2001


V neděli 23.12. jsme se v podvečer zúčastnili Předvánoční procházky Prahou, pořádané TKDČ. Sešlo se přes 40 lidí. Počasí mnohem horší než v sobotu na horách, nepříjemný byl hlavně ledový vítr, který zkrátil výklad na mnoha místech připravené trasy. Ta vedla od Rudolfina přes Karlův most na Malostranské náměstí, kde zmrzlý stánkař dělal, co se dalo, ale 40 punčů stejně nezvládl. Atmosféra byla i tak báječná. Vydržela i zbytek trasy Nerudovkou na Hrad a pak dolů na Klárov do teplé hospůdky.


V sobotu 22.12. jsme poprvé vyjeli s Nerabusem na hory. Obavy z neprůjezdných silnic se naštěstí nepotvrdily. Příjemně překvapilo i počasí - v celém okolí Rokytnice n.J. včetně známého Čerťáku bezvětří a sluníčko, které hřálo! Nádherně bylo na sjezdovkách i na běžkách.


Dne 11.12. se do Brna sjeli zakladatelé Mike a celý expediční tým. Omluvil se jen Jožo Poliaček z Bratislavy. Hlavním důvodem setkání tentokrát nebylo plánování dalších cest, ale oslava narození Aničky Honzové *5.12. 2001. Oba rodiče tak dostali pod vánoční stromeček nejkrásnější dárek.


Posezónní srazy Cykloklubu Mike

proběhly 13.11. v Brně a 17.11. na Mělníku. Účast byla podobná jako vloni, v součtu přes 80 lidí - zdravé jádro. Do tvorby nového kalendáře však zasáhli nejen přímí účastníci, ale svými požadavky i mnozí z těch, kteří se předem omluvili.
Na mělnickém srazu ve vinném sklepě okresního muzea nás nejvíce zaujala poprvé oficiálně prezentovaná Cesta kolem světa všemi kontinenty - viz Expedice. Velký úspěch měl videosestřih z 10 letošních akcí, který občas připomínal spíš kaskadérský film. Toto dílo Jana Fialy budete mít možnost vidět v Brně v lednu 2002 - viz Aktuality. Za poskytnutí prostor pro srazy děkuji Okresnímu muzeu Mělník, majitelům Snack baru U Čalího a restaurace U Beníšků.


V týdnu od 5. do 10. listopadu jsme se zúčastnili několika cestovatelských besed s promítáním konaných v různých městech.


V sobotu 27. října proběhl další průzkum pro nadcházející sezónu. V oblasti těsně sousedící s CHKO Kokořínsko jsme objevili mj. zcela novou soukromou přehradu! Zajímavou stavbu, která velice vkusně zapadá do krajiny, budete moci obdivovat na jarní kokořínské vyjížďce.


Naše klubové vozidlo - obytná Avia - prošlo 25.října bez zaváhání STK a je tedy opět připraveno na jaře vyrazit do světa. Díky všem cyklistům i necyklistům, kteři o něj letos pečovali!


O víkendu 20.- 21. října proběhl v Žilině na Slovensku sraz bývalých spolužáků z VŠDS. Po 15 letech od ukončení školy se nás sešlo docela dost - 65. Nechyběl žádný ze spoluzakladatelů MIKE. Minulý sraz (květen 1996) jsme organizovali my, na letošním z našich řad vypomáhal Jožo Poliaček. Podle názoru všech účastníků velmi vydařené sobotní odpoledne se v pohodě protáhlo do nedělního rána. Ti, co z nějakého důvodu nepřijeli, mají čeho litovat!


Ačkoliv sezóna oficiálně skončila v sobotu třináctého, ve středu 17. října jsme zase jezdili. Najeli jsme několik desítek kilometrů v Německu a 25 v Čechách v rámci hledání ideální trasy pro jarní pokračování putování po severní hranici. Akce (opět víkendová) se bude jmenovat Krušné hory II., bude navazovat na tu letošní a opět to bude bomba! Nádherná příroda, vyhlídky i kvalitní cesty. Navíc jsme v terénu objevili i pár technických zajímavostí. Těšte se tak jako průzkumníci Mike, P.P. a Kalimero!


13. října se u naší vývěsky v centru Mělníka sešlo bezmála 60 cyklistů a cyklistek, aby se důstojně rozloučili se sezónou. Po tradičním přípitku se jela tradiční trasa - přes Mělnickou Vrutici a Lhotku do Kokořínského dolu až na Ráj a dál přes Tubož na Housku a do Nosálova na oběd.
Tady (také tradičně) bylo nabito. Nepomohlo nám, že naše akce byla hlášena předem. Neohlášený autobus dostal přednost. Asi 25 lidi tak jelo raději obědvat na Ráj.
V hezkém slunečném počasí se na zpáteční cestě někteří účastníci zastavili na rozhledně na Vrátenské hoře. Úplného závěru na Mělníku U Beníšků se účastnilo 15 lidí.


6. října se vrátil expediční tým z cesty po Portugalsku a Španělsku. Další viz Expedice".