2019

Fotografie, někdy i komentované najdete ve FOTOGALERII.
1.1.
úterý
Říp
Novoroční setkání cyklistů a výjezd k Řípu, sraz v 10h u cykloprodejny OTTIS, Českolipská ulice v Mělníku.
pěškyŘíp
Tradiční novoroční pěší výstup na horu Říp. Sraz je v Praze u pokladen Masarykova nádraží v 9:20. Vlak směr Roudnice/ Labem odjíždí v 9:35, v Kralupech je v 10:15 a v Roudnici n. Labem v 11:04 h. Od roudnického nádraží pokračujeme pěšky na Říp až k rotudně - jako obvykle přes hospůdku Štípárna. Návrat v opačném sledu na vlakové nádraží Roudnice n. Labem.
A8 + HarmIva

12.1.
sobota
společenská akceLednový sraz
Sraz cyklistů po sezóně 2017, od 14h v restauraci Camp Mělník.

20.1.
neděle
pěškyProhlídka Letiště Praha a procházka Šáreckým údolím
Prohlídka Letiště Praha od 10:00, doba prohlídky cca 2h.
Cena cca 250 Kč/osoba. Protože se jedná o střežený objekt, je nutné se přihlásit předem a poskytnout i osobní údaje dle požadavků ČSA. Maximální počet účastníků exkurze je 25 osob. Děti až od 10 let.
Program exkurze - prohlídka hangáru společnosti Czech Airlines Technics potrvá zhruba 30 minut. Seznámíte se s prováděním údržby letadel, revizí a potřebných kontrol. Z několika málo metrů uvidíte např. otevřené motory, zblízka podvozky letadel a další zajímavé činnosti. Následně vás vyzvedne autobus a projedete se po ploše letiště, kde zhlédnete odbavení letadel před startem i po přistání. Dostanete se do blízkosti vzletové a přistávací dráhy, kde budete moci sledovat starty a přistání letadel skutečně zblízka. V hangáru platí ZÁKAZ FOTOGRAFOVÁNÍ.
Po exkurzi na letišti půjdeme Šáreckým údolím k Vltavě, kde se akce ukončí.
Karel Tácha

26.1.
sobota
pěškyNedvězí
KČT Mělník pořádá tradiční novoroční akci - Výstup na Nedvězí, organizuje Jan Soukup, KČT Mělník.

9.3.
sobota
Tradiční jarní sněženky
V 9:29 v Kralupech nad Vltavou před nádražím, nebo v 10:33 v Obříství v bufetu Kohout. Po občerstvení těla i ducha pojedeme na Úpor zkontrolovat, jak kvetou sněženky. Další trasu určíme až na místě.
Jako jarní rozjezd cca 40km.
Karel Tácha

23.3.
sobota
Jarní guláš v Ústí
Pro všechny přátele kola jsme na úvod opět připravili společnou jízdu údolím řeky Bíliny, zajímavými místy historie a rekultivovanou oblastí Jezera Milada. Zastávka v Roudníkách bude doplněna oblíbeným jarním gulášem. Novým účastníkům dáme tip na akce a výlety s naším kalendářem.
Sraz účastníků v 9:45 - 10:10 na Mírovém náměstí, odjezd v doprovodu MP v 10:15. Další zájemci se mohou přidat v 11:00 u zámku v Trmicích.
TRASA A PROGRAM: Ústí n. L. (1. odemykání centrklíčem na startu) – Trmice – (zámecká zahrada) – cyklostezka 3071 - Královský pramen – Stadice – (Oráč) – Řehlovice – Brozánky – Malhostický ryb. - Rtyně n. B. – Sezemice – přejezd dálnice – (varianta přejezdu dálnice možná též od Rtyně nebo od Malhostic) - Suché – odbočka na CT 3009A k jezeru Milada – Roudníky.
Plánovaný příjezd v 12:30 – 13:30.
Návrat do Ústí bude veden silniční variantou přes Chabařovice nebo po značených trasách Jezera Milada. Celková délka je cca 40km. Silniční i výletní trasy budou v obou směrech na mapě vyznačeny.
Vedoucí akce M. Konopásek – mob. 602 495 710, e-mail: konopasekim@tiscali.cz

6.4.
sobota
Jarním Polabím
Sraz v 10 hodin u vývěsky Mike, Ostruhová ulice, Mělník Trasa výletu - Mělník, Kly, Tuhaň, (Tišice) Mlékojedy, Neratovice, Kostelec n/L., Brandýs n/L, Lázně Toušeň (soutok Labe s Jizerou).
Celkem tam i zpět cca 65km. Trasa je po rovině.
Vedl Zdeněk Kalista.

13.4.
sobota
pěšky Jarní stezka polabím s KČT
Start i cíl u restaurace Skleník, Neratovice, sídliště. Trasy pěší i cyklo.
Pořádal KČT Neratovice

8.-12.5. Údolí Střely a okolí
Prodloužený cyklovíkend do okolí řeky Střely. Ubytování v rekreačním zařízení Sklárna poblíž Žihle, chatičky pro 3-4 lidi.
Manětínsko je centrum barokního umění v Čechách a mnoho tamních kulturních památek už je opraveno, nebo se opravuje. Máme v plánu projet údolí Střely, určitě nevynecháme Rabštejn, Manětín, klášter Plasy, zámek Chyše, největší sluneční hodiny na světě a další místa. Délka denních tras 60-80km.
K. Tácha a I. Doubková.

18.5.
sobota
Pražské Parky 2019
Sraz v 9 hodin u metra Letňany, v odlehlé části autobusového areálu (50.1264194N, 14.5142961E). Je to na severním rohu hlídaného parkoviště, kde je možné případně nechat auto za 20,- celý den.
Jelikož vzhledem ke své zdravotní indispozici budu do kopců tlačit a vůbec pojedu pomalu jako Šnek, nikomu neujedem a můžou se zúčastnit i netrénovaní. Délka jen 23km.
Místa na trase: Jeníkovská kaple poutní cesty z Prahy do Staré Boleslavi (vlevo na poli), Klíčovský sad, Flajšnerka, Prosecký rybník (nekoupací, leknínovitý), Kelerka, vinice Máchalka, bobová dráha Prosek, Kolčavka, Kotlaska, park Pod Korábem, vyhlídka Černá skála, Bulovka - areál nemocnice, Bílá skála - vyhlídka, lesopark Bílá skála, Okrouhlík (znáte z loňska), Kobyliská střelnice památník, Ďáblický háj, hvězdárna (loni jsme ji těsně minuli, páč je v plánu letos), Ďáblický hřbitov, poliklinika Prosek.
Kalimero

25.5.
sobota
Kokořínsko
Sraz v 9 hodin u vývěsky Mike, Ostruhová ulice, Mělník
Trasa pro seniory i rodiče s dětmi je navržena v tradičním pojetí po ose ME-Liběchov-Brocno-Chudolazy-Telefonka-Osinalické sedlo-Dobřeň-Jestřebice-Kokořínský důl-ME.
Vl. Pustina

31.5.-9.6. Italská jezera a průsmyky
Kamarádi, cyklisté,
po vydařeném cyklozájezdu na Korsicu a do Toskánska jsme spolu s Lucií Berouškovou objednaly u Extrém touru s Markétou Lomskou zájezd Italská jezera a průsmyky (Lago di Garda, Idro, Iseo, passo Stelvio) v termínu 31.5.-9.6.2019 s mikrobusem pro 15 lidí, do kempů, pod stan, vlastní stravování.
Alena Vosmíková

3.-11.8. Bernské Alpy
Letošní 24.ročník Bernských Alp byl tak trochu přelomový, poprvé jsme spali v jiné obci, ve Wattenwilu, protože bunkr v Uetendorfu měla opět zabraná armáda. A nutno říct, že vše bylo jiné. Společenský život se tentokrát odehrával “nahoře” - jídelnu jsme měli v prostorách školy, tudíž s okny (!) a navíc s výhledem na Alpy. Klidné večerní posezení na nádvoří školy bylo také super. Řada lidí, kteří mohli srovnávat, hodnotili Wattenvil lépe než Uetendorf. A to i přesto, že ubytování je zde trochu roztříštěné, někteří spali v bunkru, jiní v tělocvičně a muselo se přecházet venkem. Neni to zde prostě takové na jednom místě, jak v Uetendorfu, kde všichni byli soustředění jen dole v bunkru. Ovšem ve Wattenwilu se chodí do bunkru jen spát, žije se tady hlavně nahoře :-)
Protože objekt ve Wattenvilu slouží jen domobraně a není podřízen švýcarské armádě, je už nyní od obce příslib na rok 2020. V říjnu a listopadu se bude oficiálně domlouvat termín 1.-9.8.2020, vše tedy nasvědčuje, že se pojede i příští rok.
A jedna kuriozita: letošní Bernské Alpy zvládl i odvážlivec na koloběžce!
Josef Honz

1.9.
neděle
Vzpomínka na Michala
V cítovské zatáčce u pomníčku Michala od 10h.

5.10.
sobota
Cyklotrek
Start a cíl byl v areálu městského koupaliště Mšeno. Byly vypsány kategorie Romantici a Chrti. Informace na www.cyklotrek.cz a na Facebooku.
Za organizační tým Karel Rys

12.10.
sobota
Houska - Memoriál Michala Třetiny. Sraz v 9:15 u vývěsky. Na trasu vyjelo 33 lidí, cestou se ještě 3 přidali. Vedl Vláďa Pustina.

8.11.
pátek
Jak jsem jezdil do nebe
Křest knihy Michala Třetiny proběhl v Regionálním muzeu Mělník.
Kmotři byli Josef Honz, Vladimír Pustina (PePe), Jan Fiala (Kalimero).

15.11.
pátek
Jak jsem jezdil do nebe
Slavnostní představení knihy se uskutečnilo na cestovatelském večeru v rámci Svatomartinských knižních dnů v KD Orlické Podhůří – Říčky.

14.12.
sobota
pěškyTradiční předvánoční vycházka
Předvánoční prohlídka dalších zajímavostí města pražského. Sešli jsme se u krytu Bezovka (50.0841400N, 14.4580119E), v 9:15h. Kryt se nachází v útrobách kopce jménem Parukářka, který jsme minule celý přešli. Tento čas byl dán dohodou s muzeem krytu Bezovka. Komentovaná prohlídka byla zajištěna s průvodcem, zástupcem muzea.
Druhá část procházky byla na Olšanské hřbitovy, kde jsme se podívali na hroby známých osobností naší historie. Vycházku jsme zakončili v restauraci.
 Jaromír a Karel

vytisknout stránku