2014

V listopadu a v prosinci:


Silvestrovskou pěší vycházku na Říp pořádali turisté z KČT Mělník. Referovala Anna V.
Tentýž den se v Praze sešli kamarádi ze Stodoly na silvestrovském "polínku".

V neděli 28.12. pořádal ústecký Cyklotour pěší výlet na Milešovku, ke kterému jsem se přes komplikované dopravní spojení do Bořislavi (místa startu) přidal. Velmi chladný den (na kopci mínus 12, na větru zima ještě větší) připomněl časy, kdy jsme podnikali túry na evropské ledovce. Sluníčko však také zasvítilo, a tak jsem, už sólo, vystoupil i na Lovoš a poté sešl do Lovosic na vlak. Stručně: mráz, 20 km, dva kopce a 80 fotek! MT

Ve středu 17.12. jsme v Brandýse rozhodli, že tam obytný vehikl po skončení oprav interiéru zůstane na zimní stání.

V sobotu 13.12. jsme se sešli na Předvánoční procházce Prahou s Jardou Jelínkem. Údajně to byl desátý ročník. Každopádně jeden z nejpovedenějších díky krásnému teplému počasí, pěkné trase po málo známých místech nad Smíchovem (kdo předtím znal Paví vrch?), a samozřejmě díky osobitému vyprávění pamětníka Jarouška. Účast také výborná - 55 lidí. I v tomto počtu se povedlo společně poobědvat a tak se všichni vraceli domů (mnozí hodně daleko za Prahu) spokojeni. Za zmínku stojí i večerní nastavení, kdy jsme si užili vyhlídky od Strahovského kláštera i točenou Plzeň na Malostranském náměstí.
Tady je výběrová FOTOGALERIE a tady dokonalý popis průběhu vycházky od Ivy H.

V týdnu od 8.12. se konaly další porady nad zabezepečím sezóny a a doladili jsme návrh kalendáře akcí 2015 pro "1.čtení".

V sobotu 6. 12. večer byl na mezinárodním Festivalu alpinismu v Národním domě v Praze Radek Jaroš odměněn Zlatým cepín za své celoživotní horolezecké výkony. Předtím jsme viděli jeho přednášku o všech 14 osmitisícovkách, zakončenou letošním výstupem na K2. Prezentace proběhla s velkým nadhledem i humorem. Předchozí program - Heinz Zak a jeho Karwendel , pestře zpracovaný s mnoha originálními momenty, se nám také moc líbil a také pobavil.

V sobotu 6.12. jsme navštívili předvánoční řemeslný jarmark v mělnickém muzeu ve slušném počtu. Milé setkání mj. s trhovkyní Klárou.

V úterý 2.12. odpoledne se na Mělníku nečekaně objevil známý dobrodruh, řidič a bloger Drťajs.
Večer se konečně také tady /předtím mj. v Brně/ konala porada nad rozpisem akcí 2015, za účasti Petra a Lucky B. a také Al. K.

V pondělí 1.12. byl na schůzi KČT mj. naznačen program letošních běžek (opět Králíky). Na závěr se promítaly obrázky z letošních Termálů. Díky Vlastě Ch.

V sobotu 29.11. pořádal Michal Jon Cyklofest. Odpolední program pestrý a pěkný. Dobrá účast i z našich řad vč. přednášejícího Luba T.

Ve středu 26.11. příjemné jednání v CK Geotour, také na Zličíně v redakci.

V neděli 23.11. jsem zajel do Mladé Boleslavi na diashow Leoše Šimánka. Plný sál, pořad o Aljašce prezentovaný 7 projektory se moc líbil. Den předtím tentýž pořad o plavbě na gumových člunech podél pobřeží Aljašky v mělnickém KD viděli Kalimero, PP, Jirka B. a další.

Celý listopad /začalo se už koncem října/ připravujeme kalendář akcí 2015.
V pondělí 17. a v úterý 18.11. jsme dolaďovali termíny dvou odjezdů z Brna. Také proběhlo /a stále probíhají/ jednání o znovuvydání knížky Jak se jezdí do nebe.

V týdnu do pátku 14.11. vyvrcholila velká posezónní údržba obytného vehiklu. Nyní je už také po EM a STK.

V pondělí 3.11. jsem na schůzi KČT Mělník hodnotil letošní pestré termály /takové byly i díky Lubovi T./ a dozvěděl jsem se mj. termín Nedvězího (24.1. 2015). Michal T.

V sobotu 1.11. Pražská míle - krasojízda vysokých kol a historických kostýmů na Letné. Letos i s vydařeným počasím. Zúčastnili se mnozí z nás, referovala Míla H.


V září a v říjnu:


V neděli 26.10. začalo sestavování kalendáře akcí 2015.

V sobotu 25.10. zakončili sezónu poslední vyjížďkou také brněnští cyklisté, vedeni Favoritem, a ústecký Cyklotour. Z obou akcí došly pozdravy.

Ve čtvrtek 23.10. jsme navštívili velmi zajímavou přednášku Dr. Havlíčkové o Aljašce v Regionálním muzeu Mělník.

V neděli 19.10. se sestava 3M vydala z Mělníka na Ještěd a po mnoha (i pěších) útrapách se dostala na vrchol až po 16. hodině, zrovna když začaly čarovat mraky a slunce. Dojezd dolů ukončen pro tmu v Mnichově Hradišti po 125 km. Fotky jsou na straně Fotogalerie nebo si klikněte rovnou rovnou sem.

18.10. Houska – loučení se sezónou
V krásném počasí se povedla letošní závěrečná oficiální vyjížďka, na jejíž start příjelo i několik posil z ústeckého Cyklotouru. Další cyklisté se přidávali po trase a někteří až na samotné Housce. Do celkového počtu 37 účastníků jsou započítáni i nečekaní motoristé (2 lidi autem a jeden na mašině, kteří také přijeli až na Housku). Mnozí se viděli po dlouhé době a tak se probíralo, co se dalo. V krásných kulisách Kokořínska, navíc za slunečního svitu, se nikam nespěchalo. A tak jsme dost času proseděli u výborného občerstvení v Blatcích, přes které se zpátky jelo poprvé (díky Alešovi Ch.) a následně v Janově Vsi na chalupě našich cyklistů Lucky a Petra, kteří nachystali doslova mohutné pohoštění. Čerstvý jablečný mošt chutnal ještě víc. Celý den velmi vyvedený. Díky všem, kteří se podíleli!
Fotky najdete na straně Fotogalerie, jde o výběr od 5 autorů. Zajímavostí je málokdy vídaná "vyhlídka nevyhlídka" od mělnického zámku. Michal T.


11. – 13.10. se jel pořádný průzkum bavorského Mnichova – na úvod poznání dosud otevřených campů (pouze autem), další dny už vše na kolech: Olympijský park, Anglický park a další krásná místa, památky, zámky a zahrady uprostřed města, samozřejmě také cyklostezky včetně průběžné Isarradweg a šest nejznámějších zahradních pivnic. Ve dvou z nich jsme si pochutnali na místních specialitách.

26.9.- 5.10. Klenoty Toskánska
Poměrně podrobné poznání Toskánska s noclehy na nejzajímavějších místech (namátkou Florencie, Volterra, Siena, San S. Gimignano) jsme ještě vylepšili o závěr v Národním parku Cinque Terre, přírodním a architektonickém klenotu ligurského pobřeží. Krásná krajina, nádherná města s mnoha historickými prvky. Akorát si sem tam někdo postěžoval na kopce... :-)

20. - 23.9. Po dunajské stezce do termálu III.
Letos jsme mohli začít /a také začli/ autobusovým výjezdem na vyhlídkový kopec v Hainburgu. Tam nás převzal místní průvodce Lubo a dovedl na tradiční nocleh u Neziderského jezera. Další den vedla etapa jižním směrem do Maďarska přes Fernöd do termálu Bük Fürdö. Busem pak domů a ráno na start další etapy. Okruh vymyslel a vedl Lubo. Nejprve do Bratislavy, poté pod Děvín a přes Moravské Pole zpět. Poslední den už jen Mošoň. Počasí výborné první dva dny, třetí den silný vítr, zvláště u jezera /naštěstí jsme ten den jezdili jinde.

20.9. tým OTTIS zrušil svůj výjezd na Sicílii (mělo se jet v říjnu).
Ten samý den pořádal Karel Rys a spol. podzimní Cyklotrek Kokořínskem. Připomínám, že jarní se poprvé konal na Moravě, konkrétně v Moravské krasu.

8. - 18.9. Mont Ventoux, kaňony jižní Francie + Monte Carlo
Na úvod v Provence výlet za vínem a hlavně přejezd Mont Ventoux, přičemž trasu silně ovlivnili filmaři, kteří uzavřeli hlavní výjezdovou silnici z Bedoinu na celý den. Krásné ježdění i v další oblasti, navíc nad Thoramme objevena belgická sochařská vesnička. Samotný závěr po krásných cyklostezkách v Nice podél moře, a mnozí se dojeli podívat i do Monte Carla.


V červenci a v srpnu:


22.8. - 5.9. Pyreneje - od Atlantiku ke Středozemnímu moři – s jedním autopřejezdem
Náročná, ale ve finále dobře zvládnutá akce všemi účastníky ze spolku HaHy. Největším zážitkem bezesporu pozorování mnoha letících orlů v Národním parku Ordesa, kde jsme měli celodenní pěší výlet. Z cyklistické části se nejvíc líbil výjezd po staré pašerácké silnici do Andorry, ale i sedlo Tapia a mnoho dalších míst. Velký fotoreport je na webu HaHy.

14. - 18.8. Cyklostezky Jižních Tyrol a Dolomit – Cortina d´Ampezzo a široké okolí
Výbornou sestavu Luboše N. nezdecimoval deštík v úvodním kopci, ba naopak, parta se velmi slušně rozjela a v dalších, už slunečných dnech, si dobrovolně přidávala kopce mimo doporučenou trasu! Jelo se i poslední den, sraz pod Felbertauerntunelem, kde se nakládalo před odjezdem domů, klapl na minutu.

6. - 10.8. Bavorsko - tyrolské cyklostezky
Díky nucené změně úvodního kempu jsme si v dalším programu zajeli za Garmisch až na Plansee - opravdu krásná cesta (letos jsme ji jeli podruhé) a slušně to jelo i zpátky po silnici. Jinak se jelo kolem řeky Isar (Isarradweg), chutnalo bavorské Dunkels bier, moklo (a to dost) v "norském" údolí Risstal. Také jsme obdivovali skokanský areál v Partenkirchenu a v samotném závěru i krásné okolí jezera Achensee.

25.7. - 3.8. Bernské Alpy
Švýcarské počasí letos údajně od jara nic moc, náš začátek také nic moc, pak však už velmi pěkně (a vedro, hlavně na Sustenpassu 2224 m). Došlo i na pěší procházku Bernem, bohatý kulturní program - troje promítání, a poslední den společenský večer při oslavě státního svátku 1.8. (založení tamní konfederace). Za zmínku stojí skvělá sestava - pochvala pro účastníky i pro pomocného vůdce JPK (zaskočil při mé úvodní zdravotní indispozici). Stínem zranění poslední den v posledním sjezdu, do té doby měla akce naprosto bezproblémový průběh. Za všechny pořadatele Michal T.
Výběr 42 fotek je zde.

9.7. - 20.7. Bretaň
Krásné a vesměs hřejivé poznávání zajímavé části Evropy, především divokého pobřeží včetně nejzápadnějších mysů. Hodně slunce a světla do hodně pozdního večera, to je další, co jsme si užili do sytosti. Mnozí si užili také ústřice, moře a vlny.

26.6. - 5.7. Alpské průsmyky a jezera
Sportovnější akce, vysoké přejezdy (Stelvio, Gavia), škoda zatažené oblohy na Vivione, poté však už hezky u všech tří italských jezer na trase. Vysoce kladné hodnocení po všech stránkách (v této sestavě opět i té kuchařské :-)!


V květnu a červnu:


18. - 22.6. se jela krátká akce s vysokými kopci - Kaunertal 2750 m a hned dva dny nato Stelvio 2578 m. Tým Spolany i s novými posilami s přehledem zvládl obojí! Počasí napomohlo, hlavně sjezd Švýcarskem přes Umbrailpass 2503 m jsme si pak vychutnali všichni (11 mužů).

5. - 15.6. Krásné průsmyky, vynikající počasí, skvělé výkony - nejstručnější charakteristika jízdy týmu OTTIS Nejkrásnějšími alpskými průsmyky. Na trase mj. San Bernardino, Splügenpass, Stelvio, Gavia. Na závěr povedené vodopádové údolí Val Genova u Madonny di Campiglio. Celou dobu klika na počasí!

28.5. - 1.6. nám Horní Bavorsko ukázalo všechny svoje tváře, tzn. že jsme i pěkně zmokli (jen první den, navíc až v samotném závěru nadplán přidaného okruhu). Krásné hory, veliká jezera, kousek rakouských Tyrol, historické město Füssen, dvojměstí Ga-Pa a také stovky Japonců u Neuschwansteinu jsme vesměs viděli za slunečna. A samozřejmě haldy cyklostezek.

V neděli 25.5. skončil třídenní Jarní Cyklofest L+M, letos v Chlumu u Třeboně.

11. - 24.5. Máj na Korsice,
letos pánská jízda s brněnskými "šedými vlky", byla přejmenovaná na "Rande s Korsikou". Dopadlo to krásně - většina se zamilovala :-), ale zvládlo se i dost cyklistiky, nejvíce v dvojetapě vnitrozemím kolem Ajaccia - 139 km s převýšením 3800m!!! Bonusem samozřejmě setkání s místními známými, např. obrovitým kuchařem v Bonifaciu. Celkem jsme za 11 dní na ostrově spali na 9 místech - čili téměř denně přesuny - poznání Korsiky hodně komplexní, dokonce i na šotolinové vyhlídkové cesty krátce došlo, což u silničních kol nebývá často. Díky Liborovi D. za skvělou spoluorganizaci a Milanovi F. za českou vlajku s anglickým nápisem Grey wolves. Ta všude vyvolávala zájem, Nizozemci ji dokonce fotili!

V sobotu 10.5. vedl Kalimero cyklisty v Praze - Pražský parkový okruh, 13. ročník. Vydařená akce, přes 20 účastníků hlásila Iva H. Větší report na Kalimerově webu.

5.5. schůze KČT - různé info, např. o vodě v Polsku.

30.4./ 1.5. - 4.5. Jižní Tyroly s M+M Š Brno
První letošní větší výjezd "Avií" vedl z Brna do Itálie, resp. do Jižních Tyrol. Počasí přálo a tak se všechny 3 dny dost jezdilo. Začátek byl nahoře na Brenneru, poté jsme v okolí Brunica projeli co se dalo, hlavně krásné cyklostezky v několika údolích. Poslední, 4. den, už na kolo nedošlo, zato jsme cestou domů navštívili pravou nefalšovanou zimu - čerstvý sníh za portálem Felbertauerntunelu. O to víc jsme ocenili naše štěstí na počasí.


V dubnu:


26.4. České středohoří
Opět trochu společně s Cyklotourem, ale hlavně s ústeckým Milošem, který nás navedl na rozestavěnou dálnici D8, pak k sesuvu pod Kubačkou a také nás "donutil" vytlačit kola /a později už jen sebe/ na vrch Ostrý. Z něj fantastické rozhledy. Po obědě v Kocourově jsme spokojeně uháněli k domovům. Milá byl přítomnost "dorostu" Honzy Zídka, a samozřejmě slunečné, až letní počasí. V naší skupině 16 osob. Po rozdělení v Budyni jsme se s Milošem vydali k Roudnici a silně netradičním způsobem překonali D8. To uvidíte na posledních fotkách v galerii.

22.4. vyšel v Týdeníku Mělnicko článek a hlavně krásná fotka (jejím autorem šéfredaktor Jan Lhotský) z naší vyjížďky 12. dubna.

18. - 21.4. Jarní Vysočina
Za místo letošní zkušební jízdy obytného auta byla vybrána Vysočina, konkrétně malebné městečko Polná, kde bydlí Jirka R. Ten se spolu s brněnským Honzou M. chopil sestavení tras na všechny 3 dny. A to způsobem nevídaně kvalitním - díky nim jsme projeli cesty všude možně i nemožně (kousek kola nesli, pouze první den), hodně "lesama polema", jak bylo avizováno, a přitom viděli krásná místa. Nejvíce na Ždársku. Klaply i hospody. Počasí se až na chladnější pondělí také povedlo. Příjemné byly i večery (a večeře) v sále zámecké restaurace. Nadplán jsme zažili i kulturu - Martinovo promítání z Antarktidy. Velkou spokojenost vyjádřilo všech 28 cyklistů, kteří přijeli ze všech koutů (někteří jen na den dva).
Dík všem spoluorganizátorům a hlavně trasérům! Fotovzpomínky najdete tady.

17.4. cykločtvrtek, nově přezdívaný středověk, v Bášti - 6 lidí hlásil Kalimero.

Ve středu 16.4. v Národním muzeu v Praze proběhla přednáška vynikajících horolezců (mj. 2x vystoupil na K2) Josefa Rakoncaje a Marka Holečka. Totálně narváno, ale dovnitř se dostal a referát podal Jarda Jouja.

Po nové hrázi na Kokořínsko v sobotu 12.4.
Za pěkného počasí se na Mělníku sešlo 54 cykloturistů. Společně se vydali na poznávací vyjížďku s odborným výkladem na třech místech. První se konal u mělnického přístavu, kde jsme se díky Jirkovi Haklovi dozvěděli detaily o výstavbě protipovodňové hráze i o její loňské neplánované zatěžkávací zkoušce. Poté jsme vystoupali nad Vehlovice a po horní cyklotrase se vydali do Želíz za dalším naplánovaným cílem - sochami Václava Levého. Odkryté Čertovy hlavy jsme dobře viděli už na dálku, na další zastávce u Harfenice jsme si vyslechli povídání Luboše Hovorky o životě a díle sochaře Levého. Po obědě v motorestu Svatý Kryštof se peloton vydal do Nových Osinalic. Na začátku obce již na nás čekali pánové z Králické pevnostní oblasti, o.p.s., kteří nám vysvětlili vše o zdejším opevnění, tzv. Liběchovské příčce - linii československého opevnění, budovaného za první republiky proti nacistickému Německu, posledním záchytným bodem před Prahou pro československou armádu, pokud by nepřítel prorazil opevnění na hranicích. Součástí výkladu Petra Štemberka byla i prohlídka vnitřku jednoho řopíku. K dalšímu, netypicky ukrytému v rokli, nás dovedl Jiří Červinka. Návrat na Mělník přes Vidim a poté krásně rozkvetlými alejemi okolo Šemanovic ve slunečném počasí završilo hezký vlastivědný výlet. Pro úplnost: trasa měla 56 km. MT
Speciální výběrová fotogalerie je tady.
A zde jsou fotky Honzy Fialy (Kalimera).

V pátek 11.4. vyjelo obytné auto ze zimního stání.

V sobotu 5.4. jel ústecký Cyklotour kokořínskou Husí cestu, ústecký Miloš M. však dělal průzkum pro vyjížďku Českým středohořím, která bude 26.4. Pro úplnost v sobotu 5.4. přejelo několik převážně mělnických "aviatiků" Ještěd z Liberce s cílem na Mělníku. 98 km hlásila Lucie B. Já se nezúčastnil žádného z těchto výletů, přes víkend chystal co nejvíc detailů k blížícím se větším výjezdům. A tento web. MT

Ve čtvrtek 3.4. se poprvé konal cykločtvrtek ve Středověkém hostinci v Bášti. Příjemná projížďka z Mělníka, Kralup i Prahy - na posezení se na tom shodlo všech 11 zúčastněných.


V únoru a v březnu:


V sobotu 29.3. jsme spolu s ústeckými, teplickými a dalšími cyklisty oficiálně zahájili novou sezónu. Z místa startu v centru Ústí n.L. nás z bezpečnostních důvodů na prvních kilometrech podpořil vůz městské policie. Cyklistů se po dvou letech, opět v krásném počasí, sjelo opravdu hodně. V Roudníkách vydali 115 porcí jarního guláše! Většina z naší 19 členné podskupiny se tam od pořádajícího Cyklotouru oddělila a zvolila vlastní trasu přes impozantní dubickou vyhlídku, rozhlednu Radejčín, kolem Kletečné do nížin kolem Labe. Nejsilnější část party nakonec dojela až do Roudnice. Výběrová fotogalerie je tady.

V neděli 16.3. pořádal známý ultramaratónec Martin Hunčovský 2. ročník Boreckého půlmaratónu. Přihlášeno přes 270 běžců, trasa vedla ze Mšena Kokořínskem kolem Harasova do cíle ve Velkém Borku.

V sobotu 15.3. vyrazila kralupská sekce na hledání náhradní osvěžovny mezi Prahou, Kralupami a Mělníkem za účelem nahrazení letos uzavřeného Dolínku. Stihli najet dost kilometrů a stavit se na více místech. Místo na čtvrteční vyjížďky bylo určeno - hostinec v obci Bášť.

V sobotu 15.3. v mělnickém KD probíhala Expediční kamera.

V pátek 14.3. se v Praze uskutečnilo velkolepé setkání přátel Geotouru včetně kapitánů chorvatských lodí. Výborně zvoleno místo srazu - vozovna Sřešovice. Účast 392 lidí! Poreferovala Alena V. Prohlédněte si malý fotozápis pořadatelů.

11.3. vyšla Cykloturistika, kde je na popud šéfredaktorky Slávky Ch. popsaných docela dost výletů v severní Itálii, včetně mapek, vztahujících se k letošnímu Giru.

9.3. ukázalo webové počítadlo 64 000 přístup na náš web.

V sobotu 8.3. v 20.40 h tamního času dojel extrémní biker Jan Kopka do cíle Iditarodu na Aljašce. Pěkný report z téměř každého dne je zde.

V neděli 2.3. se za pěkného počasí konala pěkná vycházka na vyhlídkový Lovoš. Pro úplnost: pěkně ji vedla kralupská Ilona. Předem nikde neavizované akce se zúčastnilo 21 pochodníků všech věků. Výběrová fotogalerie je zde.

Od pátku 14.2. do pondělí 17.2. se nás 8 zúčastnilo autobusové akce mělnického KČT. Z ubytovny v Králíkách jsme vyjížděli do okolí a postupně přešli zasněžený Králický Sněžník, pěkně se projeli na běžkách v širokém okolí Paprsku, prohlédli si klášter Hory Matky Boží a poslední den se prošli slunečnými lesy ze Suchého vrchu do Mladkova.
Do fotogalerie přispěla Iva Sch.

Od středy 12.2. máme trajektové lístky na letošní "Máj na Korsice"!

V pondělí 10.2. se na schůzi KČT řešil program akce Králíky pro případ, že nebude sníh. Zprávu mi pak podali Ivan V. a Anna V. (na schůzi jsem nebyl).

V sobotu 8.2. povedené rodinné běžkování na Cínovci s ústeckými Milošem, Kubou a Eliškou - v letošní zimě nepříliš častý zážitek.


V lednu:


29.1. se narodil nápad sestavit komplexní lednovou fotogalerii, jakýsi prostřih níže popsanými událostmi. Kliknětete sem a posuďte, zda se povedla /nahrána sem na web byla až 13.3.

Nedvězí s KČT 25.1.
Tradiční zimní výstup na kokořínský vyhlídkový vrchol Nedvězí (458 m n.m.) o poslední lednové sobotě se sluncem, sněhovým popraškem, zamrzlou louží a výbornou náladou! Plně obsazený autobus (mnozí stáli), který nás přiblížil do Tupadel, ukazuje na každoročně velký zájem o akci. My jinak spíš cyklisté jsme zvolili delší trasu (16 km) a kokořínský vrch dobyli přes Osinalické sedlo a Panenský hřeben. Přijetí v hospůdce ve Střezivojicích hřejivé a chutné. Někteří z nás zakončili výlet v Galerii Truhlárna obce Kokořín, kde vyslechli zajímavou přednášku dr. Miloslavy Havlíčkové "Paměť skal".

V sobotu 25. a a v neděli 26.1. jsem měl v Brně několik dalších srazů s našimi cyklisty a kamarády. MT

V pátek 24.1. se v Brně sešel náš expediční tým a mnoho dalších nadšenců. Mnozí jsme se viděli po hrozně dlouhé době (např. po 15 letech). Všichni jsme se pobavili u promítání, velmi vtipně sestaveného Pepou Honzem při příležitosti jeho životního jubilea (ale cyklisti, jak známo, nestárnou:-).

V sobotu 18. ledna se pěšky Posázavskou stezkou pod vedením Karla T. vydalo 11 pochodníků. Nejmladší Kalimerova Bára (8 let) také zvládla moc pěkný, veselý a na zážitky bohatý výlet po legendární stezce od Pikovic až po Žampach. Prošli jsme se 16 kilometrů a hodně toho viděli. Nádherný meandr Sázavy z různých úhlů pohledu, stádo nutrií u řeky, velkolepý Žampašský viadukt. Návrat z nádraží Jílové u Prahy Posázavským pacifikem.
Sepsala Iva Harm, lehce upravil MT. Vše výše jmenované dosvědčí fotky Honzy Š..

Promítání s hostem 11.1.
Mike promítání v mělnickém muzeu se povedlo a to velmi. Sálek, kde se setkání uskutečnilo, solidně naplněn. Později do Cafe Corso jsme se skoro nevešli. Přítomní z HaHy spolku, klubu Stodola a další, co se všichni stejně nakonec najdou pod hlavičkou Mike cykloklubu, nad pečlivě vybraným fotem, mnohdy krásným a mnohdy vtipným ani nedutali, ale taky se dobře bavili a často se smáli. Taktéž nad nápaditými videy. S napětím byl očekáván host promítání. Podobně jako před dvěma roky to byla Slávka Chrpová, šéfredaktorka časopisu Cykloturistika. Se svým exotickým příspěvkem, jak se cykluje, tancuje a vůbec žije na ostrovech Kapverdy, měla obrovský úspěch. Prostě hodně se líbila, přestože tentokrát "netančila v kokosech". Mnozí z nás se přihlásili na přitažlivé cyklo i jiné Mike akce, kalendář je téměř zaplněn. A tak nezbývá než těšit se, že už brzy vyrazíme společně na kolech. Po krásných Čechách i do cizích krajů vzdálenějších... Sepsala Iva Harm.
Fotogalerie Honzy Š. na rajčeti zde, výběrová fotogalerie z fotek dalších účastníků naběhne po kliknutí sem.

Novoroční vyjížďka
Teplota lehce nad nulou, takové nepříjemně lezavo a mlžno, 30 cyklistů, převážně z týmu OTTIS, také tří ženy a paní redaktorka z Mělnického deníku - takové byly kulisy a obsazení letošní Novoroční vyjížďky. Již 18. Jak je v posledních letech zvykem, jelo se na Říp. Ve vyšších polohách ubývalo mlhy a pocitově bylo příjemně, i když tlačit kolo nahoru není činnost z nejoblíbenějších. To se netýkalo silničářů, kteří tradičně otočili už pod kopcem. U rotundy se to letos sešlo v jeden okamžik všechno - ti, co startovali na Mělníku, další cyklisté, kteří se nablížili různými vlaky, přítomem byl i "vrchní pán z Řípu" Neston (p. Nešpor), který opět rozdával dobrou náladu a pamětní zápalky, a spousta jiných kamarádů a známých, třeba výborný expediční řidič Ábul.
Zatímco tam jsme jeli nejkratší cestou, zpáteční jsme si prodloužili a na Mělník se vrátili po povodněmi poznamenané cyklostezce. To dalo v součtu necelých 50 km, ve finále docela příjemných (pozn.: závěrečné posezení s bohatým občerstvením bylo ještě příjemnější :-). Michal T. - Mike
Pár fotek ze startu najdete v Mělnickém deníku.
Celková fotogalerie z ledna s fotkami z této akce je zde.
Povedený je web pana Nešpora o hoře Říp s některými našimi fotkami (klikněte na rok 14).