Vloženo 11.5. 2019

Pražské Parky 2019

18.května, sobota
Sraz v 9 hodin jako vloni, u metra Letňany, v odlehlé části autobusového areálu (50.1264194N, 14.5142961E). Je to na severním rohu hlídaného parkoviště, kde můžete případně nechat auto za 20,- celý den.
Jelikož vzhledem ke své zdravotní indispozici budu do kopců tlačit a vůbec pojedu pomalu jako Šnek, nikomu neujedem a můžou se zúčastnit i netrénovaní. Délka jen 23km.
Místa na trase: Jeníkovská kaple poutní cesty z Prahy do Staré Boleslavi (vlevo na poli), Klíčovský sad, Flajšnerka, Prosecký rybník (nekoupací, leknínovitý), Kelerka, vinice Máchalka, bobová dráha Prosek, Kolčavka, Kotlaska, park Pod Korábem, vyhlídka Černá skála, Bulovka - areál nemocnice, Bílá skála - vyhlídka, lesopark Bílá skála, Okrouhlík (znáte z loňska), Kobyliská střelnice památník, Ďáblický háj, hvězdárna (loni jsme ji těsně minuli, páč je v plánu letos), Ďáblický hřbitov, poliklinika Prosek.
Chleba s sebou.
Vede Kalimero


Vloženo 8.4. 2019

Kokořínsko

25.května, sobota
Sraz v 9 hodin u vývěsky Mike, Ostruhová ulice, Mělník
Trasa pro seniory i rodiče s dětmi je navržena v tradičním pojetí po ose ME-Liběchov-Brocno-Chudolazy-Telefonka-Osinalické sedlo-Dobřeň-Jestřebice-Kokořínský důl-ME.
Vede Vl. Pustina


Vloženo 21.2. 2019

Údolí Střely a okolí

8.-12. května
Zveme vás na prodloužený cyklovíkend do okolí řeky Střely.
Ubytování je zajištěno v rekreačním zařízení Sklárna poblíž Žihle. Budeme mít k dispozici chatičky pro 3-4 lidi. Cena za chatičku/den je cca 500Kč. V areálu je možno objednat si i polopenzi.
Manětínsko je centrum barokního umění v Čechách a mnoho tamních kulturních památek už je opraveno, nebo se opravuje. Máme v plánu projet údolí Střely, určitě nevynecháme Rabštejn, Manětín, klášter Plasy, zámek Chyše, největší sluneční hodiny na světě a další místa. Délka denních tras 60-80km.
Přihlášky posílejte na adresu: kartacha@seznam.cz
Maximální počet účastníků je 30.
Zvou K. Tácha a I. Doubková.


Vloženo 21.2. 2019

Italská jezera a průsmyky

Kamarádi, cyklisté,
po vydařeném cyklozájezdu na Korsicu a do Toskánska jsme spolu s Lucií Berouškovou objednaly u Extrém touru s Markétou Lomskou zájezd Italská jezera a průsmyky (Lago di Garda, Idro, Iseo, passo Stelvio) v termínu 31.5.-9.6.2019 s mikrobusem pro 15 lidí, do kempů, pod stan, vlastní stravování.
Jsou ještě volná 4-6 míst.
Zájemci hlaste se na tel 777 167 043 nebo na mail vosmikovaalena@seznam.cz ... Alena Vosmíková
Děkuji, Alena


Úprava 9.12. 2018

Bernské Alpy 2019

Ahojte kamarádi, cyklisté.
Rád bych Vám oznámil, že po roční odmlce se podařilo domluvit ještě další ročník tradičního cyklistického pobytu v srdci Švýcarska, a to v termínu:
3.-11.8.2019
V pořadí se jedná o 24. ročník.

Mnozí víte, že v roce 2018 se akce poprvé nekonala, protože v oblasti města Thun v létě probíhalo nezvykle rozsáhlé vojenské cvičení a všechny objekty, včetně toho “našeho” v Uetendorfu, si dopředu rezervovala švýcarská armáda.

Teď v listopadu však přišel z radnice omluvný dopis, že i v roce 2019 si vojáci nárokují pro celé léto objekt v Uetendorfu.

Po četné mailové a pak i telefonické komunikaci nám vyšli vstříc v sousední obci Wattenwil a nabídli ubytování zde (kapacitně prý dvakrát větší). Po tolika letech sice změna, ale nikterak zásadní, ty “bunkry” jsou si ve všech obcích podobné jak vejce vejci.
Co se týká kola, v podstatě se také nic nemění, etapy by měly proběhnout ve stejné podobě, jako v minulosti, včetně Královské etapy na Furkapass, či tajemného Kanderstegu.
Navíc je v plánu opět zařadit i variantu D.
“Déčko” se jelo pouze jednou, v roce 2015, a už tehdy se ukázalo, že původně zamýšlená dětská varianta dostála mnohem více významů: Dětská, Dámská, Důchodcovská, Doutníková, … Prostě, autobus se trochu přizpůsobí. Například v etapě na Habkern se mohou zájemci vyvézt autobusem až nahoru do Beatenbergu.
Podrobné propozice i s přihláškou budu rozesílat někdy po novem roce, nicméně, přihlásit se můžete už nyní:
Josef.Honz@seznam.cz
732 739 468
Cena se oproti minulosti asi lehce navýší, řádově ale jen o stokoruny, cenová politika Wattenwilu je totiž trochu jiná, ale měli bychom se vejít do rozmezí 11-12 tisíc (doprava, ubytování, polopenze).
Fotky z 2017: Zonerama
Hezký a klidný advent přeje
Josef HonzPřidáno 8.12. 2017

Kniha Jak se jezdí do nebe 2 BUDE

Milí cykloturisté, kamarádi a příznivci Michala Třetiny.
Mám pro vás úžasnou zprávu - pokračování knihy Jak se jezdí do nebe bude!!! :)
A to vše díky Slávce Chrpové, která byla tak hodná a poslala mi materiály, které jsme u taťky buhužel nikde nenašli.
Čeká mě teď tedy spoustu práce - vydání plánuji samonákladem na jaro 2018.
Budu ráda když mi do emailu napíšete jestli máte o knihu zájem, případně i o dotisk první knihy anebo taky pokud se chcete na vydání nějakým způsobem podílet či pomoci anebo jen sdílet jakým způsobem jste vydali knihu třeba vy :)
Velké dilema mám ohledně fotky na obálku knihy, pokud máte nějakou fajn fotku Mika budu jen ráda :)
Plánuju i vytvoření plakátu do vývěsky a možná vám ho pošlu i emailem a vložíme ho sem na web ať se tato zpráva roznese co nejdále :)
Přeju pěkný den a blížící se svátky! :) uvidíme se nejpozději na lednovém promítání.
radka.tretinova@gmail.com
www.flyaway.cz
Radka Třetinová - dcera Michala Třetiny
Pozn. V sekci Fotogalerie najdete návrhy fotek na obálku knihy


 

Historie a další akce jsou v záložce UDÁLOSTI

Pokud někdo uspořádáte nějakou akci, dejte mi vědět, zapíšu ji. Kalimero

Zpět na hlavní stránku