2008

V listopadu a v prosinci:


Dne 25.12. pořádal KČT Neratovice vánoční plavání otužilců na pískovně v Mlékojedech u Tišic. Voda letos zamrzlá nebyla, ale chladno bylo citelné. Několik mužů a také 2 ženy (jednou z nich cyklistka Lenka K. z HaHy) se do vody ponořili a všichni přítomní diváci obdivovali jejich výkony (v některých případech i kostýmy).

       


V sobotu 20.12. se konala oblíbená Předvánoční vycházka Prahou. Pod skvostným vedením Jardy Jelínka, jenž co chvíli ukazoval různé zajímavosti nebo vykládal o dnes již neexistujících stavbách, lanovkách atd., jsme prošli trasu od metra Vltavská přes Chotkovy sady, Hradčany a Nový Svět ke Strahovskému klášteru. Vycházku přerušil oběd, během kterého jsme rozebírali čerstvě zpracovaný návrh sezóny 2009 a jiné novinky. Pro úplnost: přes chladné, větrné a ráno i deštivě počasí se sešlo 35 lidí. Níže výběr z našich fotek, sympatický pohled HaHy najdete na jejich webu.

       Ve středu a ve čtvrtek 10. a 11.12. došlo k převozu zánovního obytného auta, speciálního nosiče na kola a pochopitelně k vyřizování hromady nezbytných papírů.

V pondělí 8.12. jsme se konečně sešli s PPem a Kalimerem a rozebírali plány pro sezónu 2009.

V sobotu a v neděli 6. - 7. 12. jsem měl možnost zúčastnit se oddílového autobusového zájezdu do Krkonoš a díky tomu, že sněhu bylo dost, i projet se na běžkách - na Luční Boudu a na Černou horu. Fotky na webu Stodoly.

V sobotu 29.11. pořádali L+M a spol. nultý Cyklofest v Praze. V programu zaujali mj. Franta Šesták, Honza Vlasák, Pepa Honz. Návštěvnost slušná, ohlasy dobré - zřejmě bude na jaře Cyklofest - outdoor.

Od pántku do neděle 21. - 23.11. se konal mezinárodní Smíchovský festival alpinismu - setkání osobností, pořádala CK Alpy. Pěkný program jsme navštívili až v neděli, a kromě něj stihli probrat s Jiráskovými cestování po Nepálu. Další obrazový report je na Horyinfo.cz.

V neděli a v pondělí 16. a 17.11. jsme v mini-sestavě podnikli výlet do východní části Krkonoš - poznatky z Malé Úpy a okolí poslouží pro přípravu akce v roce 2009. V neděli se povedl výstup na Sněžku. V noci pak napadl první sníh (a nebylo ho málo), teploty se celé pondělí pohybovaly kolem 4 stupňů pod nulou!


V sobotu a v neděli 15. - 16.11. se v Hradci Králové konal festival Cyklocestování. V neděli na něm vystoupili mj. Lucka s Michalem a Pepa Honz.

V sobotu 8.11. byli členové Cykloklubu Komín mezi cca 150 cyklisty, kteří absolvovali dvouhodinovou projížďku kolem brněnské přehrady s Gary Fisherem. Foto poslal Lupre.V pátek 7.11. jsme si prošli Sport life a přidružené veletrhy v Brně. Zážitkem bylo setkání s Gary Fisherem a popovídání si s cestovatelem Janem Tomšíčkem.

V neděli 2. 11. si další skupina (předchozí 30.3. a 18.10.) prošla Naučnou stezku Drbákov - Albertovy skály.

V sobotu 1.11. lákalo počasí na kolo, a tak se na oficiálním ukončení sezóny mladoboleslavského klubu ACC sešlo 55 cyklistů. Po 60 kilometrech se v hospůdce hodnotil letošní rok a plánoval ten následující. Věra Š.


V říjnu:V pátek 31.10. se v Brně konala schůze Cykloklubu Komín - příjemné setkání vylepšené o veselé videopromítání letních Bernských Alp. Účastnilo se cca 30 lidí, mj. Pepa Honz, kuchař + utajený kameraman Libor a Michal T. Fotil Wassek.

   25.10. pořádal Paklisport tzv. Poslední Zmazání, poprvé jako orientační MTB akce! V Lužických horách se sešlo více než 100 startujících, kteří si užili mlhy a chladu na startu a v cíli, sluníčka a tepla na hřebenech, skvělé nezávodní atmosféry a bohaté tomboly. Večer pak L+M promítali Patagonii.
Naše nerozlučná čtveřice si výlet prodloužila o cestu natěžko v pátek 24.10. tam a v neděli 26.10. zpátky na Mělník a každý z nás tak najel 224 km!
Podzimní barvy najdete ve fotogalerii.


25.10. se brněnští cyklisté rozloučili se sezónou na Macoše. Tradičně vedli Josef Honz a Pavel Sucharda, v sestavě mj. Martin Vejmělka.

23. října zaznamenal náš web 38 000. návštěvníka.

18. října - pěší akce Drbákov - Albertovy skály (opak. z 30.3.): Emil nám ukázal krásné zákoutí s výhledy, které nás všechny okouzlily, přálo nám počasí a taky jsme mezi námi uvítali malé zdatné turisty, kteří tuhle akci lehce zvládli. Děkuji, bylo to moc hezké!!! Líba Ž.

11. října Houska - Loučení se sezónou (naši čtrnáctou)
Přes celodenní mlhu jsme si naši letošní závěrečnou cykloakci po nových, daleko kopcovitějších trasách užili. Nejhezčí se nám jevil Šemánovický důl na zpáteční trase. Celkem 58 km, 900 m převýšení a 48 účastníků (z toho 3 dojeli na Housku z druhé strany) z širokého okolí včetně Nového Boru a Ústí nad Labem.
Že mlha vůbec nevadila, dokazují obrázky ve fotogalerii.

8. října jsem si dopřál sólo výjezd na Ještěd a zpátky - s neplánovaným pěším průzkumem v bývalém vojenském prostoru! Dop. mlha a mraky, odp. slunečno a teplo. 172 km a 1940 m. Michal T.


4.- 5. října se konaly Vlčánkovy trubičky v Borotíně - cykloturistika po českém Meranu (letos krásná viditelnost) a samozřejmě ukázka výroby hořických trubiček. Díky Pavlovi Šk. za hezký víkend.V září:


26.- 28. září pořádal "stodolák" JPK divadelně cykloturistické Šumné Uherské Hradiště - 2 dny na kole (Velehrad, Buchlov aj. nádhery) + dvě pěkná představení ve Slováckém divadle (Rychlé šípy, Adéla ještě nevečeřela). Slunečné počasí a výborný burčák jen podtrhly úspěch nabitého víkendu!


Stejný víkend, dokonce prodloužený o pondělí a úterý 29. a 30. září, ochutnávala burčák na Jižní Moravě v rámci svého cykloprogramu na Pálavě také sestava HaHy posílená mj. o Kalimera.

V sobotu 27. září se konal podzimní Cyklotrek okolím Mělníka - nádherným Kokořínskem. Více najdete zde.

19.- 21. září Slavkovský les II. - jih
Okolí Konstantinových Lázní se líbilo i v chladném počasí. Nakonec se sešlo 21 cykloturistů. Najeto 67 km v sobotu a 59 km v neděli, navštíven mj. Ovčí vrch, Gutštejn, zámek Bezdružice, klášter Nové Dvory, Teplá. Po akci zhodnocení s Jardou Jelínkem a dalšími v restauraci ve Stříbře.
Pár obrázků uvidíte ve fotogalerii.

Víkend 12.- 14. září jsme strávili v jihozápadních Čechách. V sobotu se nás docela dost sešlo v Klatovech na silničním Králi Šumavy. Nejúspěšnější byla kralupská Alena M., která vyhrála svou kategorii na střední trati (letos 191 km) a celkově dojela třetí! Blahopřejeme!
V neděli 14.9. jsme se ráno přesunuli autem do Konstantinových Lázní a projeli si jednu z tras pro akci Slavkovský les.

   3. září jsme se vydali na Adižskou cyklostezku. Poslední letošní aviatická akce startovala v Nauders. Před Meranem jsme zvládli odskočit si na jednu dvoutisícovku. Fantastické, opravdu na vysoké úrovni, jsou cyklostezky v Bolzanu. Poslední den, neděli 7. září, se nám snažil pokazit chlad a déšť, jinak předtím počasí pěkné. Stejně jako Kalimerův fotoreport o tomto výletě.
Nahlédněte ale i do naší fotogalerie nebo do textu psavky Ivy H.


V pondělí 1. září se na zámku Kozel konala prezentace kol 4ever pro sezónu 2009. Bohatý byl i vedlejší program.
V červenci a v srpnu:


29.- 31.8. Příjemná cykloturistika se "Stodoláky" v kraji pod Blaníkem. Poznávání kraje s množstvím zajímavostí se vyvedlo - vydařená akce po všech stránkách!
Několik obrázků nabízí fotogalerie.


13. - 25.8. Alpy s týmem OTTIS
byly tradičně svižné, přestože několik nováčků vneslo méně závodního ducha a občas se dokonce konala i pěší turistika. Ale hlavní zůstalo kolo - v Itálii, Rakousku a Slovinsku za 10 etap vedoucích převážně přes menší sedla najeto (včetně 2 volných dní) 900 km, nastoupáno téměř 17 000 m. Absolutorium zaslouží veterán Otto Zábranský, který jediný z celé sestavy dokázal vyjet necyklistický kopec Monte Zoncolan 1750 m.
Pár fotek najdete ve fotogalerii.

  6. - 11. 8. Malá procházka po velkých horách
se nadmíru povedla, neboť obě družstva vystoupila na Mont Blanc 4 810 m kompletní - celkem 8 lidí, z toho 5 žen! Během čtyřdenního putování (výstup + sestup) jsme měli 2 bivaky a jeden "normální" nocleh (chata Gouter 3 800 m).
Obrazové zážitky z celého putování jsou ve fotogalerii.

25.7. - 3.8. Bernské Alpy
Cykloklub Komín posílený o pár dalších jedinců zcela ovládl tuto část Švýcarska! Detaily včetně Lupreho hodnocení čtěte zde, moji fotogalerii prozkoumejte tady.

V pondělí 21.7. se v Brně opět sešli ti, co se chystají do Bernských Alp.

16.- 20.7. Stelvio
Deštivé počasí nás připravilo o úvodní etapu, ale také přichystalo nečekaný zážitek na další den. Po výjezdu na Stelvio 2758 m přes švýcarský Umbrailpass jsme totiž dolů do Prata sjížděli po zcela prázdné silnici, která byla po předchozích sesuvech půdy ještě uzavřená (ale již uklizená a připravená k otevření). Žádné motorky ani auta, společnost nám dělali jen svišti (a že jich bylo!).
Na Stelviu si diplom vyzvedlo všech 8 cyklistů. Druhý den se konaly další neméně náročné výjezdy - nejprve po parádní cyklostezce na Reschenpass 1455 m a pak po staré silnici do bezcelní zóny Samnaun 1840 m.
Pořádně jsme jezdili vlastně jen dva dny, ale výsledek stál za to, jak dokládá fotogalerie.


  1.- 13.7. Norsko s Drťajzem
Norské putování bylo ve znamení neuvěřitelně krásného počasí po celou dobu pobytu - stany nezmokly vůbec, cyklisté aspoň symbolicky, a to až při poslední etapě. Přitom v polohách nad 1000 metrů často ležel sníh a některá jezera byla ještě zamrzlá! Duhové barvy Norska potěšily všechny účastníky, kteří se po cca 800 km najetych na kole cestou domů zastavili v Oslu podívat se na loď Fram a hlavně na legendární papyrusové vory Thora Heyerdahla - Kon-tiki a Ra II.
Zde je moje fotogalerie a tady druhá - z vybraných fotek Milana K. a Honzy Š.
Podrobnosti na HaHy.cz.V květnu a červnu:V pondělí 30.6. proběhla v Brně info schůzka k letošním Bernským Alpám. Sestava bude silná, hlásil Pepa Honz!

26. - 29.6. 2008 Salzburská jezera s KČT Mělník
Na přání sestavená lehká cykloturistická poznávací akce pro velmi různorodou sestavu, v kraji plném cyklostezek, kravínů a krásných jezer. U jednoho jsme campovali a kolem dalších velkých projížděli, sem tam i s koupáním. Někteří z nás viděli i Hintersee a vyhlášené Fuschlsee. Město Salzburg a vyhlídky nad ním navštíveny celou skupinou. Nejhezčí počasí nás zastihlo nás zastihlo v Mondsee na srazu automobilových veteránů a povedlo se i poslední den v Mattsee. Tady je malá fotogalerie a tady text psavky Ivy H.

19. - 22.6. Výborné výkony ACC Ml. Boleslav pod Dachsteinem a v Taurech - 287 km za páteční odpoledne + sobotu, průměr vždy přes 20 km/h. V neděli jen něco málo cykloturistiky, na závěr i koupání. Po celou dobu krásné počasí a povedené trasy (ty ale občas hodně těžké). Povedly se i fotky - viz fotogalerie.

14. - 15.6.: souběh událostí: Slavkovský les - průzkum Mike pro akci v září, Šumné Brno (Stodoláci), Radmarathon BGL - 2. závod Alpen Cupu - viz parádní fotky.

30.5. - 8.6. Chorvatsko - Kvarner
V pátek 30.5. jsme vyrazili tam, "Kam Silva nemůže" - na ostrovy nejvzdálenější z jejího obvyklého přístavu Baška Vody, tedy Cres, Lošinj a Krk. V 7 etapách jsme je projeli dost důkladně - včetně řady kozích stezek. Každý ostrov je jiný a každý je zajímavý. Ovšem zajímavé byly i zvraty v počasí během celého týdne, kde nechyběla velká vedra ani dlouhotrvající deště a následná mohutná invaze komárů! Přes všechny extrémy vše dobře dopadlo a všichni "aviatici" byli spokojeni. Celý příběh najdete ve fotogalerii a v textu psavky Ivy H.

V pondělí 26.5. promítali L+M svou cestu po národních parcích USA v mělnickém kulturním domě. Pak oznámili, že na podzim bude Cyklofest.

V neděli 25.5. se naopak konal krátký výjezd - jen 29 km - z Hrádku na zámek Kozel a zpět.
V sobotu 24.5. jsme pod Kalimerovým vedením jeli Brdy se startem i ukončením v Hrádku u Rokycan. V první polovině výlet zpestřen zajímavou návštěvou vodního hamru v Dobřívi a výstupem na zříceninu Valdek. Po obědě v Jincích se pokračovalo opět do vojenského újezdu, kde jsme projeli zbrusu novou cyklotrasu kolem Padrťských rybníků do Trokavce. Velice kvalitní vyjížďky se v ideálním počasí zúčastnilo jen 14 osob včetně nejvzdálenějších Ha+Hy, a nakonec najeli pěkných 91 km.
Zde je hamr (video), pár vybraných obrázků najdete ve fotogalerii.

O víkendu 17. - 18.5. jsme na obhlídce kempů, průzkumu propojení místních cyklotras a dalších věcech nutných k červnové akci Salzburská jezera najeli 170 převážně mokrých km.
Ještě o něco více (ale za jediný den) najeli ti, kteří v neděli 18.5. v témže kraji startovali v 1. závodě letošního Alpského poháru - Amadé. Nutno podotknout, že závod v deštivém počasí zajela kralupská sestava výborně! Profi fotky najdete zde.

V sobotu 17.5. se konal další Cyklotrek okolím Mělníka, tedy krásným Kokořínskem, a opět s účastí Hany a Hynka, tedy HaHy. Vtipný popis je na jejich webu.

Bavorská lesní jezera 7.- 11.5.
Ve středu 7. května jsme vyrazili na první letošní akci do ciziny. Ne moc daleko, jen kousek pod Mnichov. Akce navazovala na předchozí úspěšné ročníky rakousko-německých cyklostezek. Oblast plnou velikých jezer s krásnými horami v pozadí jsme s nadšením doslova prošmejdili metr po metru. Skalní dobrodruzi si užili, a to víc než dostatečně, i jarního sněhu, o který se dělili se zvláštními hochy, kteří tamtéž jezdili na kolech v lyžařských přezkáčích! Náboj měl ale celý čtyřdenní příběh, což ukazuje fotogalerie a text psavky Ivy H.Neděle 4. května byla pro mě pracovní - s Vláďou Š. jsme vylepšovali interiér obytné Avie před prvním výjezdem sezóny. Přípravy na něj ale pokračovaly i v dalších dnech.

Ve dnech 1. - 4. května se pod vedením HaHy jel 2. ročník akce ODPRDOS, tedy Od pramene do soutoku. Po loňské Vltavě se letos jela Sázava. Nejkopcovatější etapy jsme si užili na Vysočině, nejrovnější a taky trochu mokré byly ty závěrečné. Denně jelo cca 25 - 30 lidí, výjimečně i více, a většinou se ujelo něco kolem 70 kilometrů. Mě se povedlo zúčastnit se prvních tří dní.
Prohlédněte si pár vybraných nejzajímavějších obrázků ve fotogalerii. Všichni děkujeme Haně a Hynkovi za výbornou organizaci. Kompletní fotoreportáž najdete na jejich webu.

       


V dubnu:


Ve středu 30.4. jsme se v různých skupinkách různým způsobem přemístili na Vysočinu. Večer proběhl nedaleko Velkého Dářka významný slet HaHy čarodějnic.

   


V úterý 29.4. poprvé po zimní pauze naskočil motor našeho obytného veterána, a to radostně - bez zaváhání na první pokus.

V sobotu 26.4. ve Čtyřkolech a v neděli 27.4. v Senohrabech začínaly další dvě poznávací vyjížďky. První, vedená Pavlem F., byla více cyklistická (jelo se dost po silnici) než Emilova nedělní, kde byl podíl terénu o hodně vyšší. Slušné a hezké počasí potěšilo 29, resp. 26 účastníků (z nichž cca polovina jela oba dny), stejně tak jako v sobotu potěšil Tomáš G. svými Gumídky, rozdávanými pod rozhlednou Drahoušek. Nadplán byl i večerní táborák na jeho zahradě. Posázaví nezklamalo, zaujalo i letiště v Nesvačilech, černý medvěd na Konopišti, netopýři v Týnci atd. Všechna navštívená místa popisuje dost přesně Kalimero na svém webu, kde také nastínil svižný nedělní návrat nás dvou po ose až na Prosek. Dokonce jsme stihli udělat malý průzkum pro další ročník Pražských parků!

   Kokořínsko silnicí a terénem 12. ročník
Populární poznávací vyjížďka se jela v sobotu 19.4. Sešla se vynikající sestava, kterou neodradila špatná předpověď počasí a později ani další okolnosti. Po úvodním výkladu o mělnickém podzemí následovaly další, zaměřené převážně na Kokořínsko. Nadšení v 49 členném pelotonu, v němž se prolínaly 3 generace, vydrželo po celý den, a to i v bahnitých úsecích. Některé z nich jsme ale poznali nadplán, což zavinilo jediné špatné odbočení a hlavně nezájem vrátit se pouhých 100 metrů zpět na správnou cestu. A tak se všichni opravdu důkladně seznámili s tím, jak divoce vypadají doly kolem Chorušic po celonočním dešti... Kouzlo krajiny ale působilo pozitivně, a dobře nám pak bylo i v chorušické hospodě. Návrat po silnicích přes Měl. Vtelno, Krpy a Byšice pak již proběhl hladce s výjimkou krátké polní (a tudíž bahenní) vložky v místě, kde chyběl mostek. Počasí nám naštěstí přálo po celý den (dle různých zpráv všude jinde pršelo!), neb jen odpoledne chvíli mrholilo - ale dojížděli jsme opět po suché silnici. Najeto jen cca 60 km, ale zážitků nepočítaně!
Do fotogalerie přispěli kromě jejího tvůrce také Vlasta E. (zkratka ve), Míla H.(mh), Emil N.(en) a Milan Z. (mz; ten převýšením a trasou končící u Domečku). Další fotky a delší report je na webu HaHy, hezké hodnocení přišlo také od Miloše M. z Ústí nad Labem (ani nevadí, že obrázky se nezobrazují).


Kultura - ve středu 16.4. koncertoval na Mělníku zlínský AG Flek. Stihl jsem jen závěrečnou půlhodinu (mj. Carpe diem), ale i tak moc pěkný kulturní zážitek!

V sobotu 12.4. se někteří projeli se "Stodoláky" krajem Bedřicha Smetany (Jabkenice a okolí), jiní třeba Kokořínskem. Všichni samozřejmě na kole. To se mě netýkalo, ale hezky bylo i na svatbě na hradě Kokořín.


V pátek 11.4. pořádal Geotour v pražském Ekotechnickém muzeu plném strojů a kanálů povedený večírek plný zábavy, fotek, jídla a vína. Z našich řad účast nevelká, ale všichni spokojeni, jak můžete vidět na úvodní (mojí) fotce na webu HaHy, kde je i pěkný text psavky Ivy H.


V pondělí 7.4. uspořádala mělnická pobočka KČT po své schůzi skvělé promítání, resp. uvedla skvělého hosta - blanského horolezce Josefa Uherku, který přivezl obrazově mimořádně kvalitní film z pákistánského Karakoramu o loňském výstupu na Gasherbrum I. a II.

V sobotu 5.4. jsme se za krásného počasí sešli na Vyšehradě, abychom si pod Kalimerovým vedením projeli Pražské parky (7. ročník, tentokrát jih Prahy). Na srazu byl (a opět s námi pak pro časové zaneprázdění nejel) "superveterán" Bohoušek (*1923!), dále několik účastníků z Vysočiny a z Moravy. Další se k davu připojili za vyšehradským tunelem, takže peloton tvořilo celkem 55 lidí. Trasa opět přepestrá, stejně jako "posilový" výklad Jardy Jel., který též měl podíl na přípravě trasy, hlavně kolem Točné. Kilometrů najeto jen cca 40. Další detaily najdete Kalimerově webu a na webu HaHy, vybrané fotky (moje, PPho, Jardy Jouji, Míly H., Kláry a Zbyňka + mapu Milana Z.) najdete ve fotogalerii.V březnu:


V neděli 30.3. se mimo rozpis konal pěší výlet Albertovy skály, který zařídil Emil N. V krásném, téměř letním počasí se vyhlídky na Vltavu líbily nejen všem 10 účastníkům, ale i těm, kteří viděli jen fotky.

 


V sobotu 29.3. zahájili sezónu ústečtí a tepličtí cyklisté jízdou "za jarním gulášem". Organizátor Mir. Konopásek byl potěšen i účastí několik našich. Více o celé akci je na nově vedeném webu Cyklotouru pod názvem Jaro na zkoušku.

Ve středu 26.3. ve Veltrusech a na Mělníku dokončovala německá televize MDR svůj pořad, kterým sledovala řeku Vltavu od pramene do soutoku (takový německý ODPRDOS). Produkce požádala Mike o půjčení dvou kol pro své herce. Ti ale svezli jen symbolicky.


Přes velikonoce navštívil náš web jubilejní 35 tisící návštěvník.

O velikonoční sobotu 22.3. se oficiálně otevřelo veřejnosti mělnické podzemí s největší studnou v Čechách. Mělník tak po nedávném zpřístupnění kostelní věže získal další novou turistickou atrakci.

V úterý 18.3. se po více než roce ozval Pavel H., známý pod přezdívkou "Kawasaki", a ohlásil návrat do sestavy.

V pondělí 17.3. byla z opravy u šikovného hořínského truhláře vyzvednuta naše slavná vývěska.

Neděle 16.3. byla nabitá. L+M promítali v Praze Ládví svůj výlet Patagonii - viděl a referoval Kalimero, další jsme proběhli veletrh obytných aut v Praze Letňanech a pak shlédli ohromné diashow cestovatele Leoše Šimánka v Mladé Boleslavi. 7 promítaček (!) jelo jedna radost, a vyprávění o tom, co musíte zvládnout, aby rodinka přežila v kanadské divočině (nejbližší civilizace 2 hodiny letadlem!) bych doporučil všem věčně nespokojeným...

 


V neděli 16.3. se také konalo další Potápění s instruktorem Vlastou. Dle jeho slov "bylo dobré na suchu i pod vodou", ostatně obrázky ve fotogalerii to dokazují. Pro úplnost: většinu fotek pořídila Míla H., ty podvodní Vlastovým foťákem (na snímku).Od pátku 7. do neděle 9. března jsme běžkovali v Jeseníkách. Sněhu bylo habaděj hlavně kolem Červenohorského sedla a Pradědu, horší to bylo (naštěstí jen kousek) v neděli nad Čerňavou. Všech 19 nadšenců a další 2, co dojeli jen na sobotu, potěšil ne moc častý jev - naprosté bezvětří na Pradědu. Slunce zářilo po celé tři dny. My taky. Prohlédněte si více fotek ve fotogalerii nebo si přečtěte text psavky Ivy H.

 V sobotu 1.3. neproběhla úvodní jarní vyjížďka brněnských cyklistů a cykloturistů léty nazývaná "Za prvním defektem" (a posledním sněhem). Na vině byla vichřice Emma, ženoucí se celou republikou. Josef Honz

V lednu a únoru:


V úterý 26.2. se v pražské Růžové čajovně na přednášku Franty Šestáka o Svatojakubské cestě dostavili i naši kralupští Šestáci, Kalimero, potápěč a mnozí další (účastí se pochlubila i Klaris). Smůlu měla Katka s Jirkou, na které nezbyly lístky. Hezký večer popsala Míla H.

V neděli 24.2. se na bohatém programu Cyklocestování ve Frýdku Místku sešlo také hodně hostů, např. Víťa Dostál, Pavel Knebl. Ze svých cest promítali mj. L+ M a Josef Honz. Ten o akci poreferoval a také pochválil pořadatele za kvalitní ozvučení (systém dolby stereo).

V sobotu 23.2. se HaHy sestava prošla pěšky po Černostudnickém hřebenu v Jizerských horách. Iva H. Výlet nahrazoval zrušené běžkování, které se mělo konat na Moldavě v Krušných horách.

V pondělí 11.2. promítali Josef Honz a Martin Vejmělka v brněnském divadle Barka pořad Indickým Himálajem na kole. Pořádal V-Tour, lidí hodně, pohodová akce. J. Honz.

V sobotu 10.2. se konala exkurze v hasičském záchranném sboru Spolana Neratovice. Instruktor Vlasta a jeho kolegové nám nejprve umožnili poznat početný autopark s různorodě vybavenými vozidly, poté nás povozili po rozlehlé fabrice, vyzdvihli plošinou do neuvěřitelných 40 metrů, ukázali protichemické obleky a samozřejmě nás nechali sklouznout se po tyči. Závěr více než 4 hodinové exkurze jsme strávili v operačním středisku Spolany. Všech 20 účastníků obdivovalo možnosti sboru. Více nabízí text Ivy H.


Ve čtvrtek 7. února jsem po pár měsících opět navštívil vídeňský Prater. Tentokrát bez kola, zato s Milanem H., a tak tématem byl hlavně fotbal. O první cestě bez celníků a bez pasů sepsal text na svůj blog, kde najdete i jiná zajímavá dílka.

Na přelomu ledna a února proběhlo bezvadné běžkování na Šumavě, o dost horší (první dva dny vlastně žádné) v Krušných horách v Abertamech. Fotky jsou ze Šumavy, kde nejvíce sněžilo v pátek 31.1., jak ukazuje video pořízené za jízdy z kopce na bavorské straně Bučiny (3 MB, formát *.MOV).
Rozsáhlý text o akci dodala psavka Iva H.
Ač celý týden obleva, a v sobotu 19.1. teplota dokonce přesáhla 10 stupňů, kokořínské rokle nezklamaly. Své odlišné klima si udržely a tak se velká část pěšího výletu s KČT na Nedvězí odehrávala v mrazivém vzduchu na sněhu a ledu. Ovšem cca 25 účastníků z řad našich cyklistů muselo překonat i místa plná vody a bláta. Ale nikdo nepřiznal, že 20 kilometrů v těchto podmínkách mu dalo zabrat! Putování krásnou krajinou v příjemné sestavě většina pochodníků zakončila veselým hospodským posezením s veselým potápěčem. PS. Kdo s ním chce pod vodu, dočká se 16. března.
Delší text vytvořila psavka Iva H., fotogalerku s 35 obrázky zase Marek S.V sobotu 12. ledna jsme s Pepou Honzem v Brně chvilku poseděli s Luprem a dalšími kluky z Komína. Také předtím se povedlo několik setkání, nejvíce na veletrhu Regiontour.V sobotu 5. ledna jsme na našem posezónním / předsezónním srazu ve vinném sklepě mělnického muzea shlédli pestrý kulturní program. Nejprve upřímnou zpověď cestovatele Františka Šestáka o zážitcích v USA při putování po Route 66, poté netypický obrazový report o zajímavostech na našich cestách v minulé sezóně. Největší ohlas měly fotky ze složky Naše hvězdy.
Po přesunu do řecké restaurace se (až po večeři) pokračovalo promítáním starých fotek (např. PPho ze sezóny 1998) a poté směsí videa včetně populárního diskotékového z Posledního zmazání. Na závěr silně zapůsobily Kalimerovy filmy - první z italských výšin a druhý z tyrolského sněhu (viz UDÁLOSTI 2007 srpen, září 2007). Účastnilo se 34 / 25 osob, kteří v průběhu dne rovněž schválili návrh akcí 2008.Sváteční atmosféra a hezký pocit z jízdy po nových trasách jsou hlavní dojmy z tradiční Novoroční vyjížďky z Mělníka na Říp. Snesitelná teplota kolem nuly a pár poletujících sněhových vloček vše ještě vylepšily. Cesta tam vedla poprvé přes Cítov a poklidné Libkovice. Kola pak většina z nás nechala na úpatí a nahoru se škrábala po zledovatělé (a bohužel neposypané) cestě pěšky. U rotundy se k nám hlásila skupinka Stodoláků a další kamarádi, kteří přijeli z jiných směrů na kolech nebo i auty. Až na sestupu došlo k pěknému setkání s panem Nešporem (Nestonem), který opět rozdával typické suvenýry - krabičky zápalek s aktuálním datem a obrázkem Řípu. Zpátky na Mělník se 14 členné cykloturistické jádro poprvé vracelo po nové trase přes Jeviněves a Vraňany s využitím nové lávky u Spomyšle. Samotný závěr okořenil svými (tentokrát veselými) historkami Luboš H.

Pro úplnost: ráno startovalo 35 lidí, kilometrů jsme najeli 54. Kombinovanou zprávičku o novoročním cyklodění otiskl 3.1. Mělnický deník. Více postřehů o dění na Řípu najdete na webu pana Nešpora.