Knihy Lucie Kovaříkové a Michala Jona
z CESTY s Colafitem KOLEM SVĚTA VŠEMI KONTINENTY

1.díl: Z ČECH až do ZEMĚ vycházejícího SLUNCE

Obsahuje: start 1.5. 2002
z pražské Obory Hvězda, putování Evropou a Ruskem k Bajkalu, přes Mongolsko, Čínu a Jižní Koreou do Japonska.


2.díl: Pod oblohou JIŽNÍHO KŘÍŽE

Obsahuje: Austrálii, Tasmánii, Nový Zéland a Fidži.

3.díl: Přes ledové království do ZELENÉHO PEKLA

Obsah: Jižní Amerika
a ledová Antarktida.

4.díl: Od vlků a slonů ... HURÁ DOMŮ!

Vyšlo v říjnu 2005. Obsah: Severní Amerika (Mexiko, USA, Kanada), Jižní Afrika a závěr - Evropou domů. Součástí je příloha se statistikou výpravy a odpověďmi na nejčastější otázky."Jak se jezdí do nebe"

V rozsáhlé publikaci najdete 2 velké mapy Alp, 31 kapitol, stejný počet malých mapek a miniatur, cca 200 stran textu, množství barevných fotografií (vše na křídovém papíře), dále vlajky zemí, loga velkých závodů, dva rejstříky zeměpisných názvů atd - vše pro vaši snadnou orientaci. V textové části jsou popsány zážitky a zkušenosti z přejezdů 40 alpských průsmyků nad 2000 m, většinou silničních, ale i terénních, např. Parpaillon. Do knihy zařadil autor Michal Třetina i text o Mont Chabertonu 3136 m. Spoluautor Josef Honz popsal 4 kapitoly o Bernských Alpách.
Křest proběhl ve středu 12. května 2004 v Brně.

Originální dílo je již vyprodané i u autora. Další díly vycházejí průběžně v časopise Cykloturistika v seriálu Jak se jezdí do nebe.


Z našich cest již dříve (na přelomu roku 2000/2001) vyšla kniha:

"Přes Andy za sluncem Inků"

autor Josef Honz, spoluautor Martin Vejmělka

Knížka umožní čtenáři nahlédnout do zákulisí cyklovýpravy Titicaca 98 a být přímo "u toho" - prožívat krušné chvíle při překonování hlavního masívu Kordiller a současně vnímat nevšední atmosféru tohoto pro nás podivuhodného světa.
Zpět na hlavní stránku