Jak jsem jezdil do nebe

autor Michal Třetina

Nejkrásnější nejen alpské, ale i apeninské a pyrenejské průsmyky, které vycházely po deset let v Cykloturistice a byly nejčtenější a nejoblíbenější rubrikou, si můžete znovu připomenout či se jimi inspirovat.
Spoluautor Vladimír Pustina napsal 4 kapitoly o Pyrenejích. K volnému pokračování knihy Jak se jezdí do nebe napsal předmluvu Josef Honz, v závěru došlo i na vzpomínky přátel na Michala Třetinu.
Kniha vyšla díky spolupráci Michalovy dcery Radky, dalších přátel a nakladatelství Flétna. V knize jsou kvalitní fotografie a mapky tras.
Křest proběhl v pátek 8. listopadu 2019 v Mělníku.

Knihu je možné zakoupit za 355 Kč přes stránku www.jakjsemjezdildonebe.cz


Jak se jezdí do nebe

V rozsáhlé publikaci najdete 2 velké mapy Alp, 31 kapitol, stejný počet malých mapek a miniatur, cca 200 stran textu, množství barevných fotografií (vše na křídovém papíře), dále vlajky zemí, loga velkých závodů, dva rejstříky zeměpisných názvů atd - vše pro vaši snadnou orientaci. V textové části jsou popsány zážitky a zkušenosti z přejezdů 40 alpských průsmyků nad 2000m, většinou silničních, ale i terénních, např. Parpaillon. Do knihy zařadil autor Michal Třetina i text o Mont Chabertonu 3136m. Spoluautor Josef Honz popsal 4 kapitoly o Bernských Alpách.
Křest proběhl ve středu 12. května 2004 v Brně.Přes Andy za sluncem Inků

autor Josef Honz, spoluautor Martin Vejmělka

Knížka umožní čtenáři nahlédnout do zákulisí cyklovýpravy Titicaca 98 a být přímo "u toho" - prožívat krušné chvíle při překonování hlavního masívu Kordiller a současně vnímat nevšední atmosféru tohoto pro nás podivuhodného světa.
Zpět na hlavní stránku