřil odpočinku v otevřeném termálu v Oravici. Vydařená a pestrá kombinace!

V pondělí 3.5. proběhla schůze KČT Mělník (jednalo se mj. o Bavorsku).

O víkendu 1. a 2.5. se účastníci obou níže uvedených akcí potkali u Písku na Cyklofestu. Lucka s Michalem i spolek HaHy dle referátů připravili velmi povedený víkend.


V dubnu:


V pátek 30. 4. se večer najíždělo na dvě akce - na jarní Cyklofest Lucky a Michala a na šumavskou Modravu na další ročník ODPRDOSu (od pramene do soutoku, letos podél řeky Otavy) spolku HaHy. Pozn. ani jedné jsem se nezúčastnil, přednost stále měla poklidná rehabilitace.

V pondělí 26.4.jsme v MKD Mělník navštívili cestopisnou přednášku Ing. Jana Stěničky Skotsko s přehršlí obrázků, bohužel občas i zpřeházených. Vycházka Šumným Mělníkem konaná před měsícem (viz 29.3.) se povedla víc. Poté jsme si spravili chuť ve Vinném dvoře.

V sobotu 24.4. vedl Kalimero další ročník Pražských parků. Trasu vyjížďky naplánoval po nových cyklostezkách i místech již známých. Pěkná účast 33 lidí.
Fotoreport je také na webu Hahy.

V úterý 20.4. nám v KD Mělník předvedli herci Pavel Zedníček a Jana Paulová, co to je Zamilovat se. Autor této vtipné hry ze současného Londýna je Noel Coward.

O víkendu 17. - 18.4. pořádali Milan F. s Emilem K. sraz Nepálců i "dachsteinského komparzu" na Vysočině. Promítalo se, jezdilo na kole, chodilo pěšky, lezlo po skalách. Nejen program, ale i krásná příroda a zázemí Milanovy osady Aljaška stály za návštěvu.

Ve středu 14.4. jsme se dostali nejen na představení pro dospělé v Divadle Spejbla a Hurvínka, ale o přestávce také do zákulisí, jak dokazují fotky Marka S. Veliké díky Aleně D.!

V sobotu 10.4. jsme, mnozí po náročném pátku, oficiálně zahájili cykloturistickou sezónu vyjížďkou rovinatým Polabím. V nepříznivém počasí přes 40 účastníků projelo kus Polabské cyklotrasy, poté kolem jezer Křenek, Lhota a Konětopy. U Spolany zaujal trojí výklad Jirky B. o všech provozech známé chemičky. Za zmínku stojí i výborné pohoštění ve Dřísech a také kroupy, které padaly naštěstí až při závěrečném zhoupnutí v Košáteckém lese. Celkem najeto 59 km.

V pátek 9.4. odpoledne jsme díky Kláře a Martinovi v silném počtu zažili jejich ohromnou a překrásnou svatbu v zajímavých interiérech mělnického zámku. Poté jsme si odskočili na krátkou vyjížďku k hradu Kokořín se zastávkou u Bobra na Bosyni - příjemných 34 km, po kterých jsme večer opět zašli na svatbu. Viz galerie Marka S. nebo i s textem na webu HaHy.

Ve středu 7.4. jsme v Kralupech (opět díky Jarce Š.!) ocenili herecké umění Elišky Balzerové v divadle jednoho herce. Komedie autorky Geraldiny Aron měla název Můj báječný rozvod.

V pátek 2.4. hrál v Country salonu U Bobra na Bosyni František Nedvěd ml. Bylo narváno. Fotky jsou zde.

V únoru a březnu:


Na středu 31.3. zorganizovala Lenka K. v Praze cestopisnou přednášku Jiřího Okrouhlíka o Nepálu - trase k BC pod Everestem. Ohlasy podobně kladné jako z téže akce v únoru 2009 (tehdy v rámci promítání "Stodoly").

V pondělí 29. 3. jsme po vedením Ing. Stěničky poznali Šumný Mělník. Vycházka s velmi živým a zajímavým výkladem se, stejně jako následné promítání, líbila i tuctu našich, kteří poté příjemný podvečer završili ve Vinném dvoře rokováním nad nejbližšími společenskými událostmi (hlavně svatbou 9.4.) i následnými jarními vyjížďkami.

     
     


Ve čtvrtek 25.3. ochromil život celého Mělníka mnohahodinový výpadek el. proudu. Nešly semafory, počítače, lednice, nic. Uklidnění nastalo až v podvečer, po přesunu do Kralup, kde jsme se od naší tamní kulturní referentky Jarky Š. dozvěděli plno zajímavostí o městě a hlavně o čajovně. Na závěr dne jsme navštívili velmi vydařený básnicko - písničkářský koncert Karla Plíhala.

V neděli 21.3. zahájili brněnští cykloturisté z TJ Favorit novou sezónu vyjížďkou Za prvním defektem. Ta se obvykle jezdí o 14 dní dříve. Letos se ale počasí dvakrát postaralo o posun termínu a nakonec i o slabší účast i v tomto už vlastně jarním. Vedl a referoval Josef Honz.

V neděli 21.3. vrcholil program víkendového cestovatelského festivalu Kolem světa v Praze Ládví promítáním o Treku kolem Annapuren. Zkušenosti jiných si šel poslechnout Honza F. Na jeho webu najdete zhodnocení.

Ve čtvrtek 18.3. se na Mělníku objevil náš oficiální webmaster Patrik M.

V pondělí 8.3. se ve Štětí konala pro veřejnost ojedinělá beseda s několikanásobnými vítězi Velké Pardubické - žokeji Josefem Váňou a Josefem Bartošem. Pořádali přátelé z jezdeckého sportu. Milé setkání a vtipné povídání.

 


V sobotu 6.3. zavítala do mělnického kulturního domu Expediční kamera. Jedním z nejzajímavějších snímků byl určitě profi film Radka Jaroše a Zdeňka Hrubého z výstupu na himálajské osmitisícovky Dhaulagiri a Makalu.

V pátek 5.3. pořádal Geotour večírek pro své klienty v budově bývalého Federálního shromáždění v Praze. Podle ohlasů povedený večer, nechyběla recese, legrace, kololodní průvodci a přítomen byl dokonce i kapitán Silvy Ivan.

V pondělí 8.2. v KD Mělník kvalitní cestopisná přednáška o ostrově Madeira.

Ve středu 3.2. se v KD v Litoměřicích konal moc pěkný koncert kompletní sestavy Nedvědů.


V lednu:


V sobotu 30. ledna od 13 hod proběhl náš Posezónní sraz s promítáním, besedou a také plány na 17. sezónu. Hlavní část programu se konala v prostorném sále v 1. patře mělnického muzea (pozn. sál byl poprvé vyzkoušený vloni, je vhodnější než vinný sklep, kde jsme se vždy tísnili).
Na úvod se promítaly fotografie v členění, stejně jako před rokem, dle vybraných témat, např. lidé, cyklostezky, kuriozity, příroda, vodník (velmi oddechové příspěvky J. Bartoše z vánočního plavání otužilců). Na vyžádání jsem na závěr 1. bloku zveřejnil i několik obrázků z vrtulníkové záchranné akce na Dachsteinu.
O přestávce bylo možné prohlédnout si zajímavé suvenýry z Nepálu. Tamnímu treku kolem Annapuren patřil celý druhý blok. Program ještě pokračoval po výborné večeři v sklepě Vinného dvora (děkujeme majitelům, neboť na poslední chvíli zaskočili za původně domluvenou restauraci, která nečekaně ukončila provoz těsně před srazem). Zde došlo i na filmy z Nepálu a další materiály.
Mezi téměř 40 návštěvníky byli i Lucka s Michalem, jejichž jarní Cyklofest zmiňujeme v rozpise 2010. Setkání mnozí končili až ve 23 hodin. Těší mě spokojenost i slušný počet účastníků (ač jsem neposlal jedinou pozvánku ani avízo). Moc díky Markovi S. a Honzovi F. za výpomoc. MT
Prohlédněte si vybrané fotky Jardy Jelínka. Po kliknutí je zvětšíte.

           


V sobotu 23. ledna pořádal KČT Mělník pěší výstup na Nedvězí - vyhlídkový vrchol Kokořínska. Sněhu bylo všude dost. Deset účastníků po návratu posedělo, vyprávělo a taky probralo tzv. 2. čtení návrhu našich akcí 2010.

V pondělí 18. ledna se v mělnickém kulturním domě konala cestopisná přednáška Pobřeží jižní Anglie, zaměřena především na architekturu. A na chodbách KD byla k vidění výborná výstava fotek z bohaté historie Klubu českých turistů Mělník.

V sobotu 16.1. vedl PP další vycházku, tentokrát velmi netypickou - na běžkách z Mělníka na soutok Labe s Vltavou. Tato chráněná lokalita se nazývá Úpor (lidove Oupor) a je, jak známo, velmi špatně přístupná. Úspěšné a místy i docela dobrodružné akce se zúčastnilo 6 nadšenců.
Kliknutím na běžkaře Luboše U. se dostanete do fotogalerie z PPho fotek.

 


Od 14. do 17.1. se v Brně na výstavišti konaly veletrhy cestovního ruchu GO a Regiontour. Ze známých důvodů (úraz) jsem do Brna nemohl zavítat, stejně jako se účastnit mnoha dalších akcí od konce září 2009 prakticky celou dlouhou zimu.


V sobotu 9.1. vedl PP pěší procházku zasněženou krajinou kolem Berounky - Karlštejn, Sv. Jan pod Skalou. V kalamitě se sešlo, prošlo a v závěru i posedělo 18 lidí.

           


1.1. Říp - za teploty lehce nad nulou se tradiční novoroční vyjížďky mělnických cykloklubů zúčastnilo přes 30 lidí. Poměr silničáři:cykloturisté byl zhruba 2:1. Nejmladšímu jezdci měl 8 let. K vidění byl i tandem. Když započítáme i předjezdkyni Annu V., jely celkem 4 ženy. Nejvzdálenějším cykloturistou byl Pavel "Vlčánek" z Borotína. Ranní mrholení se pod Řípem změnilo v husté sněžení, tak se tentokrát konal rychlý návrat, po němž jsme akci zhodnotili v teple.
O vyjížďce se psalo v Mělnickém deníku, kde jsou i fotky.
Vybrané naše fotky od několika autorů najdete ve fotogalerii.