2016

1.1.
pátek
Říp
Novoroční vyjížďka na horu ŘÍP, sraz v 10:00h u prodejny OTTISCYKLO, Českolipská ul., organizuje OTTISCYKLO.

9.1.
sobota
společenská akceLednový sraz
Od 15h v restauraci Camp Mělník. Přijde Slávka Chrpová s projekcí s názvem "Pravá Kuba", Pepa Honz promítne film o počátcích cyklocestování v Alpách s Michalem "Savojské Alpy 1994", po večeři v 19h Kalimero promítne film "Korsika 2001", kde kromě Michalovy Avie byla i brněnská Avie s cykloklubem Komín.

16.1.
sobota
Milošovy první běžky
Sraz: Cínovec – malý okruh, 10:00h. Konec cca 16h, doprava vlastní (Miloš může vzít 4 osoby).
Rozhodnutí o uskutečnění akce bude v pátek 15.1. dle aktuální předpovědi počasí a sněhových podmínek v Krušných Horách.
Podrobnější informace poskytuje vedoucí akce Miloslav Makovský, mobil 777 320 059, email: email

17.1.
neděle
pěškyBoreč
Borečský vrch u Lovosic, sraz v 10:00 Lovosice před nádražím, předpokládaný konec v 17:50
Trasa (21 km): Lovosice nádraží, Režný Újezd, Borečský vrch (449m.n.m.), Režný Újezd, Opárno (restaurace), Malé Žernoseky, Lovosice nádraží.
Vlakové spojení z Prahy do Lovosic:
Rychlík R690 (směr Děčín): Praha Masarykovo nádraží 8:53, Kralupy 9:17, Lovosice 9:57.
Možná vlaková spojení zpět:
1) Odjezdy z Malých Žernosek přes Lovosice každou celou hodinu + 17 minut, délka jízdy do Lovosic 6 minut.
2) Odjezdy z Lovosic do Prahy: 15:58 (R687), 17:58 (R689), 19:24 (Os6921), 19:58 (R691)
Délka jízdy do Prahy rychlíkem cca 1h, osobním vlakem 2h. Ilona Doubková.

23.1.
sobota
pěškyNedvězí
Pěší výstup na kopec s kruhovým rozhledem, odjezd busem v 8:30h od vlakového nádraží v Mělníku, organizuje tradičně KČT Mělník.

28.-31.1. Capartice
Tradiční lyžařská akce KČT Mělník, info.

26.3. Jarní guláš
Zahájení cyklistické sezony 2016. Start v Ústí nad Labem na Mírovém náměstí v 10:15 (nastaveno na příjezdy vlaků). Pro účastníky bude připravena nová trasa, která povede průmyslovou a obchodní zónou přímo k východnímu břehu Jezera Milada a po okruhových trasách do Roudníků za tradičním jarním gulášem. Minimální převýšení s celkovou délkou do 40km.
Všichni zájemci vítáni.

27.3 Poslední běžky
Sraz v 10:00 (letní čas) na H. Mísečkách u Jilemnické Boudy. Akci povede jako každoročně Jarda Jelínek na Vrbatovu Boudu, Labskou Boudu a zpět. Podle počasí se může trasa měnit. Předpokládaný konec kolem 16h.

9.4. Odhalení pomníčku a pamětní desky Michala Třetiny s jarní vyjížďkou.
Sraz u vývěsky v 9:15, odhalení pamětní desky, pak odjezd na místo nehody - tam odhalení pomníčku, odtud vyjížďka směr Mělnická Vrutice, Lhotka u Mělníka (kolem skalního bytu), dál Kokodolem až k Restauraci u Grobiána, kde bude pauza na občerstvení a domluvíme se na pokračování vyjížďky s ohledem na aktuální stav počasí a jízdních podmínek. Foto z akce:

Zpráva v tisku: Mělnický deník

5.-17.5. Korsika
Ostrov plný vůní - Korsika, divoká a drsná, vyhlídkové silničky, horská sedla, pískovcové skály, bělostné útesy, středověké hrady i zapomenuté vesničky, cypřišové a dubové lesy, horské tůně i modré moře... Tam jezdil Michal často a nejraději v květnu, plánoval to s námi i na letošní rok. Organizace se chopila Lucie Beroušková, pojede se v 16členné skupince s podporou mikrobusu. Obsazeno.

9.5. Soud. Ve věci úmrtí p. Michala Třetiny byla na řidiče Jana Kubáska podána Okresním státním zastupitelstvím v Mělníku obžaloba a bylo nařízeno hlavní líčení v trestní věci u Okresního soudu v Mělníku na den 9.5.2016 ve 12:30h.

19.-22.5. Česká Kanada
Ubytování bude v Albeři poblíž Nové Bystřice (Penziony). Penzion vypadá pěkně, je v něm 5 apartmánů cca po 5 lidech, celkem 27 míst. Apartmány jsou vybaveny kuchyněmi, takže je možnost si udělat snídaně dle vlastní chuti. S obědem se počítá na trase a večer dle uvážení.
Příjezd ve čtvrtek odpoledne, opuštění penzionu v neděli do 13h. V tuto chvíli je přihlášeno 20 lidí, jeden či dva spíše nejistí, tedy místa ještě jsou.
Trasy pro vás bude opět připravovat duo Honza Markovič a PP, takže budou jistě nádherné - ale ono to tam ani jinak nejde.
Pište na email Lucie Beroušková.
Jan Markovič s Petrou Minarčíkovou.

28.5.
sobota
Pražské parky a cyklostezky
Trasa mírná. Možná pojede i Bára. Sraz u metra Střížkov před lékárnou, odjezd krátce po 10h.
Kalimero.

4.6.
sobota
Kokorace
6. ročník, benefiční závod, kolo 16km, běh 9km, jednotlivci, dvojice. info

18.6.
sobota
Vodní elektrárna na Vltavě v Miřejovicích (u historického mostu přes Vltavu ve Veltrusích)
Další cesta povede do Sazené, Velvar (oběd), dále na Mšené Lázně a k Michalovu pomníčku. Délka trasy cca 65km. Z Cítova je možné dojet do Prahy, popř. Ústí vlakem. Nebo pokračovat domů kolmo.
Sraz účastníků bude před nádražím v Kralupech nad Vltavou v 9:30.
Vlaky do Kralup jezdí:
Praha Mas.n. 8:41 - Kralupy 9:15
Ústí n/L 8:02 (Cítov 9:09) - Kralupy 9:29.
Karel Tácha

22.-24.7. Brdy
Projedeme se panenskou přírodou od 1.1.2016 zrušeným vojenským újezdem. Dobřív - hamr, zámek Tři Trubky (zavřený), Padrťské rybníky atd.
Sraz v pátek v Rokycanech u nádražní budovy na 1.peróně ve směru od Prahy v 18:25 - vlak Ex350 Albert Einstein. Vlak odjíždí z Prahy hl.n. v 17:12, kola je potřeba rezervovat dlouho dopředu.
První den ujedeme 10km po cyklotrase č.3, trasa vede převážně po cyklostezce. Brdy jsme společně navštívili v letech 2008, 2009, 2010.
Kalimero.

30.7.-7.8. Bernské Alpy
22. ročník Švýcarska proběhl v tradici MIKE, i když letos, bohužel, bez Michala...
První večer se uskutečnila v bunkru pietní vzpomínka, kde správce Hoffer sdělil stanovisko obce, že chtějí zachovat podporu této dlouholeté akce. Vstřícnost obce byla patrná už letos, jak ve fázi přípravy, tak i během pobytu, kdy všech 50 účastníků obdrželo volné vstupenky na místní koupaliště a současně pozvánku na oslavu jejich státního svátku 1.8.
Zkrátka, Michalova úžasná diplomacie zanechala v Uetendorfu nesmazatelnou stopu...
V tuto chvíli je tedy velmi reálné, že se pojede i příští rok. Termín budu s obcí domlouvat začátkem listopadu, pokud možno opět přelom červenec/srpen.
Sestřih fotek od různých autorů: album Favoritu Brno
Další alba: Vladimír Koukal  Marcela Macková  Štossovi
Kalimero
Josef.Honz@seznam.cz
732 739 468
Zdraví Pepa Honz

20.-28.8. Alpe Adria
Z Bischofshofenu na poloostrov Grado. Tuto Alpskou cyklostezku (vede ze Salzburku) jsem před léty objevil při cestě autem, mezitím byla prodloužena o nové úseky a měli jsme jí naplánovánu na září 2015, bohužel Michal už si jí neprojede. Zajedeme i do Slovinska k jezeru Bled. Kalimero.

1.9.
čtvrtek
Vzpomínka na Michala, v 18h v zatáčce u pomníčku.

1.10.
sobota
Cyklotrek
Ahoj, přátelé a kamarádi,
srdečně Vás zveme na podzimní Cyklotrek. Pořádat jej budeme v sobotu 1.října 2016. Start a cíl budou v areálu městského koupaliště Mšeno (Středočeský kraj). Podrobnou pozvánku na Cyklotrek budeme rozesílat koncem srpna, tou dobou bude na našich webových stránkách také zprovozněno přihlašování účastníků. Prozatím si můžete termín zanést do kalendáře a začít se těšit :-)
Těšíme se na Vás! S přáním hezkého dne
Karel Rys

22.10.
sobota
Houska - Memoriál Michala Třetiny. Sraz v 9h u vývěsky, první zastávka bude na hřbitově, kde uctíme Michalovu památku. Pak Mělnická Vrutice, Harasov, Tubož, Zámeckou cestou na Housku, zpět nejlépe terénem do Příboh, Vojtěšským dolem na Jestřebici a pak tradá domů. Kdyby nepřálo počasí, vezmem to z Housky po asfaltu.
V. Pustina

10.12.
sobota
pěškyPražská předvánoční procházka
Sraz v hale stanice metra B "Nám. Republiky" u turniketů výstupu a vstupu "Nám. Republiky". Na nám. Republiky jedou také tram. č. 8, 15 a 26, a bus č.207.
Odtud se půjde k Vltavě a po nábřeží jejího pravého břehu proti proudu do Podskalí (celkem pěší chůze cca 7km).
WC a malá občerstvení jsou na trase, z trasy je možno kdykoli se odpoutat, po celé její délce je možný nástup na MHD.
Procházku ukončíme v hospůdce v Podskalí (kam bychom měli dojít tak mezi 14. a 15.h), odtud jezdí MHD, hlavně tram č.17 směrem k centru.
Jarda Jelínek
Popis akce na webu HaHy.

vytisknout stránku