2020

Fotografie, někdy i komentované najdete ve FOTOGALERII.

1.1.
středa
Říp
Novoroční setkání cyklistů a výjezd k Řípu, sraz v 10h u cykloprodejny OTTIS, Českolipská ulice v Mělníku.
pěškyŘíp
Tradiční pěší výšlap na Říp. Odjezd z Masarykova nádraží v 9:35. V Roudnici nad Labem v 11:00. Cesta na Říp přes Vesce je dlouhá 7km. Na vrcholu setkání s kamarády, občerstvení a dobrá novoroční nálada. Návrat domů rychlíkem v 16:12 nebo 18:12 z Roudnice.
Ilona Doubková


25.1.
sobota
pěškyNedvězí
Tradiční novoroční výstup na vrchol Nedvězí.
Odjezd autobusu od vlakového nádraží Mělník v 8:30 h.
Trasy:  Deštné - Nedvězí - Střezivojice 10 km
Chudolazy - Nedvězí - Střezivojice   12,5 km
Tupadly - Nedvězí - Střezivojice 15 km
Na vrcholu výdej diplomů a odznaků akce od 10:30 - 12:00 h.
Odjezd ze Střezivojic ve 14:00 h.


1.2.
sobota
společenská akcePosezónní sraz
Sraz s promítáním fotografií z minulé sezóny byl v Regionálním muzeu Mělník od 12:50-16:50.
Program:
  • Kalimero: Železniční cyklostezky u Slavonic, Dyje (Thaya)
  • František Šesták: Od Baltu k Jadranu, cesta podél Železné opony
  • Luboš Uhlíř: Slovinsko + Grossglockner
  • Karel Tácha: Vlakem do Vladivostoku
K prodeji byly knihy Michal Třetina: Jak jsem jezdil do nebe, a několik kusů vlakem přivezl i Franta Šesták: Od Baltu k Jadranu.
Pak jsme se přesunuli do restaurace U Rytířů na diskuzi, jídlo a pití.


6.-10.5. Jarní Chřiby
Zrušeno.


16.5.
sobota
Pražské Parky 2020
Sraz byl v 9 hodin v Letňanech; vzhledem k omezeným možnostem v důsledku epidemie byla trasa vedena převážně přírodou. Lesopark Letňany jsme projeli sedlem mezi dvěma kopečky, původem jsou to navážky ze stavby metra. Kopečky jsou dnes krásně zalesněné a je na nich vybudován singltrek, jeho 4 části různé obtížnosti se jmenují Zahříváček, Kbelský, Čakovický a Letňanský.
Souvislou síť cyklostezek jsme opustili v Mladoboleslavské ulici u památníku prvního rozhlasového vysílání v ČSR. Po polní pěšině jsme objeli oplocenou západní stranu kbelského letiště. Krásná vyhlídka na Prahu. Za prahem ranveje jsem nalezl nýt zvláštní konstrukce, asi upadlý ze startujícího letadla.
Dojeli jsme na západní část nového segmentu severovýchodní cyklomagistrály, vedoucí severně od dálnice (Novopacká - D10) k lesoparku Arborka. My jsme však jeli jižně od dálnice oklikou přes Bažantnici a Hutě, zahrádkářské a vilové osady.
Do lesoparku Arborka v Satalicích jsme tak vjeli z jihu, po asfaltové polní cestě podjezdem pod dálnicí. Projeli jsme Satalice, vyjeli jsme na další umělý kopec, vzniklý při stavbě dálnice. Odsud je pěkný rozhled na část Prahy a okolí, zvlášť na nákupní centrum Černý Most.
Do Satalic jsme se vrátili jinudy, pěšinkou po mezi; projeli jsme i relativně nový lesopark na východě této pražské čtvrti. Za jednosměrnou silnicí na Radonice, pro cyklisty obousměrnou jsme vjeli do přírodní rezervace Vinořský park.
Projeli jsme Vinoří k zámku Ctěnice a odtud přes Přezletice a po asfaltové polní cestě nad vesnicí Veleň, ze Zlatého kopce byl výhled na Říp i Bezdězy. Další asfaltovou polňačkou jsme jeli nad ves Sluhy a zase vyhlídka. Pěkná asfaltová polní cesta k Měšicím postupně degradovala na polní pěšinu s pasoucími se koňmi.
Z měšického parku jsme dál jeli pešinkou po mezi na kraj Veleně, pak polní cestou téměř k Hovorčovicům a vznikající alejí do Třeboradic, alejí do Miškovic a další alejí do Čakovic, kde jsme projeli po nové cyklostezce a vrátili se do Letňan.


27.6.
sobota
Výstava fotek

Výstavu lze prohlédnout do 25.7.
Kulturní centrum KOSTEL

1.-9.8. Bernské Alpy 2020
Přátelé,
většina z vás toto rozhodnutí asi očekávala, tak jen nyní potvrzuji, že poprvé za 25 let se akce ruší...
Byť se situace relativně uklidňuje, stále není jasné, jak to bude v létě. A čekat až do června či července, zda Švýcaři vůbec otevřou hranice, je u takové velké akce nemyslitelné.
Proběhla i komunikace s radnicí ve Wattenwillu, vyloženě náš pobyt nezamítli, ale sami neví, co bude, a pokud přijedeme, tak za dodržení stanovených opatření.
Rizik s letním cestováním je zatím stále hodně - povinné testy, karanténa, rozestupy apod. Když pojedu někam do zahraničí soukromě autem, budiž, ale plný autobus si nikdo na triko nevezme. Nejhorší scénář by nastal, když během pobytu by se u někoho zjistila nákaza. A vězte, že švýcarské úřady jsou velmi nekompromisní.
Třeba za dva měsíce bude už vše v pohodě, ale čekat tak dlouho opravdu nelze.
Akce bude přeložena na příští rok, pokud možno v obdobném termínu.
Peníze vám pošlu zpět a u příštího roku začneme jakoby od začátku, s tím, že všichni budete mít možnost přednostního přihlášení.
Přeji všem hezké léto
Josef Honz
Ahojte kamarádi, cyklisté, již 25.ročník cyklistického pobytu v samém srdci krásného Švýcarska se uskuteční 1.-9.8.2020, opět se základnou v obci Wattenwil.
Ve Wattenwilu jsme poprvé spali vloni, protože rezervace v tradičním bunkru v Uetendorfu nebyla kvůli švýcarské armádě již možná. Od správce ve Wattenwilu je příslib dalších prostor, nejen dole v bunkru, ale především nahoře v budově školy.
Po zkušenostech z minulého ročníku se trochu upraví i trasy, vylepšení dozná zejména tzv. skupina D (Dětská, Dámská, Důchodcovská, Doutníková, Dobíjecí, … :-) ), např. u tzv. Vyhlídkové etapy na Habkern bude možné díky busu absolvovat na kole tu nejhezčí panoramatickou část z Goldiwilu.
Nejkrásnější etapy, jako Kandersteg, Scheidegg či Královská na Furkapass samozřejmě zůstávají, včetně podpory busu, stejně tak i možnost pěšího výšlapu na hřebeny hor.
Cena 11500 Kč (doprava, ubytování, polopenze).  OBSAZENO.  Již jen náhradníci.
Josef.Honz@seznam.cz
tel: 732 739 468

1.9.
úterý
Vzpomínka na Michala
Od 18h u pomníčku v cítovské zatáčce.

12.9.
sobota
Okruh k Jizeře
Sraz v 9:15 u vývěsky. Projížďka k řece Jizeře, trasa: Kelské Vinice, Všetaty, Lhota, Skorkov, Benátky n J, cyklostezka na bývalé vlečce, Horní Slivno, Hostín, Mělník. Délka trasy cca 65km.
Vedl K. Tácha

10.10.
sobota
Houska
Memoriál Michala Třetiny, odjezd skupinky 9 lidí byl od vývěsky. Na Housku dorazilo v různé časy víc lidí, ale vzhledem k Covidu nejeli od vývěsky. Naše trasa: Vrutice, Lhotka, Ráj, Tubož, Zámecká cesta, Houska.

12.12.
sobota
pěšky Pražská předvánoční procházka
Sraz v 10:00 u Mariánského sloupu na Staroměstském náměstí.
Protože dlouholetá tradice by se měla zachovat i v nelehké době a protože se situace s covidem trochu uklidnila, tož vyrazili jsme na PPP.
Centrum Prahy letos není přeplněno cizinci, tak jsme nemuseli běhat po periferii, ale vrátili jsme se do centra - Karlův most, Kampu, Malou stranu, Nový svět, Petřín, Hradčany. Tentokrát byla procházka bez výkladů a taky nebyla na závěr hospoda.
Navrhovaná trasa.
Akce byla uskutečněna v souladu s aktuálně platnými nařízeními ohledně covidu.
Vedl K. Tácha


vytisknout stránku