Vloženo 22.6. 2020

Výstava fotek

Výstavu lze prohlédnout do 25.7.
Po-Čt 14-19, Pá 14-21, So 14-19

Kulturní centrum KOSTEL


Vloženo 21.12. 2019, upraveno 8.5. 2020

Bernské Alpy 2020

Přátelé,
většina z vás toto rozhodnutí asi očekávala, tak jen nyní potvrzuji, že poprvé za 25 let se akce ruší...
Byť se situace relativně uklidňuje, stále není jasné, jak to bude v létě. A čekat až do června či července, zda Švýcaři vůbec otevřou hranice, je u takové velké akce nemyslitelné.
Proběhla i komunikace s radnicí ve Wattenwillu, vyloženě náš pobyt nezamítli, ale sami neví, co bude, a pokud přijedeme, tak za dodržení stanovených opatření.
Rizik s letním cestováním je zatím stále hodně - povinné testy, karanténa, rozestupy apod. Když pojedu někam do zahraničí soukromě autem, budiž, ale plný autobus si nikdo na triko nevezme. Nejhorší scénář by nastal, když během pobytu by se u někoho zjistila nákaza. A vězte, že švýcarské úřady jsou velmi nekompromisní.
Třeba za dva měsíce bude už vše v pohodě, ale čekat tak dlouho opravdu nelze.
Akce bude přeložena na příští rok, pokud možno v obdobném termínu.
Peníze vám pošlu zpět a u příštího roku začneme jakoby od začátku, s tím, že všichni budete mít možnost přednostního přihlášení.
Přeji všem hezké léto
Josef Honz
Ahojte kamarádi, cyklisté, již 25.ročník cyklistického pobytu v samém srdci krásného Švýcarska se uskuteční 1.-9.8.2020, opět se základnou v obci Wattenwil.
Ve Wattenwilu jsme poprvé spali vloni, protože rezervace v tradičním bunkru v Uetendorfu nebyla kvůli švýcarské armádě již možná. Od správce ve Wattenwilu je příslib dalších prostor, nejen dole v bunkru, ale především nahoře v budově školy.
Po zkušenostech z minulého ročníku se trochu upraví i trasy, vylepšení dozná zejména tzv. skupina D (Dětská, Dámská, Důchodcovská, Doutníková, Dobíjecí, … :-) ), např. u tzv. Vyhlídkové etapy na Habkern bude možné díky busu absolvovat na kole tu nejhezčí panoramatickou část z Goldiwilu.
Nejkrásnější etapy, jako Kandersteg, Scheidegg či Královská na Furkapass samozřejmě zůstávají, včetně podpory busu, stejně tak i možnost pěšího výšlapu na hřebeny hor.
Cena 11500 Kč (doprava, ubytování, polopenze).  OBSAZENO.  Již jen náhradníci.
Josef.Honz@seznam.cz
tel: 732 739 468


Upraveno 14.11. 2019


 Jak jsem jezdil do nebeV listopadu 2019 vyšel druhý díl známé knihy Michala Třetiny Jak se jezdí do nebe, jmenuje se Jak jsem jezdil do nebe.
Nejkrásnější nejen alpské, ale i apeninské a pyrenejské průsmyky, které vycházely po deset let v Cykloturistice a byly nejčtenější a nejoblíbenější rubrikou, si můžete znovu připomenout či se jimi inspirovat. K volnému pokračování napsal předmluvu Josef Honz, v závěru došlo i na vzpomínky přátel na Michala Třetinu.
Kniha vyšla díky spolupráci Michalovy dcery Radky, dalších přátel a nakladatelství Flétna.

Knihu je možné zakoupit za 355 Kč přes stránku www.jakjsemjezdildonebe.cz

Děkujeme,
Radka a Tom
Přidáno 14.4. 2020

Vedení cyklodopravy ve městě Mělník

Plánované dokončení 1. etapy je v květnu 2020 (včetně lávky přes Pšovku)


Přidáno 6.8. 2019

Lávka přes Vltavu v Lužci


Vizualizace:
lávka přes Vltavu v Lužci

Autor:
Marek Blank a Petr Tej

Začátek stavby:
červen 2019

plánovaný konec stavby:
září 2020.
srpen 2019 (foto J. Fiala)
9.4. 2020 (foto V. Pustina)
29.4.(foto V. P.)
        klikni na obrázky, zobrazí se širší pohled
Zpět na hlavní stránku