2012

V prosinci:Předvánoční procházka Prahou 16.12.

Zase se potvrdilo, že odvážným štěstí přeje. Den předtím ohromná ledovka, v den vycházky ještě ráno zataženo s deštěm, ale v době srazu a pak po celý den nečekaně hezké počasí provázelo tři desítky účastníků (a 3 kočárky), které opět neomylně vedl Jarda Jelínek. Letos zvolil trasu nad Dejvicemi, přes krásné čtvrtě jako Hanspaulka s funkcionalistickými vilami i několika vyhlídkami. Viděli jsme v dáli celou Prahu, přímo pod sebou Julisku a později i Vltavu. K té jsme po dobrém obědě sešli a podél ní a posléze Stromovkou došli ještě za světla do Holešovic. Tam se končilo s dobrým pocitem. Opět se potvrdilo, že laťka zn. "Vycházky Jelínek" je velmi vysoko!
Tady je fotogalerie.

V sobotu 1.12. se v Praze konal Cyklofest Lucky a Michala. Referoval Lubo T.
Tentýž den mnozí navštívili také 12. ročník řemeslného jarmarku v mělnickém muzeu, kde se setkali mj. s trhovkyní Klárou F. Referoval Jirka Č.


V listopadu:


V pátek 30.11. v Klášterní vinárně ve Staré Boleslavi proběhlo Setkání cestovatelů organizované Marcelem Hrdličkou.

Ve středu 28.11. bylo naše obytné auto vyzvednuto z Karavanservisu, ve čtvrtek 29.11. prošlo bez potíží (dokonce s pochvalou) emisemi a STK. A v pátek 30.11. putovalo na zimní stání, připravené sloužit cyklistům další sezónu.

V úterý 27.11. promítal na Mělníku Ivan Večl z místního KČT "Krásná hora s ošklivým názvem" (o Pamíru). Referovala Anna V. Promítání bylo součástí celostátního Zimního festivalu.

22. - 25.11. mezinárodní festival alpinismu v Praze, v pátek mj. s Radkem Jarošem. Referoval Jarda Jouja.

Neděle 11.11. Pěší Kokořínsko - severní část
Po minulé vycházce "Kam na kole nemůžeme" tentokrát lehčí trasa, jen trochu v podobnem stylu. Na ní vyhlídka Čap, Tisícovy kámen, Kostelecké bory a další krásy CHKO Kokořínsko. Okruh z / do Obroku. Fotogalerie z Obroku 11.11.2012

Sobota 10.11. SK Cyklotour Ústí nad Labem zamykal sezónu centrklíčem. Svezli jsme se z Ústí n.L. do Homole u Panny a my přespolní pak přes Litoměřice a Terezín do Roudnice / já sólo až na Mělník. Slušných 90 km. Mike.

V říjnu:


27.10. Rozloučení TJ Favorit Brno s uplynulou sezónou. Ve 12 h na Macoše zanělo 3x Zdar!, což jsem díky "přímému přenosu" Pepy Honza slyšel živě! Mike.
Zpráva z webu Favoritu: "Zatímco na západě republiky vydatně sněžilo, na jihu Moravy dušičkově pršelo, přičemž teplota se pohybovala kolem 4-5 C. Nepříznivé počasí se tak logicky podepsalo na účasti - nahoru na Macochu dorazilo ze třech různých směrů 20 účastníků, snad nejméně za více než 30 let trvající historie této akce. Avšak i těch 20 lidí, kteří prokázali silné morální vlastnosti, když je neodradilo takové hrozné počasí, sezónu řádně ukončili, a to nejenom ve 12 na Macoše :-). Velký obdiv si zasloužila i parta koloběžkářů, kteří na strojích bez pedálů vyrazili v 8 hod z Brna. Dva z nich, Petr s Janou, dokonce zvládli i celou trasu zpět. Klobouk dolů!"

Barevný podzim 20.10. - vyjížďku do východní části Českého středohoří pořádal ústecký Cyklotour. Fotogalerie z 20.10. 2012

Houska 13.10. - tradiční "Loučení se sezónou".
Text z Týdeníku Mělnicko: "Na osm desítek cyklistů a cykloturistů se rozloučilo s letošní sezonou tradičním výjezdem na hrad Houska. Shodou okolností tentýž den měly stejný cíl nejen cykloturisté z klubu Mike (vyjelo nás 35 a po trase se připojilo dalších 9), kteří takto zakončovali sezonu již po patnácté, ale také MTB jezdci z týmu Derfl (cca 35 osob). Za krásného počasí se všem jelo výborně, i když předchozí deště stopy sem tam zanechaly. Po Staré zámecké cestě na Housku jsme však vyjeli bez problémů. V dobré formě jsme pak na zpáteční cestě zvolili trasu kolem hradu Kokořín, abychom se mohli zastavit u kamarádů v Janově Vsi a na jejich statku okusit výborný domácí jablečný mošt. Zbytek cesty na Mělník vedl již převážně z kopce." Mike
Fotogalerie

V sobotu 6.10. proběhl podzimní Cyklotrek okolím Mělníka.

Po dunajské stezce do termálu s KČT 4. - 7.10.
V až překvapivě hezkém slunečném počasí jsme projeli rakousko-slovensko-maďarské trojmezí, koupali se v Neziderském jezeře, několikrát ochutnali místní "Sturm", večer i víno. Termály jsme navštívili dva - jeden maďarský a druhý rakouský, v obou příjemný relax! Akce se vyvedla i ubytováním a pochvalu zaslouží dopravce pan Zikmund. Základ sestavy tvořili členové mělnického KČT. Velmi pomohl místní "průvodce" Lubo T. Díky i jemu! Bude fotogalerie.

1.10. schůze KČT

V září:


Kam Silva nemůže IV. 21. - 30.9.
Po 4 letech jsme znovu zajeli na nejbližší chorvatské ostrovy - Cres, Lošinj a Krk. Trasa se proti minulé zčásti lišila, a to i zvolenými kempy. Ostrov Krk jsme poznali z druhé strany. Příjemné bylo turistické značení našeho KČT v Bašce a jejím okolí, kde jsme podnikli i celodenní pěší horskou túru. Celkově málo kilometrů, zato hodně pohody, zmrzliny, vína, sem tak i Prošek - klidný výlet na závěr sezóny! Díky Chozému i všem ostatním.


Nejkrásnější alpské průsmyky 6. - 16.9.
Obnovené opakování naší nejstarší a nejvyšší akce (poprvé 1995, naposledy 2001) s trasou lehce pozměněnou, hlavně v závěru. V trvale krásném počasí (jedinou výjimkou volný den u jezera Iseo) jsme přejeli všechny plánované kopce včetně Stelvia a Gavie! Nově do trasy zaraženo Vivione, Pampeago a výjezd po nové cyklostezce na Brenner. Vše výborně zvládly, vedle několika veteránů pamatujících historicky první akce, i obě ženy v sestavě!

3.9. schůze KČT

V červenci a srpnu:


Pyreneje 19.8. - 2.9.
Začátek tradičně u Atlantiku, v průběhu akce však nově dva autopřejezdy, tak, aby se stihlo víc vidět. Což se povedlo, dokonce jsme v rámci odpočinku strávili celý den pěší túrou v Národním parku Ordesa. Počasí nás přibrzdilo až ke konci - na dvoutisícovce Pailheres předposlední den. Ovšem cyklisté závěrečný den zvládli dojet až ke Středozemnímu moři 142 km!


Gross Venediger 9. - 14.8.
V oslabené, ale jak se později ukázalo, velmi silné sestavě se nám ve dnech 9. až 11.8. povedlo vystoupat na rakouský Gross Venedeiger 3667 m a hlavně sestoupit dolů. To nebylo vůbec jednoduché, neboť ledovec byl proti stavu před 6 lety lety v katastrofálním stavu. Po autopřesunu do Dolomit jsme si další dny užívali tamní bezpečné vyhlídkové cesty o to víc! Michal T. - Mike

6.8. schůze KČT

Bernské Alpy 27.7. - 5.8.
Pár přepršek v osmi etapách nemohlo poznamenat výbornou a také veskrze příjemnou sestavu, silně posílenou skupinou HaHy, ani trochu! Na královské etapě opět značný počet účastníků přejel i Sustenpass, což dokazuje zvyšující se úroveň našich cykloturistů. Také jsme zvládli vyrazit za silně nejistého počasí na Grosse Scheidegg. Odměnou byla brzká změna počasí k lepšímu. Zasloužená pochvala všem účastníkům!


Apeniny 12. - 22.7.
Trasa v pořadí 4. přejezdu tohoto rozsáhlého pohoří byla sestavena dílem nově, především začátek a závěr, a dílem jako kombinace minulých akcí, především 2. (2006) a 3. (2011). S týmem OTTIS jsme ve velkém vedru zvládli Národní parky Monte Sibillini i Gran Sasso včetně výjezdu na Campo Imperatore 2100 m. Nejkrásnější byl vždy dvoudenní pobyt v centrální části hor, nejhorší (naštěstí i nejkratší) pobyt v obou narvaných přímořských kempech.


Hory a jezera v okolí Gardy 30.6. - 7.7.
Krásná krajina, všude množství lidí, a to i na kolech (se silnou převahou Čechů), ale také potvrzení velké náročnost zdejších tras. Terénní i jiné cesty včetně cyklostezek jsou v této oblasti především pro své sklonové poměry nad síly běžných cykloturistů. Dle předpokladu jsme se párkrát s kolem prošli. Nejpohodovější byl objezd jezera Ledro, jehož voda byla příjemná i na koupání (Garda mnohem studenější) a asfaltový výjezd na Tremalzo.

V červnu:


Hodně deštivá a chladná Anglie 14. - 24.6.
A k tomu ještě hodně větrná. Presto však krásná, tvrdíme všichni, kdo jsme tam prošli (neb jezdit na kole se moc nedalo) NP Dartmoor. Jinak však záblesky slušného počasí umožnily dovádění na pláži u Durdle Door, projíždění pobřežních stezek, poklidné pozorování západu slunce na Kynance Cove, ale i návštěvy krásných venkovských hospod, starých mnohdy více než 400 let (!), popíjení místních piv, tzv. Ale (ale dostalo se i Guinesse), opakované chutnání Fish and chips a různých pasties (tomu nezabránilo ani špatné počasí :- ). Naštěstí se (až na ledový vítr) vyvedl závěr akce v NP Exmoor, kde bylo kuriozitou placení mýtného na vyhlídkového silnici (ano, i cyklisté platí, konkrétně 1 libru). A nesmím zapomenout na ohromně přátelský místní lid. Dlouhá cesta (byli jsme až na Land´End) stála za všechny útrapy!

Hodně žhavá Sardínie 30.5. - 10.6.
Sardínie nám tentokrát nepřipadala tak smaragdová jako vloni, zato hodně žhavá. Celou dobu - první etapa se jela 1.6. - bylo slunečno a teplo, spíš vedro. Vše vyvrcholilo předposlední den, kdy teploměry na cyklocomputerech (= na slunci) ukazovaly 47 stupňů (!) a etapu tak mnozí z nás předčasně ukončili. Na ostrově jsme poznali i nová místa a autopřesun se konal vlastně jen jediný (zato dlouhý - 350 km). I tak ujeli 2 nejnadšenější cyklisté celkově 850 km, většina ostatních kolem 600. Každý si našel / ujel /viděl to, co chtěl. Perlou na závěr bylo moje setkání s velkou želvou na malém ostrově Gabbiani. MT


V dubnu a v květnu:


Ve dnech 22. - 27.5. jsme v Jižních Tyrolích a Dolomitech jezdili po cyklostezkách a po trasách Gira d´Italia. Velký dojem zanechalo dvoutisícové Passo di Pampeago. V sobotu 26.5. jsme shlédli dojezd nejtěžší etapy Gira na Passo dello Stelvio. Českých diváků požehnaně. Na jedné z oficiálních fotek uvidíte i námi instalovanou vlajku na hromadě sněhu cca 100 m před cílem. Viz http://www.steephill.tv/2012/giro-d-italia/photos/stage-20/.

V sobotu 19.5. se jel Cyklotrek Kokořínskem a tentýž den v téže oblasti také Jasoň Drsoň. Všude jeli naši kamarádi. A často si nevedli špatně.
Tentýž víkend se konal Cyklofest, který Lucka s Michalem vylepšili o velkou událost!

V sobotu 12.5. pořádal Kalimero další ročník Pražského parkového okruhu.

Od 8. do 19. května jela brněnská parta M+M+EK akci Cyklostezkami z Dolomit přes Korutany do Slovinska k moři. Krásný povedený výlet s jedním plánovaným autopřesunem (přes Nassfeldpass) a pouhým jedním dnem s nepěkným počasím (překvapivě u Terstu).

V sobotu 5.5. nás skvělý Jarda Jelínek provedl údolím Kocáby. Velmi pestrá trasa s mnoha brody (i lávkami), kde se vyžil hlavně Michal Jon. V malé sestavě (jen 8 lidí) velké radosti na celé trase ze Štěchovic do Štěchovic s volitelnou zajížďkou do Nového Knína. Nejhezčí úseky vedly přes trampské osady (Askalona a další) a v závěru lesem u Hvozdnice. Opravdu pěkný výlet, 41 km nepokazilo ani pár odpoledních kapek.

Jižní Tyroly a Dolomity
Ve dnech 27.4. - 2.5. si "spolanská" sestava zopakovala akci, kterou jela již před 13 lety! A to důkladně - jednou dokonce vyjeli nad 2000 metrů! Stalo se 30. dubna, což je termín na dvoutisícovky krajně brzký. Na úvod jsme se projeli v Jižních Tyrolích, poslední dny v Dolomitech, převážně po cyklostezkách. Stručně: bojovná sestava (zvládla všechno), velmi vydařená a pohodová akce.

21.4. České středohoří - reparát!
V sobotu 21. dubna jsme po měsíci opět vyjeli na sever. Tentokrát koordinace lepší, ale opět neklaplo úplně všechno. Za zdržení tzv. poukázek na oběd však nemohl ani hlavní pořadatel z ústeckého Cyklotouru. Počasí naštěstí opět víc než dobré, účast ještě vyšší - 28 lidiček, z toho 23 nás přijelo do Malých Žernosek stejným ranním vlakem, k pobavení paní průvodčí. Opárenským údolím nás do Velemína, Milešova a poledního Kocourova vedli ústečtí průvodci Miloš M. a František M. Čekáním na oběd se akce dost přibrzdila. Ale díky tahákům s trasou se v dalších úsecích postupně sjeli ti, co odjížděli z jinak skvostného (svými výhledy určitě) Kocourova poslední s těmi skupinami, které se vydaly na odpolední část cesty o něco dříve. Středohoří s Házmburkem bylo krásné, ale příjemně překvapila i (opravená) silnička z Budyně nad Ohří přes Vrbku do Račiněvsi. Následně jsme se ve Straškově dělili podle směrů. Na Mělník jsme přijeli z opačného směru než minule, tj. od Vraňan a Lužce. Najeto 82 km (v tom i 4 ranní do Cítova na vlak). Do Prahy také všichni dojeli. Některé dámy zvládly po ose (což byl účel reparátu) dokonce 110 km! Tady je fotogalerie od 4 autorů - díky Mirkovi K., Iloně D. a Míle H. Michal T. - Mike

V pátek 20.4. 55000. návštěvník webu od jeho založení (podzim 2001).

12. - 15.4. Beskydy a Javorníky - zkušební jízda obytného auta
Na moravsko-slovenském pomezí jsme i letos navštívili Kasárne, nově jsme přejeli Soláň a další den navštvíli Staré Hamry. Pro sníh dosud ležící na výše poležených lesních cestách se nedalo projet z Martiňáku na Pustevny. Ale i tak Beskydy krásné. Na závěr po cyklostezce Rožnovská Bečva přes Valašské Meziříčí do Teplic nad Bečvou. Počasí vydrželo celé 3 dny, řekl bych, že bylo o dost tepleji než týden předtím v Polabí (viz příspěvek níže). Vybrané fotky najdete zde.

7.4. Nová Polabská cyklostezka Kostelec - Brandýs
Na jarní (charakterem ranního počasí však jednoznačně zimní - ráno jen 2 stupně) vyjížďce v sobotu 7. dubna nám naštěstí nepršelo (spadlo jen pár kapek), a kromě nové cyklostezky, místy zajímavě řešené, jsme ještě zažili výborný oběd i prostředí v restauraci Jizera Otradovice. Z Mělníka to sem bylo 40 km, z Neratovic o cca 15 méně. Na zpáteční cestě, kdy již proběhlo dělení na skupiny dle směrů, nám dokonce svítilo na cestu sluníčko. Jen trochu zlobil studený protivítr. Ten se však nekonal v borovicových lesích kolem Otradovic, Hlavence a Lhoty.
Počasí neodradilo 33 lidí. Trasu 75 km z Mělníka na Mělník ujel i 13 letý Kuba z Kalimero family. Nejvzdálenějším účastníkem byl ústecký Miloš, který později poslal zprávu, že v době našeho dojezdu na Mělník u nich sněžilo! Tak jsme zase měli štěstí. Zde je fotogalerie.

Ve středu 4.4. pracovní sezení s Jaromírem Tůmou na téma cykloturistika a místní vinařské stezky.

V březnu:


V sobotu 31. března proběhl v rámci veletrhu For Bikes v Praze Letňanech také Cyklofest Plus Lucky a Michala. Tentýž den navštívila mělnické kino Sokol Expediční kamera. Ohlasy na Letňany potvrdily, že brněnský podzimní veletrh Sport life dominuje.

Kultura: ve středu 28.3. odehrála říčanská Paleta v Praze Řepích poslední koncert v původním složení. Neradostnou zprávu mi sdělil její vedoucí Jakub Slavík.

Na Zahájení sezóny - jarní guláš s ústeckými cyklisty v sobotu 24.3. nás přijelo "jen" 20, zato čtyřmi různými vlaky. Tato rozštěpenost se pak jakoby táhla celým dnem, kdy různé skupiny najížděly kilometry navíc (ale to se stává, když je krásné počasí a velké nadšení). Držet se místního Miloše nebo mě pěkně vzadu se na zpočátku pohodové vyjížďce s mnoha zastávkami (zámek Trmice, pramen u řeky Bíliny, pomník Přemysla Oráče) některým nechtělo, a tak jsme jako celek dosáhli jen velké časové ztráty. Ta byla znát na zpáteční cestě od jezera Milada Českým středohořím. Hodně lidí se odpojilo na vlak dříve než bylo v původním plánu a přišlo tak o krásnou trasu převážně z kopce. Tu nás, a taky ne celou, dojelo jen 9 (2 do Kralup a na 7 na Mělník). Závěr byl změněn na bezpečnější cestu podél Labe, dojezd po Polabské cyklostezce již za tmy tak proběhl bez komplikací. Kilometrů jsme měli kolem 110 - 115 (Kalimero).
Jinak dojmy ze setkání velkého počtu cyklistů - celkem téměř sto lidí - pěkně popsal vedoucí ústeckého Cyklotouru Mirek Konopásek. A také nafotil. Článek je ke stažení zde, výběrové fotogalerie najdete hned dvě.

V sobotu 17.3. jsme se za krásného počasí vydali na Poslední běžky s Jardou Jelínkem. Auta jsme museli odstavit v Dolních Mísečkách, neb parkoviště na Horních bylo přeplněné, stejně jako cesta na Vrbatovu boudu. Davy slunících se lidí se nacházely i na Labské boudě. Ale pohodová atmosféra vládla všude. Všechny naše skupiny a dvojice (13 lidí) se postupně setkaly. Na závěr jsme poseděli i s dvoučlennou pěší sekcí na Jilemnické boudě. Pěkný mejdan nejen tam, ale po celý den! Delší zápis (dílo Ivy H.) je na nástěnce, vybrané fotky v společné fotogalerii (více autorů). Mike

V neděli 11.3. zahájili novou sezónu cykloturisté v Brně. Stihli cukrárnu v Židlochovicích, ale také najet 75 kilometrů. Vedl Pepa Honz.

V sobotu 10.3. se v prostorách mělnického kulturního domu konal 5. ročník Vinné noci - ochutnávání vín místních vinařů. Akci doplnila hudební produkce.

V pondělí 5.3. schůze KČT Mělník. Několik změn v kalendáři, termín termálů (zač. října) však zůstal.

V neděli 4.3. běžky Jizerky - okruh 23 km z Bedřichova, závěr přes Kristiánov. Krásné slunečné počasí!
V sobotu 3.3. hokej - play-off Kladno - Brno.


V únoru:


Víkend 25. - 26.2.: běžky Krkonoše: Harrachov - Vosecká b. - hřebeny - Špindlerův Mlýn. V sobotu větrno, ale místy i slunečno. V neděli ráno mohutně sněžilo. Polovina sestavy došla až na Sněžku.

Ve čtvrtek 23.2. jsme uspořádali v Brně Žabovřeskách oddechový povídací a promítací večer. Vidět byly nejrůznější obrázky, především z loňských výletů, ale také některé vyloženě vzpomínkové. Na úvod sklidil potlesk jeden ze spoluzakladatelů našeho spolku Jožo P. ze Žiliny / Bratislavy. Sešlo se cca pět desítek cyklistů a cyklistek. Díky všem za účast a Martinovi a Jožovi i za technickou výpomoc namísto nemocného hlavního organizátora Pepy H.
Tady je mini-fotogalerie. Fotky pořídili komínský Wassek a Jirka B.

18. - 19. února se skoro 20 běžkařů včetně mě pokusilo pod vedením "fýrera" JPK přejet Orlické hory. V sobotu se až na drsnější závěr povedlo najet přes 30 km, i když podmínky měly do ideálu daleko (mlha, místy měkký sníh). V neděli 19.2. bylo ještě hůř - kromě oblevy a mlhy i foukalo a kapalo, proto byla akce předčasně ukončena v Mladkově, v půlce denní trasy. Parta však výborná, což se potvrdilo v těžkých podmínkách i ve vlaku cestou domů. Michal T.

14. února skončila v Rakouském kulturním fóru v Praze neobvyklá fotovýstava Toulky po údolích a horách Švýcarska - soukromá sbírka fotografií z 90. let 19. století rodiny Rutteových, úzce spjaté s rody Schwarzenberků a Lobkowiczů. Ohlasy některých návštěvníků najdete na naší nástěnce.

V pondělí 6.2. se na schůzi KČT Mělník probíraly nejen blízké krkonošské běžky, ale i říjnové termály. Tam je více variant, každopádně jisté je svezení se po podunajské cyklostezce, zapojení ochotného místního průvodce Luba T. (vedl před lety Vídeň, nyní žije tady u rakousko-slovenské hranice), koupání v některém termálu. Doladit je potřeba ubytování. V každém případě bude mít akce odpočinkový charakter.
Na závěr schůze jsme si vyslechli, jak se cestuje na okružní plavbě velkou lodí, konkrétně Costou Magicou, od účastníka loňské plavby, dlouholetého pracovníka mělnických loděnic.


V lednu:


V pondělí 30.1. bylo obytné auto vyzvednuto z karavan servisu, kde prošel generálkou hlavně interiér (různé packy u oken, všelijaká těsnění, filtr na pitnou vodu apod.), ale opraveny byly i vnější střešní guma a zadní nárazník. Ještě téhož dne jsem auto zavezl na obvyklé zimní stanoviště, pod střechu rozlehlé stodoly. Právě včas před velkými mrazy. MT

V sobotu 28.1. jsme se prošli s turisty z KČT na kokořínské Nedvězí. Byť lehce zamračeno, počasí bylo ještě docela příjemné, a termoskové nápoje souputníků ještě příjemnější! Ostatně, atmosféra je vidět na našich fotkách. Dle závěrečné zprávy pořadatelů se pochodu po různých trasách s různým cílem (ale vždy přes vrchol Nedvězí) celkem zúčastnilo 169 turistů z různých měst (Mělník, Kralupy, Neratovice, Česká Lípa, Mladá Boleslav)!

Posezónní sraz s promítáním a hostem
V sobotu 7.1. se kolem 13. hodiny v mělnickém muzeu sešlo přes 60 příznivců cestování a cyklistiky. Do promítání jsem zařadil i ohlédnutí do nedávné historie cykloklubu Mike, který letos vstupuje do své 18. sezóny. Na řadu se dostalo i pár vzpomínek i na jiné, méně časté činnosti, např. potápění, ale většinou jsme promítali směsice obrázků z loňských akcí včetně vybraných videí Honzy Havlíčka z čtyřdenní návštěvy na Tour de France 2011.
V druhé půlce se představila Slávka Chrpová, šéfredaktorka Cykloturistiky, coby výborná tanečnice. Po chvílce oddechu vyprávěla o loňské "ebicyklové" cestě Jiřího Grygara a spol. po Polynésii. Pořad byl výborně technicky zpracován. Na závěr na žádost publika Slávka zopakovala taneček z úvodu.
Program po 17. hodině pokračoval přesunem do Cafe Corso, kde po večeři pokračovalo promítání s vyprávěním zúčastněných až do 22 hodin. Michal T.
Klikněte si na minifotogalerii.

Na Nový rok se u mělnické prodejny OTTIS Cyklosport sešlo více než 30 převážně silničních cyklistů. Ale zastoupeno bylo i zdravé jádro cykloturistů s třemi ženami! Drtivá většina přítomných po pozdravení se a symbolickém přípitku zamířila v pošmourném, jinak ale docela teplém počasí na Říp. Poprvé se jelo po nové labské cyklostezce, a to do Horních Počapel. Odsud nahoru přes Bechlín. V průběhu poledne a zvláště odpoledne se Říp schoval do mlhy, která však na sváteční atmosféru, plnou setkání a tradičně vylepšenou legráckou pana Nešpora (sirky s letákem "méně škrtů"), neměla vliv. Michal T.
Ve fotogalerii uvidíte mj. pohled na cyklisty a cyklostezku z nového mostu.