2013

V listopadu a prosinci:


Poslední více než dva měsíce se mi velmi obtížně sestavoval rozpis akcí pro další rok, neb požadavků a přání se sešlo víc, než se do kalendáře reálně vejde. Důkazem bylo "1. čtení" - první návrh rozpisu akcí (prezentovaný mj. na Milešovce, tj. 23.11.) a poté "2. čtení" (při Předvánoční procházce Prahou 7.12.). Tímto se ještě jednou omlouvám všem, kteří se do sezóny 2014 nevešli. Je však možnost přidat se na jiné výlety. Zapsáno koncem roku 2013. MT

11.12. na Mělníku promítal tým OTTIS fotky / doslova tisíce fotek! / z akcí 2006 - 2013. V rámci pětihodinového večera jsme probrali i příští výjezdy.

7.12. Předvánoční procházka Prahou
V sobotu 7. prosince nás za pěkného počasí Jarda Jelínek provedl oblastí Barrandova, včetně zanedbaných teras, a pak dalšími vyhlídkami přes Chuchelský háj dolů do Velké Chuchle. Velká účast - 47 osob - nenarušila celodenní pohodu (takto výstižně vyhodnotil spokojený Kalimero i mnoho dalších). Po pozdním obědě jsme mnozí ještě zajeli do centra a prošli mj. Kampu a Staré Město. Pěkný článek s mnoha zajímavostmi sepsala Iva Harmiva. Z množství fotek jsem sestavil fotogalerii. Za obrázky díky Markovi s., Míše Ch., Honzovi Š., Milošovi M. Největší dík ale patří Jarouškovi za perfektní průvodcování, a to nejen ve dne, ale i za "bonusový" večer.

5.12. milé sezení s pěší sekcí KČT v kavárně mělnického muzea.

4.12. pěkná kultura: koncert Hradišťanu a symfonického orchestru FOK v pražském Obecním domě.

3.12. obytné auto vyzvednuto po náročném karavanservisu a definitivně zazimováno, letos poprvé v hale jedné mělnické autofirmy.

2.12. schůze KČT VHT Mělník - probrány akce 2014, počínaje Nedvězím a běžkařskýni Králíky. Opět budou na závět sezóny zařazeny termály u Neziderského jezera.

30.11. Cyklofest L+M měl opět pěkný program a ke mně se dostaly jen dobré ohlasy (Ivy B., Míly H. aj.).

27.11. kultura: pražské kino Lucerna promítalo v rámci dní francouzského filmu Velký závod - La Grande Boucle. Film uvedl přímo jeho režisér, který před diváky přijel na kole! Příběh na pozadí Tour de France má za úkol především pobavit, což se podle reakce obecenstva povedlo dokonale (potlesk nejen na konci, ale i během promítání). Doporučujeme nejen cyklistům! Dík za tip Aleně V.

23.11. Výstup na Milešovku
V dobré náladě se už ve vlaku z Prahy sešlo hodně lidí. V pěkném počasí pak vedla pěší trasa od Labe nahoru Opárenským údolím přes Velemín, zpátky dolů pak přes Milešov. Na vrcholu Milešovky (837 m) počasí jiné, už takové zimní. Celkově však velmi hezký den, užilo si ho skoro 30 lidí, včetně jablonecké Teruny a dvou posil z Ústí nad Labem. Ušli jsme 19 kilometrů. Výběr fotek Honzy Š., Míšy Ch., Karla T. a Michala T. v této fotogalerii.

21. - 24.11. se v Praze konal Mezinárodní festival alpinismu se skvělými hosty. Pořádal Láďa Jirásko a CK Alpy.

V neděli 10. a v pondělí 11.11. proběhlo na Moravě několik malých porad nad velkými akcemi příští sezóny. V pondělí jsem se navíc zastavil v Polné na Vysočině, kde plánujeme v prodlouženém velikonočním víkendu první větší cykloakci 2014.

V sobotu 9.11. nás několik zajelo do Brna na veletrhy Sport life + Caravaning. Pokud jde o cyklistiku, veletrh byl silně okleštěný, to ale pořadatelé avizovali předem.

4.11. schůze KČT Mělník

2.11. Pražská míle - setkání přátel historických vysokých kol v Praze na Letné mělo přes ne úplně ideální počasí výbornou atmosféru. Na krásných kolech jezdili mj. pánové Pavko a Zimovčák. Mezi diváky se také sešlo několik legend - 90 letý Bohoušek Řimnáč, který letos najel 10 000 km (!), Jarda Vejvoda, Jarda Jelínek a další.


V září a říjnu:


V sobotu 26.10. jsme s roudnickými zajeli do Ústí n.L. za Cyklotourem, který zamykal sezónu centrklíčem. Nadplán projetí nové cyklostezky do Děčína a pak sólo jízda na Mělník.
Tentýž den TJ Favorit Brno končil sezónu tradiční hvězdicovou jízdou na Macochu. Obě akce měly velkou účast, jak dokazují fotogalerie. Fotky z Ústí jsou zde a z Brna tady.

24.10. Ještěd - sólo jízda z Mělníka a zpět v krásném slunečném počasí.

19.10. Houska
Tradiční vyjížďkou (16. ročník) na kokořínský hrad Houska jsme ukončili sezónu. Na startu na Mělníku účastníky přivítala mlha, ale slunce brzy začalo předvádět, že počátkem podzimu má ještě dost sil. Asi hodinu po startu už jednoznačně vládlo modré obloze k velké spokojenosti čtyř desítek nadšenců, kteří se společně na Kokořínsko vydali letos na kole naposledy. Poklidná trasa přes Mělnickou Vrutici, Lhotku, Vojtěchov a Ráj odbočila za Tuboží do lehkého terénu - vyjeli jsme na Housku po staré zámecké cestě. Chvíle oddechu spojená s občerstvením u hradu přišla každému vhod. Za stálého sluníčka došlo na zpáteční cestě i na oběd a později také na ochutnávku přírodního jablečného moštu a dalších domácích dobrot (díky Petrovi a Lucce!). Velká spokojenost s krásným dnem byla znát i v cíli na Mělníku, kde při závěrečném posezení někteří navrhovali další lákavé akce pro širokou veřejnost. Výběrová fotogalerie je zde. Vše podstatné z 64 najetých kilometrů zaznamenal Michal Třetina - Mike.

4. - 8.10. Bavorsko
Dodatečně přidaná akce jednak na "vyjetí poslední nafty", splnila účel coby velmi pěkný závěr sezóny. Cyklostezky kolem jezer v podhůří Alp a na závěr jediný kopec - výjezd k branám pohádkového královského Neuschwansteinu. Dalším kladem výborné načasování - pršelo jen při cestě autem tam, denně jsme jezdili na kole, a těsně po našem odjezdu domů v Ga - Pa, kde jsme den předtím seděli venku na kávě, napadlo 20 čísel sněhu!
Fotky budou zde.

5.10. Podzimní Cyklotrek Kokořínskem - pořádal Karel Rys a spol.

26. - 29.9. Termály s KČT
Letošní výjezd nám trochu pozměnilo úvodní deštivé počasí (jen první den), ale díky tomu zase ubylo jedno nakládání kol. Nově byl zařazen Hainburg se svou úžasnou vyhlídkou, kterou jsme trefili v nejslunečnější den, a maďarský termál na jihu Neziderského jezera. Pokud jde o koupání, nejvíce jsme si i letos užili slaného bazénu v rakouském St. Martinu. Přívoz, rozhledny, Sturm (= rakouský burčák) a víno - vše bylo do programu zahrnuto i tentokrát, navíc i antické památky v okolí Bad Deutsch Altenburgu.
Vybrané fotky v galerii jsou zde.

10. - 22.9. Normandie a Paříž
Na úvod jsme se věnovali kousku Bretaně a známému Mont San Michelu, který vylepšilo překrásné počasí, jež se v několika minutách vyvinulo z původní mlhy! Později jsme projeli veškeré spojenecké vyloďovací pláže a další vojensky důležitá místa v Normandii. Zde je třeba ocenit znalosti Karla T. a Honzy S. Pro zájemce o válečnou historii to znamenalo několik silných zážitků denně. Poslední dva dny jsme na kole projezdili celou Paříž, díky jejímu milovníkovi Honzovi S., který se ujal role průvodce. V této roli byl dokonalý.
Celkové zhodnocení: přes nepříjemně mrholení a deštíky v samotném závěru putování Normadií (den a půl jsme raději absolvovali autem) nečekaně vydařená akce. Díky celé partě za pohodu i v tom proměnlivém počasí.



V červenci a v srpnu:


22.8. - 5.9. Pyreneje
Slunečný přejezd krásných hor, samozřejmě s občasnou mlhou (na francouzské straně, jak jinak), s úvodním impozantním Atlantikem, skvělým vyvrcholením nejprve na dvoutisícovce Pailheres, pak u jezera nad Mont Louis a závěrečným sjezdem až k nezvykle větrnému Středozemnímu moři. Užili jsme si ale i úvodní dalekou cestu tam (jelo se z Brna) včetně koupání na netypickém odpočívadle, později španělskou Pamplonu, slavné Lurdy, dlouhý tunel Bielsa, kaňon Anisclo, volný den v Ordese. Bonusem Rudův reklamní stan, Láďovo popichování aj. legrace. Celkově moc hezká a povedená pánská jízda!

7. - 18.8. Mt. Ventoux a kaňony s OTTIS
Opakování výjezdu na Mont Ventoux se několik let odkládalo. Tým OTTIS však nestárne, a tak na dominantu Provence vyjel dokonce 3x v jednom dni, navíc ve slušném čase!!! Díky vícedennímu pobytu v Bedoinu bylo dost času i na důkladné poznání okolí včetně vinařského Châteauneuf du Pape a historického Avignonu. Poté jsme se přemístili k jihofrancouzským kaňonům, kudy jsme dříve většinou projížděli jen po hlavních silnicích. Potvrdilo se, že oblast má co nabídnout, jak vyhlídky, tak i těžké etapy, dokonce i terénní cesty. Nakonec jsme sjeli k moři na azurové pobřeží a v samotném závěru si projeli Monte Carlo.

26.7. - 4.8. Bernské Alpy
S pomocí oddílových a klubových aut jsme se sešli ve Švýcarsku v slušném počtu 27 lidí, z nichž si někteří tradičně výlet do nejkrásnější části země min. podruhé zopakovali. Ani letošek nikoho nezklamal, neboť jediné /zato silné/ drama se odehrálo během bouřky při první celodenní etapě. Kola, na které spadla dřevěná bouda, se však s pomocí traktoru povedlo vyprostit z trosek a to dokonce bez úhony! Ještě jeden, naštěstí normální déšť, přišel v den návštěvy Bernu. Zbytek pobytu se naopak nesl ve znamení velkých veder, v kterých se ovšem povedlo velké skupině zdolat vysoké průsmyky královské etapy - Furkapass a Sustenpass. Já si ten den odskočil na Nufenepass. Nádhera všude! V perném letním počasí také přišlo vhod místní koupaliště, kde i letos měli naši vstup zdarma.
Díky klukům za výpomoc s dopravou a všem za příjemnou atmosféru v "bunkru" i na etapách.
Fotogalerie je tady.

19. - 22.7. Brunico
Pěkná, vzhledem k lokalitě "za kopcem" (tj. za Brennerm) však příliš krátká akce. Kromě nové cyklostezky z Brenneru jsme se projeli údolími kolem Brunica a většina si dost dala do těla při celodenním přejezdu dvou dvoutisícovek, přičemž druhá z nich je terénní Klammjoch 2284 m! Krásné počasí nám přálo po celou dobu, jak bude vidno z fotek.

30.6. - 15.7. Norské fjordy a horské silnice
V osvědčeném termínu jsme zpočátku chytli dvě odpolední bouřky, navíc pěkně chladné. Další dny už všechny krásné celistvě (s výjimkou jediného volného - byl zamračený, částečně s drobným mrholením), takže opět padl mýtus o tamním počasí. S odstupem času nejpovedenější letošní výjezd. Příjemná sestava podávala výborné výkony nejen na kole, ale i při občasných procházkách "na vyžádání". Zvládli jsme kopce, roviny, sjezdy, odpolední výlet (prý spíš časovku) i koupání ve fjordu a železniční Rallarvegen. Na závěr velmi povedená návštěva Osla.
Vše dokáže fotogalerie.

V květnu a v červnu:


21. - 26.6. Cyklostezky Jižních Tyrol - Adižská
Lehce, po proudu Adiže z Reschenpassu dolů, s nepovinným odbočením k Messnerovi na Juwal, apertolem v Meranu / Bolzanu, vínem v Tramínu a na závěr snídaní v Brixenu, jsme se svezli s brněnskou sestavou EK + M+M. Oddechovka splnila účel. Díky moc Honzovi za řidičskou výpomoc.

13. - 18.6. Piáva, Cortina a Dráva
Příjemné, byť zpočátku kopcovité projetí se Sextenskými Dolomitami, později nahlédnutí na Piávu, něco terénu, něco staré silnice, něco nové cyklostezky a při tom všem dost legrace (na závěr v bazénu :-) i dost cyklistiky jsme si užili s týmem ACC Ml. Boleslav.
Vybrané fotky jsou tady.

29.5. - 10.6. Korsika s OTTIS
Druhý letošní termín Korsiky byl pro tým OTTIS upraven víc do sportovní podoby než první. Ale své si projely a užily i dvě cykloturistky v sestavě, které se dokázaly pokochat krásy ostrova víc. Počasí ještě lepší nez v prvnímu termínu (kapalo jen poslední večer) - ideální na cyklistiku, a projeli jsme opět prakticky celý ostrov včetně vnitrozemí. Jediným dramatem /zato silným / tak byla velká bouře na trajektu při plavbě na ostrov.

22. - 26.5. Dolomity a Giro
Po krásném čtvrtku na slunečném Pampeagu 2006 m jsme se raději spustili do nížin. A dobře udělali. Nahoře se nedalo jezdit, v pátek 24.5. byla dokonce zrušena etapa Gira. My jsme díky změně našich tras zmrzlé Jižní Tyroly přežili docela dobře - na kolo vyjeli každý den a vlastně nikdy nezmokli. Kromě pátku, kdy Giro nuceně odpočívalo, zato statečná a nadšená spolanská sestava, posílena mnou a Láďou R., vystoupala od Adiže do hustého sněžení na Mendolapassu 1363 m. To naštěstí většina z nás stihla ještě po suché silnici. Sněžilo však pořád víc a tak daleko horší byl následný sjezd. Fotky významného činu najdete tady.

4. - 18.5. Máj na Korsice
Korsika tradičně potěšila! V prodloužené verzi /12 noclehů na 10 různých místech ostrova!!!/ byla důkladně projeta brněnskými cyklisty. Deštík za celou dobu jen jeden krátký přes poledne (v 1200 metrech) a jeden noční (překvapivě v Bonifaciu). Sestava si užila i koupání v moři, lodní výlet a v závěru krátký přesun autem, po kterém následoval parádní sjezd za návratu slunečného počasí.

2.5. počítadlo návštěv tohoto webu ohlásilo 60 000!


V dubnu:


Zkušební jízda nás 25. - 28.4. zavedla na Novoměstsko a Náchodsko (krásné Babiččino údolí, Metuje, Peklo aj.) a také do kopců Orlických hor. V nich se ukázalo, že trénink z Polabí a Povltaví nám moc nedal. Úspěšnou premiéru mělo menší obytné auto, které se coby posila osvědčilo (díky moc za účast, Luboši). Nejvyšší účast (12 lidí) a nejvíce kilometrů (80) bylo v sobotu, ale jiné dny to nebylo o moc méně. V pátek naopak největší převýšení - 1 400 m. Dobrý trénink pro ty, co se chystají na májovou Korsiku. Marek S. vyrobil velkou fotogalerii.

České středohoří 20. dubna
Hezká projížďka z Ústí nad Labem do Kocourova na oběd s ústeckým Cyklotourem a potom dál, někteří i mnohem dál - tak by se ve stručnosti dala zhodnotit sobota, před kterou meteorologové dost varovali. Ochlazení proti předchozím letním dnům však nebylo nijak závratné, déšť se nekonal vůbec, a tak nebyl problém dojet nejen do Roudnice, ale i dál, konkrétně na Mělník a do Kralup. Dva největší vytrvalci z naší 18 členné skupiny dokonce dojeli až do Prahy. Díky Milošovi M. za vedení v okolí Ústí, Cyklotouru za avízko obědu do Kocourova a všem účastníkům za příjemný den. Důkazem budiž malá fotogalerie - výběr od Ilony D., Mirka Konopáska, MM a MT.

Od 16.4. probíhá intenzívní příprava na zkušební jízdu obytného vehiklu po dlouhém zimním stání.

8.4. Schůze KČT - na ní rozdány propozice na Termály 26. - 29.9.

Povltaví 6.4.
Rovinaté vyjížďce na úvod sezóny nepřálo tak úplně počasí. Stezky a silnice sice suché, ale teplota jen těsně nad nulou, místy studený vítr a prakticky po celý den takové podivné "lezavo" bylo vhodnější na návštěvu veletrhu For Bikes (což mnozí udělali). Díky tomu se nekonala žádná davová akce, sjelo se jen "tvrdé jádro" 14 nadšenců, ale z fotek je vidět, že radost ze setkání měli všichni. Kralupští trasu zpestřili o příjemný oběd ve Veltrusech a poté o jízdu po pravém břehu, takže zámek Nelahozeves jsme viděli přes vodu. Většina dojela do plánovaného cíle do Prahy a pak se ještě různě vracela domů, takže v součtu najeli kolem stovky. Tady je výběrová fotogalerie od 5 autorů (H6, MS, MM, VE, MT).

Velikonoční běžky 1.4.
Velikonoční pondělí jsme strávili v Krušných horách / Erzgebirge na běžkách. Cestou jsme v Ústí n.L. přibrali Miloše, který se ujal vedení akce. Východiskem výletu byla Dlouhá Louka. Přes Žebrácký roh jsme se dostali na saskou stranu, do Čech se vrátili po bývalé železnici. Na moldavském nádraží jsme se občerstvili a poté jeli místní neznačenou stopou (Milošova skvělá zkratka) do Mikulova. K autům jsme se vrátili za šera, a všech 8 běžkařů toho mělo tak akorát. Únava pramenila nejen z délky (36,5 km, spočteno az dodatečně), ale i ze souboje s lepícím sněhem řekněme v druhé čtvrtině výletu. Jinak však spokojenost maximální, viz výběrová fotogalerie!


V březnu:


V sobotu 30.3. již bylo o něco tepleji než před týdnem, tak jsem si projel vltavský břeh mezi Prahou a Kralupami kvůli akci 6.4. Ovšem předtím jsem se přidal na výlet "stodoláků". Projeli jsme si Divokou a Tichou Šárku a poté i pár míst /včetně bahnitých Horoměřic/ v těsné blízkosti Prahy. Hezké slunečné počasí nám dovolilo dokonce trojí venkovní sezení. Že se velikonoční cyklovýlet povedl dokazují i malá fotogalerie.

23.3. Jarní guláš v zimním počasí
Počasí nepočasí, cykloturistická sezóna byla zahájena! Nakonec jsme se divili, jaký to byl hezký den. Ale popořádku. Už ve vlaku do Ústí n.L. jsem se začal přiklánět k myšlence jet domů co nejlehčí trasou. Ostatně, věhlasný PP jinou možnost ani nepřipouštěl. Na srazu s ústeckými cyklisty si každý z naší 9 členné podskupinky koupil horký nápoj, aby se jelo lépe. Celková účast na startu 37 lidí byla vzhledem k mrazu velmi slušná. Na trase se navíc připojili další. Místní Miloš naši partu zavedl k jezeru Milada a do Roudníků na guláš bližší cestou, abychom měli víc času odpoledne. Po obědě jsme se vrátili po nejkratší silnici do Ústí, abychom pokračovali domů podle Labe. To se ukázalo jako výborný tah, neboť pravý, tj. střekovský břeh byl celou dobu sluncem osvícený, často také v závětří / nebo jsme měli vítr do zad. Navíc labská cyklostezka je už skoro v celé délce do Litoměřic dobudována. Paráda! V závěru jsme kolem Terezína zamířili na vhodný vlak do Bohušovic. Více fotící PP jel, přesněji popojel vlakem už z Litoměřic, ale jen do Štětí, kde z něj zase vystoupil, aby na kole přejel most a napojil se na labskou cyklostezku směrem na Mělník. Najel tak 85 km, my ostatní kolem 65. Zahájení sezóny se povedlo.
Výběrová fotogalerie je zde. A tady vše zhodnocující článek Cyklotouru.


V sobotu 16.3. navštívila Expediční kamera Mšeno u Mělníka.

V sobotu 9.3. se na Mělníku konal Festival Expediční kamera, vylepšený o večerní promítání horolezce Honzy Trávníčka z Annapurny 2012 (akce, kde Radek Jaroš přišel k omrzlinám). Bližší referát o průběhu zatím nikdo nepodal.

V sobotu 9.3. vyjeli cykloturisté z Favoritu Za prvním defektem do okolí Brna. Nevelkou skupinu vedl a pak o chladné vyjížďce poreferoval Pepa Honz.

V pátek 1.3. jsem v Praze vyzvedl trajektové lístky pro obě korsické party - PM Brno i OTTIS.

V únoru:


Ve čtvrtek 28.2. v Mladé Boleslavi Na Karmeli navštívilo diashow Slávky Chrpové o Tahiti 150 diváků. Jedinečná atmosféra na našem promítání v muzeu v lednu 2012 pry ale dosud nebyla nikde překonána!

8. - 17.2. běžkování a pěší túry v Chamrousse - pobyt se skvělou lyžařsko - kytarovo - zpěváckou partou Hanky D. Krásné běžkařské tratě všech obtížností, sjezdovky z 2250 m do tří středisek - Chamrousse 1650 m, 1750 m a 1700 m, výhledy na okolní divoké Savojské Alpy i dolů na Grenoble. Více poví fotogalerie.

4.2. schůze KČT

V lednu:


Nedvězí 26. ledna
Nejmrazivější lednový den (na Mělníku ráno -15 st. C), zasněžená krajina a od počátku výborná nálada všech účastníků je výstižné shrnutí 34. ročníku zimního přechodu kokořínského vyhlídkového vrcholu pořádaného KČT Mělník. Trasa letos začínala v Deštné a první úsek vedl malebným údolím kolem rekreačního středisko Vrabcov. Po výstupu na Panenský hřeben se většina pochodníků rozhodla pro delší trasu přes Rač a Osinalické sedlo. Na Nedvězí 458 m n.m. tak vystoupili z Osinalic. Někteří jsme z Panenského hřebene zvolili sestup, abychom se vzápětí na kopec lopotili velmi strmým svahem (výhoda kratší trasy :-), se zastávkou u pomníčků horolezců.
Výhledy žádné daleké nebyly, ale ani nefoukalo, tak na vrcholu bylo velmi příjemně. Ještě příjemněji bylo posléze v mělnickém Olympioniku, kde jsme v 14 lidech povedený výlet zakončili, mj. bílým svařákem.
Fotky do výběrové fotogalerie nabídlo 6 účastníků!


Promítání s hostem 12. ledna
Mělnické muzeum nám i letos poskytlo komfortní azyl na náš promítací sraz. Úvod byl zpožděn díky nutnosti použít náhradní techniku (moc díky Kalimerovi), poté však již dle plánu (spíš nadplán) na nás zapůsobil host Honza Zídek svým vyprávěním o tom, jak jel závod 1000 mil napříč Česko-Slovenskem. Zejména pasáže o přeplavání řeky s kolem připomínaly spíš survival. Po přestávce jsem promítl vybrané fotky z uplynulé sezóny, tématicky seřazené. Program pak pokračoval v Café Corso večeří a dalším promítáním, obrázky dodali Marek S., Kalimero a další. Jediné mínus, že se sem ani letos všichni zájemci nevešli (jen 33 lidí, v muzeu bylo skoro 60). Podívejte se na malou fotogalerii. Mike


Novoroční vyjížďka na Říp
Včetně reportérky Mělnického deníku Barbory Tesnerové, jejíž fotky z místa srazu jsou k vidění ve fotogalerii, se proti mělnické cykloprodejně OTTIS (tam totiž dosvitlo sluníčko) sešlo 47 lidí, aby se pozdravili a poté vyjížďkou na Říp najeli první kilometry roku 2013. Silničářská skupina jela rychleji než cykloturisté, ale radost z jízdy za poměrně příjemného počasí (asi 4 stupně nad nulou, žádný déšť, silnice téměř suché) měli všichni. Tu nezkazily ani 2 defekty silničních kol a jeden velký hřebík v zadním kole jednoho z postavou největších cykloturistů, kralupského Honzy Š. To se překvapivě stalo na Polabské cyklostezce, z které jsme později odbočili na Bechlín. Finální kilometry k Řípu i poslední metry na samotný vrchol byly ve znamení houstnoucího provozu jak na silničkách kolem Krabčic, tak i v aleji k Řípu a samozřejmě i na prudké cestě k rotundě. Pěší výstup je samozřejmostí, i když někteří se údajně pokoušeli vyjet až nahoru na kole.
Hlavním cílem bylo setkávání se s kamarády a známými, kteří přijeli na Říp jinak nebo odjinud, a to se povedlo. Atmosféra pěkná, lidí hodně a tím pádem typicky novoročních krabiček sirek málo. Ale na požádání pan Nešpor vždy ještě jednu vylovil :-). Zpáteční cestu na Mělník většina z nás zvolila také volnější, a to oklikou přes Lužec a Hořín. Trochu začalo foukat, ale všichni v pořádku dojeli domů. Poslední z party jsme na náměstí Míru poseděli u čočkové polévky a zhodnotili jeden z nejpříjemnějších ročníků (celkově už 17.) této vyjížďky.
Michal T. - Mike