2011

V listopadu a v prosinci:


16. prosince byly zveřejněny výsledky fotosoutěže, kterou pořádala firma HUDY sport. Pepa Honz obsadil 2. místo! Detaily včetně snímků najdete zde.

V neděli 11. prosince se sešlo kolem 35 lidí na Předvánoční procházce Prahou s Jardou Jelínkem. Letošním cílem byly málo známé oblasti Prahy 10. Výborné ohlasy dokazují, že se vycházka Járovi i letos povedla.

V sobotu 3.12. jsme někteří navštívili Předvánoční řemeslný jarmark v mělnickém muzeu (a trhovkyni Kláru), daleko víc lidí však zajelo do Prahy Bohnic na Cyklofest Lucky a Michala v KD Krakov.

1. - 4.12. se v Praze konal Smíchovský mezinárodní festival alpinismu. V neděli 4.12. se nás tam sešlo několik kluků a vidělo mj. zajímavý pořad Radka Jaroše o tom, jak na Lhotse bylo letos všechno špatně (ale vylezl, navíc sólově!).

O víkendu 26. - 27.11. jste na cestovatelském festivalu KOLEM SVĚTA v Praze Ládví mohli vidět mj. Lucku + Michala a Slávku Chrpovou.

V sobotu 26.11. se konaly Adventní trhy v Dobřichovicích na zámku (s trhovkyní Klárou).

O víkendu 12. - 13.11. návšteva veletrhů Bike Brno, Sport life a Caravaning - setkání s mnoha fajn lidmi (mj. Burkertovými) i jedním bambusovým kolem :-).

Kultura: ve čtvrtek 10.11. pěkný koncert Marie Rottrové v Ústí n.L. Hostem mj. Petr Spálený.

V neděli 6.11. se konala vycházka Kokořínskem pod názvem Kam na kole nemůžeme.
Zhodnocení: krásné slunečné počasí, příjemná sestava, trasa se líbila všem, PP navíc část lidí zavedl do slepého Vrbodolu, všechny nás hned v úvodu protáhl úzkými průrvami mezi skalami místní Libor, za Hradskem jsme ocenili překrásné výhledy na všechny strany, u Grobiána se všichni trpěliví jídla dočkali, a nad autocampem nikdo nespadl ze žebříku, který s velkou pomocí pána zdolal i čtyřnohý Bart. Po skončení se 10 lidí nadplán prošlo do Mšena posedět v historické cukrárně a pak zpět k autům do Sedlce. Ještě statistika: šlo 34 osob a 3 psi. Díky všem za společnost. Michal T.
Zde je FOTOGALERIE - výběr od tří autorů (MH, VD a MT) - všem díky!

V září a v řijnu:


V sobotu 29. řijna se cyklisté z Brna a okolí loučili se sezónou na Macoše. Tradiční hvězdicovou jízdu do Moravského krasu se závěrečným posezením na Farmě v Obřanech vedl Josef Honz z TJ Favorit Brno.

V sobotu 22. řijna jsem s ústeckými kamarády zažil hezkou, byť zpočátku mrazivou vyjížďku Zamykání sezóny centrklíčem. Součástí mohutné klubové posezení SK Cyklotour v Homoli u Horáčků. Pozn.: nemělo to chybu! Michal T.
Tady je textové zpracování a tady fotogalerie Cyklotouru - výběr od tří autorů.

V sobotu 15. října plánoval spolek HaHy pod rozvážným vedením Hynka V. další sezónu a současně celý víkend oslavoval 10. výročí činnosti. Gratulujeme!

V pátek 14. října nám v mělnickém KD fotograf Petr Slavík přiblížil obrazově i slovně život v africké divočině. Velmi kvalitní a pěkný pořad shlédla mj. parta 10 našich cykloturistů a členů KČT.

Loučení se sezónou
Závěrečná vyjížďka letošní sezóny se jela v sobotu 8. října. Zavedla nás již tradičně na kokořínský hrad Houska. Přes velmi nepříznivou předpověď počasí se (včetně těch, kteří se připojili na trase) akce zúčastnilo přes 30 lidí. V úvodu dokonce vysvitlo sluníčko a poté se všichni před jediným deštěm schovali do restaurace na Ráji. Výbornou atmosféru to však nijak nepoznamenalo, ba naopak. Ostatně, Kokořínsko je krásné v jakémkoliv počasí! Hezké zakončení 17. sezóny našeho cykloklubu se tak vydařilo nad očekávání.
Tady je FOTOGALERIE - výběr od tří autorů (MH, VD a MT).

Ve dnech 22.9. - 3.10. jsme po pětileté pauze opět přejeli Apeniny, tentokrát ještě více na jihu - od Gargana po Neapol. Na několika místech, včetně pobřeží Gargana, už byl znát závěr sezóny. Foresta Umbra však nezklamala, stejně jako složité a členité vnitrozemí. Naopak, chtělo to více času na důkladnější poznání. Zato celkový obraz druhého břehu… hlavně haldy odpadků v okolí Neapole... hrůza. Narazili jsme i na camp plný utečenců z Libyje (kde se v té době válčilo). Nicméně výjimky se našly i tady - krásné Amalfi a jeho okolí, dále historické, velmi rozlehlé Pompeje a "alpská" horská silnička na Vesuv.

V sobotu 24.9. se konal další podzimní Cyklotrek Kokořínskem. Dle ohlasů zase velmi vydařený!

9. - 18.9. Kam Silva nemůže III. - Chorvatsko
Na přání do programu přidán NP Plitvice, jinak vše projeto dle plánu (NP Krka, ostrovy Murter, Zadar, Vir, Pag), někteří zvládli i něco navíc (např. objezd Vranského jezera) - to vše za krásného slunečného počasí po celou dobu pobytu. Vedro vadilo víc v noci, přes den se díky moři a častému koupání daly teploty snést. Za zmínku stojí i velmi milá česká enkláva v kempu na Murteru.

1. - 4.9. Achensee
Navštívili jsme tyrolské krásné veliké jezero i jeho nádherné okolí, předtím poznali kus bavorské cyklostezky Isarradweg, městečko Bad Tölz, v Tyrolech se svezli po Innské cyklostezce a stezce údolím Zillu. Nejpestřejší, nejhezčí (a taky nejvyšší) však byl částečně terénní horský okruh s návštěvou několika jezer.


V červenci a srpnu:


20. - 29.8. Alpské průsmyky a jezera
- pro tým OTTIS byla na poslední chvíli sestavena velmi členitá, a díky krásným průsmykům, až líbezná trasa vedoucí východním Švýcarskem (mj. Davos, Albulapass) a Itálií (např. romantická sedla Vivione a Croce Domini). Z mnoha jezer po cestě vynikalo Molveno. Končilo se u Bolzana, kde jsme stihli i návštěvu Tramínu a nákup tohoto tradičního vína. Rozhodně jedna z našich nejhezčích tras v historii, o hodně předčila původně uvažovaný Mont Ventoux.

10. - 17.8. NP Gran Paradiso a okolí Chamonix
Pěší turistika v Národním parku Gran Paradiso vyvrcholila velmi úspěšným výstupem na stejnojmenný čtyřtisícový vrchol - všech 7 osob nahoře, viz datum 13.8. 2011 na stránce Expedice. Po návratu dolů přesun autem do Chamonix, kde jsme chodili túry už bez maček.

29.7. - 7.8. Bernské Alpy s TJ Favorit Brno, letos hlavně pro KČT Mělník
Vydařená pobytová akce s (oproti minulosti) vylepšeným stravovacím servisem, a pro KČT i lehčími místními výlety v některých dnech. Královská etapa s dvoutisícovkami se však jela také. Mnozí si na Furkapassu 2436 m udělali osobní výškový rekord. Po večerech několik promítání a hlavní společenskou událostí aktivní účast (včetně tanečků!) na oslavě svátku švýcarské konfederace.

19. - 25.7. Návštěva alpských etap Tour de France
V roce, kdy se slavilo sté výročí trasování Tour přes Alpy pořadatelé zařadili, včetně časovky v okolí Grenoblu, dokonce 4 alpské etapy! Viděli jsme je všechny 4 - výjezd do Sestriere, další den na Galibier, pak na Alpe d ´Huez a na závěr jsme ve Vizzille sledovali časovku. V dalších dnech jsme se projeli individuálně. Velmi vydařené! Díky veteránovi Jardovi V. za objednání akce i příjemnou sestavu.

1. - 16.7. Norské fjordy a vyhlídkové silnice
Putování Norskem, tentokrát poprvé bez Drťajze, se letos počasím nepovedlo tak jako obě minulá, extrémně teplá a slunečná, ale ještě to šlo, neb naplánovaný program, v kterém jsme i dík novým etapám více času strávili v národních parcích, se povedlo realizovat celý, bez jediného ztraceného dne! Pravda, přejezd Rallaervegen v našem směru, tj. z Flamu, byl časově na hraně. Celých 16 dní dobře dopadlo, kromě závěrečné (3.) zastávky v Oslu na zpáteční cestě. Nepříjemnost se zloději byla hodně nečekaná. Dejte si pozor na své auto na nejdražším parkovišti na nábřeží v centru.

V květnu a červnu:


22. - 26.6. Orlí hnízdo a rakousko - bavorské cyklostezky pro ACC MB
Hezké popojíždění v oblasti Pillersee / Hochfilzen / Leogang /Hirschbichl zakončené těžkým výjezdem / výšlapem na Kehlsteinhaus 1834 m jsme navzdory ne úplně ideálnímu počasí zvládli velmi dobře. Poprvé jsem se tak na Orlím hnízdě octl bez lidí - poslední autobusy zrovna odjížděly - a místo mělo zcela jiný náboj než přeplněná mnichovská pivnice, kterou za hezkého počasí díky množství venkovních stolů silně připomíná.

Víkend 18. - 19.6.:
Letošní (celkově již 15.) ročník Kokořínska, po dvou letech pojatý opět jako dvoudenní s noclehem na Máchově jezeře, se vyvedl nadplán. Přes určité obavy se vůbec žádný déšť nekonal, trasy jsme si dovolili vylepšit o terén (v sobotu) a pěší výstup (v neděli na tvrz Jiljov), oba dny jsme se na oběd vešli (pozn. jelo vždy 25 - 27 lidí) a dost nadšenců se vykoupalo v údajně teplých vodách Máchova jezera. Další klady - koláče po cestě domů a zámeckou cukrárnu - uvidíte na fotkách (bude výběr).
Díky všem (i Karmejovi a dalším čtyřem, kteří jeli jen část trasy některý den) za milou společnost. Pro statistiky: km 64 a 67. Michal T.

   8. - 12.6. Brenner a okolí - nová brennerská cyklostezka, Brunico atd.
Moc pěkné ježdění a poslední den i chození. V proměnlivém počasí jsme za 4 dny zmokli jen v pátek při sjezdu z Passo di Vizze 2251 m.

24.5. - 5.6. Smaragdová Sardínie
Na Sardínii jsme viděli dost průmyslu, ale nalezli i to, co máme nejraději - nádhernou opuštěnou přírodu. A navíc jsme pochopili, proč se Sardíňané dožívají sta let!

V sobotu 21.5. jsme si mnozí zasoutěžili na Cyklotreku Kokořínskem. Pořádal Karel Rys ze Střední zahradnické školy Mělník. Start a cíl byl v Nedamově. Opět moc pěkná akce, 300 spokojených účastníků.

Od 19. - 22.5. se konal rozšířený Cyklofest Lucky a Michala v Lužických horách.

19.5. byl cykločtvrtek s dramatickým návratem z Dolínku. Bouřka prý nakonec nikoho nedostihla.

V neděli 15.5. vedl Kalimero už podesáté vyjížďku Pražskými parky a cyklostezkami, ale poprvé pouze pro zájemce, kteří se mu ozvali předem. Sešlo se 16 lidí a jezdili převážně na severu a východě Prahy. Detaily na jeho webu.

3. - 15.5. Máj na Korsice
- hodně vydařená akce - počasí 22 - 28 st. na všech 10 etapách, spalo se na 9 různých místech, najeto 650 - 800 km (jak kdo chtěl), mnohokrát se stihlo i koupání v moři, pár pěších procházek, jeden lodní výlet, prohlídky měst i prehistorické Filitosy a na závěr nadplán také ferata! Spokojenost celé sestavy včetně kolodního průvodce Franty D. s divokou a krásnou Korsikou mě velmi těší. Michal T.
PS. fotek máme několik set!


V dubnu:


Sraz "Nepálců", plánovaný na víkend počínaje pátkem 29.4., se nekonal. Náhradní setkání bude dle Milana F. v nějakém podzimním termínu.

22. - 25.4. Velikonoční Vsetínské a jiné vrchy
V pátek 22.4. vyrazilo obytné auto na zkušební jízdu po zimním stání. Těžká zkušební jízda to však byla i pro účastníky, neboť kopce na moravsko-slovenském pomezí každého prověřily víc než dokonale. Důkazem budiž křeče u dvou lidi po prvním dnu a zkrácená etapa další den. Naštěstí nám počasí, s výjimkou nedělního deštivého večera, přálo. V pondělí po etapě padaly kroupy (pozn. Luboš V. "Kroupa" za námi původně chtěl přijet osobně). Velmi příjemná setkání jsme zažili v Šanově u majitelů staré dobré Avie, pak hned další den s Pepou a Lenkou Honzovými (a Arnoštovým tekutým pozdravem). Denně jsme zajížděli na Slovensko. Projeli jsme Sidonii, vyjeli na Královec (rozhledna), na extrémní Vršatec (z Červeného Kameňa, zřejmě nejtěžší stoupání bývalé společné republiky, takový malý Zoncolan), přejeli mnohem pohodovější Kohútku, Kasárna, Makovský průsmyk aj. kopce. Příjemným objevem pro nás byla téměř dokončená Cyklostezka Vsetínská Bečva.
Celá akce byla také výborným testem organizace (v různých formách a etapách zapojeno více než 15 lidí z rozličných míst). Ve fotogalerii jsou vybrané obrázky od 4 autorů (Mike, Marek S., Josef H., Marcela M.). Všem díky!

Po kliknutí naběhne fotogalerie


21.4. proběhl další cykločtvrtek. Teplé počasí přilákalo i jednoho "nováčka", po delší době dojel i František, opět chyběl Mike, zato dorazil PP. Celkem se sjelo 7 lidí.

V úterý 19.4. skončily na obytném autě hlavní práce v rámci přípravy na novou sezónu.

Sobota 16.4. - Po nové labské cyklostezce
První letošní poznávací vyjížďka měla krásné počasí a slušnou účast přes 40 cykloturistů. Nejvzdálenější byl rodinný tým z Ústí n. L. Na trase, vedoucí nejprve po pravém břehu Labe, proběhl na několika místech zajímavý výklad. Ten první v rybárně Liběchov, kde jsme viděli i rybičky v sádkách, další pak u Harfenice - díla sochaře V. Levého. Oběd byl zajištěn v Račicích u veslařského kanálu. Po něm jsme za Hněvicemi najeli na novou cyklostezku a s přerušením na další výklad - nejprve u EMĚ a po chvíli u zdymadla Dolní Beřkovice - jsme kolem Mělníka dojeli až na její konec - k mostu u Zelčína.
Nová cyklostezka, dlouhá 18 km, se líbila všem. Celkem měl výlet 60 km. Všem díky za účast a L. Hovorkovi i dalším za výpomoc i za zajímavé povídání po trase.
Fotogalerii uvidíte po kliknutí:

Po kliknutí naběhne fotogalerie


14.4. byl zimní cykločtvrtek, na Dolínek dorazil jediný cyklista.

V pondělí 11.4. přišla reakce na moje detaily k našemu osmému Máji na Korsice. Autorem je Jarda Jouja, který určitě nechtěl nikoho vyděsit: "Trasy vypadají krásně, některé docela drsné. :-) :-))."

V sobotu 9.4. odpoledne jsem se projel kolem Jizery a hlavně se poprvé zúčastnil srazu severočeské a mladoboleslavské sekce HaHy v pivovaru Svijany. Lépe než v hlučné hospodě však bylo na kole. Pěknou vyjížďku vedla Hana V.

7.4. - velmi větrný "cykločtvrtek", ale teplo, do Dolínku se nás sjelo tentokrát 8, z toho 5 kralupských.

Ve středu 6.4. proběhla schůze KČT Mělník se zajímavým a důležitým programem (nejen Bern 2011).

V neděli 3.4. jsem se projel do Račic zajistit oběd na vyjížďku, která má být 16.4. Zpět po nové cyklostezce - je opravdu excelentní!

V sobotu 2.4. jsme se vydali na vycházku Kokořínskem tam, kam na kole nemůžeme. Krásné počasí přilákalo do roklí slušný dav (skoro 40 lidí včetně Stodoláků, HaHy spolku aj.), trasa se líbila, v Jestřebici jsme se na terasu vešli a oběd nakonec taky dostali všichni. Hynek V. pořídil exkluzívní fotografie. Podívejte se na Hahy.cz (i s textem Ivy H.) nebo rovnou sem.
Hezký den, jenom jsem občas poslouchal poznámky, že se asi měníme na pěší klub :-). Michal T.
Naši fotogalerii uvidíte po kliknutí:

Po kliknutí naběhne fotogalerie


Ten samý den - 2. dubna - se v Kině Sokol Mělník konala Expediční kamera - promítání cestopisných filmů. Detaily na webu Hedvábná stezka.


V březnu:


31.3. se v rámci "cykločtvrtku" sjelo do Dolínku 6 lidí.

Ve středu 30.3. na Mělník dojelo jádro "Vejvodovců", aby probrali alpské etapy Tour de France.

V pondělí 28.3. naskočilo na počítadle návštěvníků tohoto webu číslo pěkně kulaté: 50 000.

V neděli 27.3. jsme se vydali do Krkonoš na poslední běžky. Podobně jako předloni s Jardou Jelínkem na Horní Mísečky a nahoru na Vrbatovu bodu. Sněhu dost, pohádkové počasí a drak stojí za fotogalerii. Díky Jarouškovi za hezký zážitek. Klikněte si na fotku a uvidíte jich víc:

Po kliknutí naběhne fotogalerie


V sobotu 26.3. zahajovaly sezónu cyklisté z Ústí nad Labem, Teplic a okolí. Pořádal SK Cyklotour Ústí n.L., vedl M. Konopásek. V sestavě byl i uzdravující se Mirek Hofman, kamarád a kolega, známý značkař KČT. Najdete ho ve fotogalerii Mirka Konopáska.

V Praze Letňanech se 25. - 27.3. konaly veletrhy For Bikes a For Caravan. V rámci For Bikes se v sobotu 26.3. premiérově uskutečnilo promítání pořádané Luckou a Michalem, tvz. Cyklofest plus. Ohlasy na veletrh celkově velmi dobré.

24.3. - první uskutečněný "cykločtvrtek", s účastí čtyř lidí ze dvou různých měst. Příjemné počasí i posezení!

O víkendu 19. - 20.3. se někteří z nás zašli podívat na vybrané přednášky festivalu Kolem světa v Praze Ládví. Zaujaly nás hlavně dvě himálajská promítání - Dvě tváře Manaslu Tomáše Beránka a Učitelem v Indickém Himálaji Štěpána Pastuly. První se týkala treku kolem osmitisícové hory sousedící s Annapurnami, druhá, velmi působivá, byla z pětiměsíčního pobytu dvou dobrovolníků na tzv. Slunečné škole v 4 200 metrech. Na závěr programu jsme viděli povedenou premiéru Karibiku - promítání z nedávné cesty Lucky s Michala.

V sobotu 19.3. pořádal klub Bicybo Brno vyjížďku 7 studánek. Podívejte se na fotky Petra N.

Ve čtvrtek 17.3. se nekonal první cyklo čtvrtek, neb po pěkných dnech došlo k ochlazení a dešti. Přesto někteří prý vyjet chtěli (je to tak, Františku? :-).

Na prvním větším závodě silničním závodě sezóny Paříž - Nice, který se jel 6. - 13.3., skončil Roman Kreuziger v celkovém pořadí 17. Dost ztratil v časovce a ještě víc v poslední etapě, a tak není divu, že před Girem spokojený vůbec nebyl.

V neděli 13.3. vyrazil na svou první vyjížďku i brněnský Cykloklub Komín.
Tentýž den se díky iniciativě kralupského Karla T. konal "nultý" srazík cykloturistů našeho regionu v Dolínku u Odoleny Vody. Ohlasy velmi příznivé, a tak byla restaurace Koliba navrhnuta jako místo setkávání, zpravidla ve čtvrtek odpoledne.

V sobotu 12.3. zahájil brněnský Favorit novou sezónu tradiční vyjížďkou Za prvním defektem (a posledním sněhem). Jelo 17 lidí, žádný defekt nepřicházel, sníh taky žádný, zpestření přineslo až pořádné bahno v údolí Bobravy. Nakonec se však v samém závěru vyznamenal předseda oddílu, poslání vyjížďky tak bylo dosaženo. J. Honz

Ve středu 9.3. se konal a dle ohlasů přítomných hlavně moc líbil koncert Palety - rodinného uskupení Jakuba Slavíka. Písničky zpoza Lamanšského kanálu zazněly v Kulturním středisku Průhon, Praha 6.

Ve čtvrtek 3.2. v mělnickém muzeu promítala paní ředitelka obrázky z cest do nejzažších koutů Venezuely.

Ve středu 2.2. se na schůzi KČT Mělník probíraly různé zajímavé akce, např. Drážďany na kole.

V únoru:


V pondělí 28.2. ve velkém sále KD Mělník promítali Lucka s Michalem své cesty Severní Amerikou. Zvlášť ta vedoucí jižními státy USA byla nečekaně dobrodružná (ukradené kolo, sníh v poušti). Po skončení projekce následovalo neméně vydařené posezení v užším kruhu. Všech osm nečekaně pobavil hlavně Standa D. z OTTISu.

Víkend 26. - 27.2. byl ve znamení Cyklocestování. Pozn. stejný program se konal i o víkend dříve ve Frýdku-Místku. V sobotu 26.2. přednášela mj. Slávka Chrpová o cestě tří žen na kolech do Santiaga di Compostella z Portugalska - po tzv. Caminho Portugues. Velmi pěkně zpracovaný pořad.
Portugalskem, ale především španělskou Sierra Nevadou, se zabýval také Josef Honz. Hlavním tématem jeho přednášky byl popis cesty na nejvyšší asfalt v Evropě Pico Veleta 3396. Díky šikovnému pořadatelovi / moderátorovi Martinovi Stillerovi se poté diváci dozvěděli i různé zajímavosti z jiných našich cest.
Můj hlavní dojem z festivalu - velmi milé setkání i setkávání, skoro až rodinné prostředí (což na opravdu velkých akcích není možné). Michal T.

V sobotu 19.2. vedl PP vycházku Vráž - Svatý Ján - Skála - Solvayovy lomy - Srbsko. Skupina nevelká, ale všichni spokojeni, jak dokládá fotka ze Sv. Jána.

   


Stejný víkend - 18. - 20.2. jsem se já i několik dalších zúčastnili běžkařských Orliček pořádaných JPK. Pěkně jsme vymrzli, a to hlavně v neděli, ale také jsme si na trase Šerlich - Pěticestí - Hanička - Rokytnice v Orlických horách opravdu pěkně zaběžkovali. V sobotu se nadplán povedla i návštěva pěchotního srubu R - S 87. Celkem v partě 21 lidí, převážně z Brna.

   


V pondělí 14.2. v mělnickém kulturním domě na poslední chvíli odpadla cestopisná přednáška Francie II. díl - od jezera Annecy do Provence RNDr. J. Hofmanna. Přednášku jsme nahradili příjemným popovídáním s PPem, Evou B. a Jardou Joujou, který přijel z Petřin. Ten mi poté v čajově Ve věži pomohl doladit termíny srpnových akcí.

V sobotu 5.2. jsem si poprvé po zranění zkusil běžky. Za sněhem bylo nutno jet až k Ještědu, nicméně byl ho dostatek na více než dvouhodinové sklouznutí. Šlo to i bez ortézy - velmi příjemné pocity (i díky tomu, že od minulých běžek uplynulo již 22 měsíců!). Michal T.

Ve čtvrtek 3.2. ke mně přijeli na poradu chlapci z Bike Mšeno a představili svůj velmi smělý prázdninový plán, který zahrnuje nejen nám (už 10 let) známou Veletu, ale i natažení trasy až za Gibraltar s krátkým nahlédnutím do Afriky! Michal T.

Ve středu 2.2. se na schůzi KČT Mělník probíraly i některé pěší varianty letního pobytu ve Švýcarsku.

V lednu:


V pondělí 31. ledna jsme v MKD Mělník v docela hojném počtu (i díky 4 posilám z Kralup) navštívili zajímavou cestopisnou přednášku Putování po azorských ostrovech Ing. Petra Schlindenbucha.

Za mimořádně povedeného, pravého zimního počasí, se v sobotu 29.1. konal pěší Přechod Nedvězí, Po kliknutí naběhne fotogalerie! organizovaný KČT Mělník. Naše "cykloturistická" sestava si ve slunečně mrazivém dni na popud PPho úmyslně prodloužila trasu o hezký terénní úsek (který je v plánu jarní vycházky, ale v opačném směru), a na známý kokořínský vyhlídkový vrchol dorazila o něco později (pravda, také díky častým "gastronomickým" zastávkám). O to lepší vládla nálada. Vynechali jsme jen závěrečné posezení ve Střezivojicích, resp. poseděli jsme až po návratu na Mělník, opět (jako po listopadové akci) v salónku u Rusa. Velmi vydařený výlet, byť ráno u nádraží někteří z nás málem odjeli jiným autobusem (KČT Neratovice) na jiné trasy!

Posezónní/předsezónní sraz Mike
se konal v sobotu 22. ledna v mělnickém muzeu v přednáškovém sále. Na úvod (v 13 hod) jsme promítli filmeček o Mělníku a jeho podzemí, na úplný závěr (v 21 hod) podobně krátký film (cca 3,5 minuty), ale o hodně akčnější - o dobrodružství na blátivých cestách Ukrajiny. To už v prostorách Cafe Corso, kde jsme měli večeři a mnoho dalších dobrot, včetně jiných vzpomínkových obrázků od různých autorů (všem díky!).
Hlavním bodem úvodní části programu v muzeu byl sestřih fotek převážně z minulé sezóny, v které jsme navštívili 10 zemí. Pestrost zvyšovalo členění na (názvy složek): zajímaví lidé, modelky z raftu, hvězdy z Bernu, atd.
Po přestávce zaujala svým skromným popisem neuvěřitelných věcí, které na kole dokázala, ultramaratónská cyklistka Hanka Ebertová. Při jejím vyprávění jsme si prohlíželi záběry ze dvou loňských závodů. Poté nám ukázala množství různých důležitých rekvizit včetně jejího nejlepšího závodního kola. Zajímavé dotazy se střídaly s často ještě zajímavějšími odpověďmi. Slovo dostal i jeden z členů jejího doprovodného týmu. Opravdu velmi vydařené vystoupení!
Večer v kavárně, kam se většina z nás přesunula, došlo i na promítání rakouského filmu z ultramaratonu Kolem Rakouska (RAA). Předtím jsem stručně popsal hlavní body naší další (17.) sezóny.
Všichni účastníci srazu (necelých 40 osob, podobně jako 14.1. v Brně) obdrželi rozpis akcí 2011.

V sobotu 15. ledna jsem na veletrhu cestovního trhu GO a Regiontour v Brně mj. dostal zajímavé informace k Sardínii, a také potkal dost známých z řad našich cyklistů. Tentýž den večer jsme s Milanem Š., probrali Sardínii z hlediska lodního spojení a zajímavých tras na kolo.

V pátek 14. ledna jsme s Pepou Honzem v Brně Černých polích U (laskavého) Čaliho promítali extrémně pestrý sestřih** fotek z loňské sezóny. ** aspoň taková byla snaha při jejich výběru. Sešlost účastníků byla také velmi pestrá a hlavně početná. Naštěstí na promítací plátno viděli i ti, co se nevešli. Díky všem za účast!

Na Nový rok se před prodejnou OTTIS Cyklosport v mělnické čtvrti Pšovka sešli příznivci kol z širokého okolí, aby se po slavnostním přípitku vydali k Řípu. Letos se někteří (včetně mě) vezli v autech, ale i tak na kolech vyjelo 26 převážně silničních cyklistů. Pod Řípem to otočili, zatímco pomalejší cykloturisté vyjeli, přesněji vyšli, až na vrchol. Důkazem pohodového dne je krásná fotogalerie.