2018

Fotografie, někdy i komentované najdete ve FOTOGALERII.
1.1.
pátek
Říp
Novoroční setkání cyklistů, sraz v 10h u cykloprodejny OTTIS, Českolipská ulice.

pěškyNovoroční výstup na Říp
Sraz v 9:21 na Masarykově nádraží v Praze před pokladnami.
Odjezd vlaku z Masaryčky v 9:36, posléze z Kralup v 10:15 do Roudnice n. Labem v 11:04. Odtud pěšky na Říp k rotundě sv. Jiří a sv. Vojtěcha přes Vesce, Krabčice, Rovné. Zpátky stejnou cestou na vlak do Roudnice, nebo do Vraňan.
Iva Harmáčková

6.1.
sobota
pěškyTříkrálová vycházka na vyhlídky nad Vltavou.
Doprava autobusem PID od Smíchovského nádraží do Třebenic (linka 100390 11), odjezd v 9:05.
Délka vycházky cca 18km, přes Rabyni na vyhlídku Bednář, Máj a Smetanovu vyhlídku. Konec trasy ve Štěchovicích, návrat autobusem zpět do Prahy.
Karel Tácha

13.1.
sobota
společenská akceLednový sraz
Sraz cyklistů po sezóně 2017, od 14h v restauraci Camp Mělník.

27.1.
sobota
pěškyNedvězí
Tradiční přechod Nanga Dubá - Nedvězí (458 m n.m.), již 43. ročník organizoval KČT Mělník. Bohužel k dopravě se podařilo sehnat jen zájezdový bus, kde se místa závazně objednávala předem a to pouze k sezení, stojící turisté nepřicházeli v úvahu.
Od vlakového nádraží Mělník autobusem do Chudolaz, pěšky po modré Království, po zelené Rač a po červené vrchol Nedvězí. Odtud jindy skvělé výhledy se pro mlhovinu tentokrát nekonají, i tak jsme však spokojeni. Po kolektivním fotu sestoupíme do Střezivojic. Busem zpět na Mělník a zhodnocení ve Vinném dvoře. Celkem 12 km, nastoupáno 395 m.

10.2.
sobota
pěškyZimní výšlap na Sedlo v Českém Středohoří
Doprava vlakem z Prahy přes Lovosice nebo z Mělníka do Litoměřic, pak do Liběšic v 8:36.
Z Liběšic jsme se vydali po žluté a pak zelené turistické značce na Sedlo, které se může pochlubit výškou 720 m/m, kde sice není žádné občerstvení, ale zato je tam pěkná divoká příroda.
Oběd byl v obci Habřina, v hostinci U Landů, kde je výborná staročeská kuchyně, (osobně prověřená, ceny velmi přijatelné) a velice příjemné stylové posezení.
Poté jsme šli 2 km na nádraží do Úštěka. Celkem 13 km.
Ilona

3.3.
sobota
pěškyKalvárie Ostré a Hrádek Helfenburk v Českém Středohoří
Doprava vlakem z Prahy přes Lovosice nebo z Mělníka do Litoměřic, pak do Úštěku v 8:43.
V Úštěku jsme viděli Ptačí domky, pak jsme se vydali na hrádek Helfenburk a Kalvárii Ostré. Cestou zpátky jsme v Lukovsku navštívili Vláďu Š.
Občerstvení v pizzerii v Úštěku. Celkem 16 km.
Ilona Doubková

24.3.
sobota
Jarní guláš
Zahájení cyklistické sezony v Ústí nad Labem. Sraz na Mírovém náměstí v 10:00 h. Čeká se na vlak od Prahy, příjezd v 10:15 h. Trasa směr jezero Milada, dál obec Roudníky. Tam byl tradiční guláš a odtud individuální návrat.
Organizoval SK CYKLOTOUR Ústí nad Labem

7.4.
sobota
Sněženky na Úporu
Tradiční výlet na prohlídku kvetoucích sněženek na Úporu.
Odjezd v sobotu 7.4.2018 z Kralup n/Vlt v 9:30 po příjezdu osobního vlaku z Prahy Masarykova nádr. (odj. v 8:36). Možnost připojení se v Obříství před bufetem U Kohoutů (otevřeno od 11h), kde se plánuje malé občerstvení. Potom se pojedeme podívat na sněženky a přes Odolenu Vodu směrem ku Praze. Trasa cca 50km.
Karel Tácha

4.-8.5.
Prodloužený víkend v Jedovnici
Ubytování zajištěno v kempu Tyršova osada Jedovnice.
Trasy v Moravském krasu připravil znalec místních cest Honza Markovič.
Karel Tácha

2.6.
sobota
Pražský parkový okruh
Z Letňan jsme jeli přes park Okrouhlík, Pelc-Tyrolku, nový Trojský most, Stromovkou, přes Podbabu, Babu (vyhlídka), park Šárka-Lysolaje, Horoměřice, Statenice, Úholičky k Vltavě, přes lávku v Řeži, do areálu Bohnické léčebny, 2x vyhlídka na údolí Vltavy z Bohnic (Pohoří a park Drahaň-Troja), Čimický háj, Ďáblický háj a zakončili jsme průjezdem singltrailu Letňany.
Zúčastnilo se 17 cyklistů, ujeli jsme 62km.
Kalimero

10.6.
neděle
České Středohoří
Remake Michalova výletu z 3.4.2004. Ten kraj mezi Ploučnicí, Labem a silnicí č.9 je zajímavý. vyhli jsme se hlavním silnicím, kde to šlo, protože od roku 2004 provoz znatelně stoupl.
Sraz byl ráno v Mělníku u nádraží. Vlakem v 6:53 jsme jeli do Ústí nad Labem-Střekova (7:46).
Oproti Michalově trase jsme vypustili nudnou polabskou stezku a hned jsme se vyškrábali nahoru na vyhlídku Sedlo k rozhledně a nádherně zvlněnou krajinou jsme dojeli do Zubrnice, kde jsme navštívili muzeální železnici. Podél zrušené trati jsme jeli do Lovečkovic a tím jsme měli kopcovitou část dne za sebou.
Pokus naobědvat se v hospodě Křižovatka selhal, polévku měli jen na tabuli. Abychom se vyhuli hlavní silnici, nejeli jsme přes Habřinu, ale přes Levín a ten nás překvapil svvou zřejmě bohatou historií. Sjeli jsme přes Starý Týn dolů do Úštěka a naobědvali se ve vyzkoušené Čertovně pod Pikartskou věží.
V Úštěku jsme ještě zajeli k Ptačím domkům, které jsme tenkrát s Michalem nenašli. Dál byl na trase hrad Helfenburk a ve Skalce jsme vjeli do Kokořínska. Husí cestou na Čap, dolů na Tuhaň a po silně rozbahněné polní cestě do Bylochova, Telefonkou jsme objeli hlavní silnici, z Chudolaz zas nahoru na Brocno, Had, Liběchov kolem zámku. Ujeli jsme 92km.
Kalimero

1.9.
sobota
Vzpomínka na Michala a vyjížďka na Mordloch
V 9:15 byl sraz v zatáčce u pomníčku Michala. Sešlo se 16 lidí. Počasí bylo pochmurné, pršelo. Přesto se 8 lidí odhodlalo k vyjížďce, po chvíli déšť ustal. Jeli jsme přes lávku v Dolních Beřkovicích, podél Labe do Liběchova, vystoupali jsme ke kostelíku s opravenou křížovou cestou, zase sjeli do Liběchova a lesem k Mordlochu, Sedm chlebů, Tupadly, oběd (Svatý Kryštof).
Zpátky přes Tupadly a podél Liběchovky do Mělníka.
Petr a Lucie

13.10.
sobota
Houska - Memoriál Michala Třetiny. Sraz v 9:15 u vývěsky.
Po trase Mělník - Chloumek - Vysoká /Chodeč/- Janova Ves /stará úvozovka/ - Dolní Zimoř - Zimořským dolem - Truskavenským dolem - Šemánovickým dolem do Dobřeně - po silnici do Tubože přes Blatečky - Blatce přímo k Hospodě pod Houskou - dále na Housku vedl
Aleš Chlouba.
K úspěšné říjnové neděli stačí slunné baboletní počasí, dobře naladěná parta cyklistů a fundovaný znalec Kokořínska. K renesančně přestavěnému raně gotickému hradu Houska máme výborného průvodce Aleše Chloubu. Trasa je letos zcela jiná, neméně hezká: v počtu 34 cyklistů od mělnické vývěsky cyklolubu MIKE přes Chloumek, Strážnici, Chodeč, Zimořský důl, Truskavenský důl, Šemanovický důl, Dobřeň, Střezijovice, Vlkov, Blatce a Houseckou vrchovinou až k samotnému hradu Houska (435 m n.m.). U hradu se objevují další cyklisté nejenom z Mělnicka - přijíždějí od Mladé Boleslavi, z krajů Ústeckého a Libereckého... Z daleka jsou taky spřátelení cyklisté od Křižanova z kraje Vysočina a od Brna. I letos přijímáme pozvání od Lucie a Petra Berouškových na "pohouskové přátelské posezení" do Janovy Vsi. Na jejich chalupě jsme tradičně úžasně pohoštěni, i čerstvého jablečného moštu je hafo. Ujetých kilometrů různě - přes 70 a více, jak kdo se vracel domů. Nastoupáno kolem 880 metrů.
(zaznamenala HarmIva)

17.11.
sobota
pěškyPomartinská vycházka
Opakování výletu s Mikem před několika lety, jen po trochu pozměněné trase.
Sraz byl v 9:30 na parkovišti u obce Obrok. Trasa po modré a červené značce na Martinskou stěnu, dále na Tisícový kámen a po zelené zpět k parkovišti.
Délka trasy 13 km. mapa
Karel Tácha
Detailnější trasa ke stažení Martinsk.gpx
Zobrazení trasy: uložit Martinsk.gpx na PC, otevřít mapy.cz - Nástroje - Import GPX, zvolit Martinsk.gpx a Otevřít.

8.12.
sobota
pěškyMikulášská vycházka na Zlatého koně
Pozvání na procházku z Králova Dvora - Popovic po žluté turistické značce s výhledy na Čertovy schody, kolem Koněpruských jeskyní do Srbska. Náhled na návrh trasy je možný zde: mapy.cz. Délka trasy cca 14 km.
Odjezd vlakem z Prahy hl. n. v 9:07, Beroun 10:04, Králův Dvůr – Popovice 10:10.
Občerstvení až v Srbsku.
Karel Tácha

15.12.
sobota
pěškyPražská předvánoční vycházka
Tentokrát na Vítkov a Žižkov.
Sraz byl v 9:32 na Masarykově nádraží v Praze. Na stejném místě jako vloni.
Trasa vycházky byla na vrch Vítkov s návštěvou Národního památníku (vyhlídková terasa), pak přes Parukářku na Žižkov.
Zhodnocení vycházky bylo v restauraci U sadu.
K. Tácha a J. Novák

vytisknout stránku