2021

Fotografie, někdy i komentované najdete ve FOTOGALERII.

23.1.
sobota
pěškyNedvězí
Informace od p.Soukupa, organizátora Přechodu Nanga Dubá - Nedvězí
23.ledna 2021 se uskuteční tradiční 46.ročník.
Tento den v době od 12:00 do 13:30 hodin bude na vrcholu Nedvězí možné získat upomínku na výstup a otisk vrcholového razítka.
Protože dle vládních nařízení budou uzavřené hospody a nedoporučují se ani autobusové zájezdy, bude start a cíl letošní akce na volbě každého účastníka.
Vracíme se tak nedobrovolně do roku 1976, kdy se konal 1.ročník.
Odjezdy autobusů z autobus.nádraží v Mělníku:
- směr Nový Bor: 9:05 , 10:20 h, zastávky v Chudolazích, Zakšíně, Dubé
- do Střezivojic: 9:20 h, zpět na Mělník 17:22 h
Z Dubé na Mělník: 15:06, 16:06, 19:06 h, zastávky v Zakšíně, v Chudolazích
Účast všech turistů na vlastní nebezpečí.

15.5.
sobota
Pražské Parky
Sraz byl v 9 hodin v Letňanech, s omezenými možnostmi v důsledku epidemie. Naštěstí jsme již téměř všichni očkovaní.
Přejeli jsme hotovou část Letňanského korza, projeli areálem Letov. Pak kolem letiště Praha-Letňany (neplést s blízkým letištěm Praha-Kbely) a po nové cyklostezce z Hůlkovy do Mladoboleslavské ulice. Tato část stezky je součástí plánu obnovit poutní cestu Via Sancta podél kapliček do Staré Boleslavi.
Klesli jsme podél Kbelské ulice k vozovně Hloubětín a napojili jsme se na cyklostezku po zrušené železnici. Projeli jsme Kejřův park a přírodní rezervaci Meandry Rokytky.
Objeli jsme vrch Smetanka a po nové cyklostezce do Přírodního parku Smetanka. Zde byly v minulosti na velké ploše skleníky, viditelné z mostu Průmyslové ulice.
Překonali jsme podchod u nádraží Praha-Kyje. Vystoupali jsme k rozhledně Doubravka. Pak jsme se po nové cyklostezce vrátili ke Kyjskému rybníku a ulicemi Vajgarská a Za Černým mostem vystoupali na kraj Kbel, podél letištních navigačních světel do Satalic a po nové cyklostezce na kraj Vinoře. Podél golfového hřiště jsme se vrátili do Kbel a najedli se v parku u okénka restaurace U srubu.
Přes park Prales jsme se dostali ke Ctěnickému zámku a pak po nové cyklostezce na Zabitý kopec, kde bývala protivzdušná obrana Prahy. Po cyklotrase A27 jsme jeli do Veleně a pak polní cestou do Hovorčovic k Severnímu pólu Prahy.
Dál podél teplovodního potrubí, které vede z Mělnické elektrárny k teplárně Třeboradice. Jedná se o dvojici 34km dlouhých trubek o průměru 1,2 metru, z nichž jedna slouží pro přenos horké vody (160oC) a druhá pro návrat vody ochlazené. Díky velmi účinné izolaci potrubí vychladne při průchodu trasou pouze o dva stupně.
Podjeli jsme železniční trať a po nové cyklostezce dojeli do Čakovic, přes areál bývalého cukrovaru a k nádraží Praha-Čakovice. A nakonec jsme ještě viděli jugger.


21.-28.6. Alpe Adria
Zájezd Salzburg - Grado s Extrem Tour (v kempech pod stanem).


31.7.-8.8. Bernské Alpy
V pořadí 25.ročník cyklistického pobytu v samém srdci krásného Švýcarska.
Nejkrásnější etapy, jako Kandersteg, Gr.Scheidegg či Královská na Furkapass, včetně podpory busu.
Josef.Honz@seznam.cz
tel: 732 739 468
Josef Honzvytisknout stránku