2007

V listopadu a prosinci:


V úterý 25.12. se na pískovně Mlékojedy konalo vánoční plavání otužilců. Hodně diváků přišlo fandit několika statečným mužům a jedné ženě. Pořádal KČT Neratovice, pozval mě Jirka B. a statečnou ženou byla Dana R. Další účastníci našich cykloakcí zůstali raději na břehu.

       


V sobotu 22.12. byla konečně definitivně uložena k zimnímu spánku naše obytná Avia. Legendární stroj v týdnu prošel drobným seřízením (17.12.) a následně bez potíží emisemi (19.12.) i technickou kontrolou (20.12.).

Ve středu 19.12. jsme si pro kulturní zážitek zajeli po novém úseku D8 do Drážďan (naposledy před otevřením hranic uvnitř EU) na vánoční trhy a hlavně vánoční koncert staré dobré rockové kapely.

 


Sobota 15.12. připadla na Předvánoční procházku Prahou. Trasa vedla kolem Kavčích hor přes Dobešku na Vyšehrad. Vedení Jardy Jel. a hlavně jeho ohromné znalosti si pochvalovali spokojení účastníci, kterých se sešlo 35.

     


Ve středu 12.12. jsem se opět potkal s Milanem Hol., tentokrát ale plánovaně. Zajeli jsme na Strahov na fotbalové utkání Ligy mistrů. Před zápasem nás odchytil zahraniční televizní štáb. Dlouhý rozhovor v angličtině byl veden s každým z nás zvlášť, fotbalových a kupodivu také cestovatelských otázek měli fůru. Až na závěr jsme zjistili, že jsou z Argentiny (pozn. L+M by to měli sledovat :-)

 


O víkendu 8. - 9.12. si "Stodoláci" s Jardou Jel. a Mílou H. užívali běžky v okolí Pece pod Sněžkou. Zvlášť sobotní dopoledne bylo ukázkové. Souhlas - krásné slunečno mě ten den zastihlo a ohromilo i na Vysočině.

Ve čtvrtek 6.12. malá porada s vrchním "aviatikem" Slávkem.

V sobotu 1.12. hodně lidí navštívilo řemeslný jarmark v mělnickém muzeu. Poté jsme se sešli (pouze desetičlenný "pracovní tým") k plánování další sezóny v příjemném prostředí čínské restaurace.

     


Od pátku 23. do neděle 25.11. se v Národním domě na Smíchově konalo Setkání 2007 - mezinárodní festival Alpinismu. Nejvýznamnějším hostem byla žijící legenda Kurt Diemberger, ale pěkný program měly i Češky Renata Chlumská a Klára Poláčková a mnoho dalších. Pořádala CK Alpy, uváděl Jan Vesták. Více info o festivalu a také např. o tom, jak Renata Chlumská za rok objela Ameriku na kole a kanoi, najdete v souhrnu nedělního programu na webu horyinfo.cz.

V pondělí 12. 11. příjemné neplánované setkání s cestovatelem Milanem Hol.

Od 8. do 11.11. se v Brně konal veletrh Sport Life - vše pro outdoorové aktivity včetně jízdních kol. Opět nechyběli např. L+M, a dokonce ani DJ Roura (viz Poslední zmazání 3.11.)! Sešli se na stánku Paklisportu, jak dokazuje fotka z Bikebase.cz.

 


V sobotu 10.11. se na závěrečné vyjížďce ACC v Mladé Boleslavi i přes nepřízeň počasí sešlo asi 30 lidí a ti najeli cca 40 km. Poté poseděli v hospodě a "zhodnotila se" uplynulá sezona. Věra Š.

V pondělí 5.11. jsme sundali konstrukci na 8 kol z naší Avie a tím definitivně skončila sezóna.
Tentýž den večer byly v mělnickém kulturním domě k vidění mimořádně kvalitní fotografie v rámci cestopisného diashow Martiny Křenové a Františka Červinky nazvané Nepál - putování v Himálajích.

V neděli 4.11. ani o další stupeň zhoršené počasí nezabránilo čtyřem statečným dojet domů po ose. A to např. Kalimero najel 96, Iva H. dokonce rovných 100 km! Více o celém víkendu i o svém originálním přejezdu hranic sepsala Iva H. Na webu Hahy najdete i pěknou fotogalerii s vybranými obrázky více autorů.
V sobotu 3.11. ráno dojely další posily do našich řad, abychom se pak v autokempu v Jablonném společně přidali k dalším cca padesáti bikerům na Posledním zmazání pořádaném místním Paklisportem. Trasa vedla kolem krásně upraveného Trojmezí a koupaliště Kristýna. Počasí horší než v pátek, neb ráno a večer kapalo. I tak najeto 42 km. Program pokračoval večer promítáním Standy Kysilky z Indie (místo původně plánované Aljašky Jana Kopky), ovšem nejlepší atmosféru vyvolal až po něm svými hity DJ Roura. Atmosféru jsem zachytil na foto-video (vel. 4,65 MB)!

           

V pátek 2. listopadu nás několik vyrazilo na sever, z toho 4 kolmo. Cestou do Jablonného v Podještědí někteří zažili první zmazání, a kromě Petra Ch. všichni dojeli hodně za tmy, ale šťastně se shledali v šumné vile rodiny Pokorných.

V září a říjnu:


V sobotu 27.10. si v pravé poledne u horního můstku propasti Macocha zakřičelo 40 cyklistů 3x zdar! Náladu jim nezkazil ani déšť. Více o tradičním Loučení se sezónou brněnských cyklistů včetně odkazu na několik fotografií najdete na novém webu TJ Favorit.

V sobotu 27.10. jsme zajeli (ne na kolech, ale busy a auty!) do Štěchovic u Prahy. Následný pěší výlet podél Vltavy Štěchovická stezka přes Svatojánské proudy a Ztracenku na Slapskou přehradu vedl Jarda Jelínek. Kromě jeho výkladu si více než 20 pochodníků užilo i teplého a suchého počasí (na rozdíl od Macochy) a někteří z nich i "velké šiškové bitvy" na zpáteční cestě přes Kolnou! Na závěr byla navržena trasa a termín pro předvánoční procházku Prahou. Podívejte se na zajímavé fotky (nejen ze stezky, ale také z Housky 13. - 14.10.) Lenky K.

         


V sobotu 20.10. pořádali Ha+Hy tzv. Slet ve Vorlím hnízdě. V Mladé Boleslavi se sešlo skoro 20 lidí, z nichž mnozí jezdí i na naše (Mike) akce. Pořadatelé zařadili do programu i překvapivou exkurzi - viz web Hahy.cz.

Ve čtvrtek 18.10. se povedlo navštívit skvělou kulturní akci - poslední pražské představení muzikálu Mamma Mia! v Sazka aréně. Písně legendární ABBY zpíval soubor z londýnského West Endu.

V neděli 14.10. nádherný sluneční den (po mrazivé noci - a to i uvnitř posilové obytné Avie!) zval k další vyjížďce. Jeli jsme řepínsko-chorušickým okrajem Kokořínska, zpět přes Košátky. Start i cíl byl na "Domečku". Tam se navíc odpoledne zastavilo pár dalších, kteří v sobotu nemohli.
V sobotu 13.10. se konalo oficiální Loučení se sezónou - jubilejní 10. ročník vyjížďky na Housku. Krásné počasí (opak předpovědi), pěkná trasa začínající na Mělníku u Labe, překvapivý dárek na Housce (opravdová houska!) od milé rodiny veterána Honzy Bednáře a nakonec pěkné posezení v nosálovském Country clubu. Příjemná "prodloužená" se pak konala na Domečku Vládi Š.
Ráno na srazu u vývěsky se sešlo 48 lidí, dalších 10 se k davu přidalo v průběhu dne. V sestavě i pes Ernest Lucky s Michalem (LEM).
O akci skvěle referoval tisk - Mělnický deník (15.10., celá strana 2, k vidění v naší vývěsce), a Týdeník Mělnicko - PPho text otiskl 17.10. v č. 42 (pozvánka byla v předchozím čísle). Pozn. nenaskočí-li článek, najděte si příslušné vydání (41 nebo 42 a pak nadpis).
Zde je report ústeckých cyklistů sestavený Milošem M.
Už v pátek 12.10. se první přespolní nadšenci sjížděli na "Domeček, aby to ráno měli blíž na Mělník.

         


V sobotu 6.10. se kromě níže popsaného Borotína konal i podzimní Cyklotrek Kokořínskem, jehož se zúčastnili mj. dva letošní kololodisté - Hana + Hynek. Jak se jim (nebývale) dařilo si přečtěte na jejich webu.

V pondělí 8.10. odletěla zpátky do Anglie Rose, po sobotním pádu naštěstí v dobré náladě a kondici.
6. - 7.10. Hořické trubičky v Borotíně s cykloturistikou po okolí - Sedlec-Prčice, Monínec a další místa na pomezí Středočeského a Jihočeského kraje. Mimořádně pestrá akce - lesy, silničky i cestičky, terén, hrady, zámky, zřícenina, rybníky, jeleni, bizoni, slunce i tma (ta jediná nebyla v plánu!). Sešla se přesně polovina květnové kololodní sestavy vč. smolařky Rose. Poděkování zaslouží skvělý hostitel, průvodce a výrobce trubiček "Vlčánek" Pavel Šk.
Stručně a výstižně: Pavel skvěle vedl skoro celé dva dny, Kalimero vedl závěr a my vedli kola!
Více najdete v textu Ivy H. na webu Hahy.cz
Ve čtvrtek 4.10. přiletěla Rose z Anglie na víkendový sraz kololodistů.

         
         


Ve středu 3.10. jsme já a Emil dostali poslední (šestou!) injekci proti vzteklině - následek psího kousnutí na Slovensku 5.7.

V pondělí 1.10. jsme v tříčlenné sestavě navštívili přednášku astronoma RNDr. Jiřího Grygara Okna vesmíru stále dokořán v KD Mělník.

28. - 30.9. Slavkovský les
První den poslední letošní větší cykloturistické akce bylo dost nehezky, proto operativně pouze odpolední pěší výlet na Šibeniční vrch a zámek Bečov, v sobotu a neděli už na kole - na trasách mj. rozhledna Krásno, Kladská, klášter Teplá, Betlém. Jezdilo nás 19, zdárně vedl Jarda Jelínek. Více detailů v textu Ivy H. na webu Hahy.cz.

           


Ve středu 26.9. proběhl v KD Mělník Křest knihy Kdo byl a je kdo na Mělnicku autora pana Miroslava Sígla. V knize, která encyklopedicky zachycuje významné postavy regionu, jsou zmíněni i dva z našich řad.

18. - 25.9. Telč až Vídeň na kole v kombinované česko-anglicko-slovenské sestavě. Moc hezký týden i díky hezkému počasí! Jinak burčák byl výborný nejen ve Vídni (známe z loňska), ale i v Kremsu. Velké DÍKY za pohostinnost Lubovi a Věře v Himbergu!

           


V sobotu 15.9. byly v rámci Dne evropského dědictví na Mělníku zpřístupněny další památky a budovy, které jsou jinak pro veřejnost uzavřeny.

V pátek 14.9. se konala porada s Jardou Jel. nad trasami pro akci Slavkovský les.

Až v pondělí 10.9. nad ránem se většina z nás vrátila z předchozího dobrodružství.
6. - 9.9. Jižní Tyroly II. - pomezím Rakouska a Itálie převážně terénem
V pátek hodně drsný výlet přes sněhem zasypaný Klammljoch 2288 m (dole po sněhu ani stopy, nahoře 30 cm!), který, byť technika dost zlobila, všichni zvládli, v sobotu a neděli postupně těžké strkání od Pederühütte na Fodaru (jen pár úseků šlo vyjet - sklon betonky je 28%), pak krásné výhledy na Dolomity, návštěva Cortiny a na závěr přiblížení se domovu po cyklostezkách - nejprve po tzv. "železniční" a potom po Drávské do Lienzu. Více detailů v textu Ivy H. na webu Hahy.cz.

           
           


V červenci a v srpnu:


22.8. - 2.9. Alpské terénní průsmyky - pomezí Francie a Itálie
Letošní "top akce". Výsledkem především poznání dalších silniček v lokalitách, které jsme navštívili už před lety. Pro většinu navíc výjezd do rekordní výšky - zasloužený zápis do cykl. tabulek na straně Expedice. Prostě: všichni si vyzkoušeli, jak se jezdí do nebe! Více v textu Ivy H. na webu Hahy.cz.
Hodně o náročnosti a kráse akce napoví i videa Vlasty Š. - jeho autoportrét (vel. 4,47 MB), resp. výhledy z trasy Susa - Sestriere (vel. 4,45 MB).

           
           


7. - 18.8. Alpské kaňony a průsmyky - Francie a Švýcarsko - mj. Saas Fee, Zermatt s Matterhornem
S OTTISem tradičně rychlá silniční cyklistika. Celý náročný program s několika dvoutisícovkami kompletně absolvoval jen výborně cykloturisticky naladěný (i vybavený) Kalimero. Výborně akci zvládla i Alena M., jediná žena v sestavě.

           


27.7. - 5.8. Švýcarsko - Bernské Alpy s TJ Favorit Brno
Jediná letošní autobusová akce. Až překvapivě pohodová sestava (díky všem!) poznala krásy centrálního Švýcarska. Klaplo prakticky vše, nadplán i zajímavá oslava státního svátku. Jediné zklamání vyplynulo ze změny trasy v královské etapě - počasí nám nedopřálo přejezd dvoutisícových průsmyků. Stalo se tak poprvé za 14 ročníků!

         
 


V pondělí 23.7. se sešla v pražské vinárně U stréců většina účastníků letošních Bernských Alp. Informační schůzku podpořilo i několik cykloturistů, kteří si tamní kraj projeli v minulých ročnících. Ti pak zůstali déle, aby poseděli u dobrého vína i s majitelem vinárny panem Černohousem.

V sobotu 21.7. se nečekaně hodně lidí (cca 25) sjelo na Domeček, ačkoliv jsme neměli žádnou vyjížďku a sraz byl svolán pouhé 2-3 dny předem. Letní vyprávění se tentokrát pěkně protáhlo, neboť bylo dost co probrat. Mj. byl navržen a schválen nový termín Jižních Tyrol.

V neděli 15.7. jsme se při návratu ze Slovenska domů zastavili na Liptovské Maře a stihli projít kus Kvačianské doliny.
Od 1. do 14.7. jsme a anglickými cykloturisty projeli velký kus Slovenska - od Pienin přes Vysoké Tatry a Spiš po Slovenský Ráj, a také malý kousek Polska. Trasy hezké, počasí střídavé (často doslova anglické), sestava až na jednu výjimku moc příjemná. Pohodu zkazil nepěkný zážitek s toulavým zvířetem (ale medvěd to naštěstí nebyl!). I tak se vše potřebné, také díky pomoci Slávka, který obětavě přerušil svou dovolenou, zvládlo.

V červnu:


30. června odjel tříčlenný tým na Slovensko doprovázet kolegy z anglického cykloklubu.

V posledním červnovém týdnu si pětičlenná brněnská "expediční" skupina s J. Honzem užívala cykloturistiku ve vyšších partiích Alp na pomezí Francie a Itálie. Třeba v úterý 25.6. si vychutnali výhledy z hřebenovky mezi Susou a Sestriere.

V pondělí a v úterý 25. a 26.6. jsme s dcerou pobyli v Bečově nad Teplou a hlavně pojezdili celé široké okolí, čili oblast Slavkovského lesa. Jarda Jel. měl pravdu, krajina je to nádherná.

V sobotu 23.6. jsme se sešli v Ústí n.L., abychom projeli další silničky a cestičky Českého Středohoří. IV. ročník poznávací cykloturistické vyjížďky měl za hlavní cíl Bukovou horu, ale i předchozí výstup (pěšky!) na Vrabinec přinesl nádherné rozhledy. Na kole se poté jako nejhezčí úsek jevil terénní přesun mezi Bukovou horou a rozhlednou Náčkovice. Ohromné mraky dodaly celému dni fantastickou kulisu, takže se fotografové vyřádili. Naštěstí nepršelo, tak jsme v pohodě po 78 km dojeli na Mělník (a někteří až na Domeček, kde byla akce zakončena posezením u ohníčku).
Díky za aktivní účast - výklad na všech vyhlídkách a příjemnou úpravu trasy - ústeckým kamarádům. Pro úplnost: včetně nekompletního HaHy teamu jelo 35 lidí.
Další referáty a fotky na webu Pavla H. (i s mapou celé trasy) a na HaHy.cz. Velmi příjemně se čte i verze, s kterou si dost vyhrál liberecký Milan.

           


Berchtesgaden 15.- 17.6.
V překrásném kraji pod Orlím hnízdem jsme se hezky projeli v sobotu a hlavně v neděli. V mém případě skoro až moc.... 185 km dlouhý závod Alpského poháru tělo naštěstí vydrželo. Díky za vzdálenou podporu týmu OTTIS a přímo na místě členům Mike.
Tady je oficiální fotostory ze závodu.

         


Slovensko 6.- 10.6.
S pohodovou spolanskou sestavou jsme ve čtyřech etapách nejprve projeli Roháče, spali na Liptovské Maře, poté jeli po osvědčené trase přes Nízké Tatry a Malou Fatru až k Váhu. Poslední etapu přes Fačkovské sedlo a Čičmany nás posílila, podobně jako vloni, i Silvia z Iľavy.

       
   


Skvělá Vysočina 1.- 3.6.
Po pátečním večerním příjezdu do Řásné u Telče se v sobotu nejela žádná malá etapa, ale rovnou 105 km. Z trasy dle očekávání nejvíce zaujala krásná, ale málo známá místa jako Kostelní Vydří a vinohrady Sádek. Vyjelo nás všech 24 včetně řidiče Drťajze. Zato v neděli 3.6. jen 17, i když se po ranním dešti počasí stále lepšilo. Pozdější výjezd byl za těchto podmínek nutností, ale i tak se stihl Roštejn a Třešťské betlémy (oboje s prohlídkou), také jsme zastavili u lomu Čenkov a v Třešti ověřili, jak Lucce a Michalovi roste strom, zasazený při jejich dojezdu ze světa na jaře 2005. Vysočina, byť byla v neděli chvíli drsná, se líbila!

         

V dubnu a květnu:


Ve čtvrtek 30. května v noci se narodil Filip Zídek. Šťastným rodičům Janě a Hansovi gratulujeme!

Ve středu 23.5. si vyjela do Jižních Tyrol sestava z ACC Mladá Boleslav. Skvělá cyklistika po všech 5 dní až do pondělí 28.5. Zlatých hřebů hned několik, zvláštní pozornost ale patřila těžkému dojezdu etapy Giro d´Italia na Auronzu pod Tre Cime v neděli 27.5.

         


V pátek 18.5. jsme se za cykloturistikou vydali do Rakouska. Salzburg a hlavně množství vyhlídkových míst nad městem nás uspokojilo v sobotu 19.5. Pohoda vládla i v neděli 20.5., kdy jsme se v Radstadtu rozdělili na 3 jednotky - průzkumnou, pohodovou a závodní. Tu jsem tvořil pouze já, i když kus 176 km trasy Amadé - prvního radmaratonu Alpského poháru, si zkusil i Marek S. Počasí hlavně v neděli až moc teplé.
Víc o závodě poví oficiální, moc pěkné fotky.

     
     

V pondělí 14.5. se poslední z nás vrátili domů z kololodi. Tentýž den začal svou misi na jižní polokouli Patris (nyní tedy velmi vzdálený webmaster).

Kololodní plavba objevitelská 4. - 13.5. se vydařila až neuvěřitelně! Výborná cyklistická sestava (navíc lehce mezinárodní), hodně kilometrů (cca 580), hodně legrace i hodně sluníčka (posledních 5 dní 28 C!). Projet Hvar, dlouhý Pelješac (za jediný den!), Mljet, Korčula, národní parky Mljet a Biokovo a v průzkumné etapě také kus Bosny! Historický Dubrovník rovněž navštíven. Díky Silvě a Geotouru!
Hezký report je na webu Hahy.

           


Ve čtvrtek 3.5. vyrazil do Chorvatska předvoj s cílem vyzvednout na letišti Čilipi za Dubrovníkem jedinou zahraniční účastnici následného zájezdu.

V úterý 1.5. byla dojezdem na Mělník ukončena akce spolku HaHy s krycím názvem ODPRDOS. Celou 477 km dlouhou trasu od pramenů Vltavy k soutoku s Labem ujelo 12 lidí, i když v jednotlivých dnech často jelo 20 i více cyklistů. Ti měli štěstí na krásné slunečné počasí po všech pět dní. Úvodní 2 "šumavské" dny - 27.4. a 28.4. jsem se svezl také, tak mohu potvrdit. Pro úplnost: z Mike ujeli celou trasu Kalimero, PP, Klára, Honza Š. a Franta s Jarkou. Velký report v druhé půli května na Hahy.cz.

       
         


V sobotu 21.4. se toho konalo dost a dost. Na Moravě se jela Oslavanská 50, v Brně se konala tím pádem početně slabší vyjížďka. Na Mělníku se běžel maraton, převážně kokořínským údolím s obrátkou na Ráji. Ohromný výkon podal ultramaratonec Hunčovský, který běžel dva maratony (ten první ráno před oficiálním závodem)!
Ti, kteří tolik nesportují, navštívili (někteří přijeli i na kolech!) místní muzeum a v něm přehlídku českých a moravských vín Winefest. Tolik různých vín pohromadě (210 druhů) jsem ještě neviděl! PS.: ochutnáno jen 5.

"Juchůůůů, jsem 30000tý," napsal Kalimero ve středu 18.4. A měl pravdu, pravě on stal se jubilejním návštěvníkem tohoto webu!

Do třetice brněnský Lupre: "Neděle 15.4. byla v historii Cykloklubu Komín rekordní. Díky letnímu počasí a určitě i očekávané likvidaci kolen a žeber nás vystartovalo 27! Jelo se různými polňačkami a turistickými cestami - mj. přes Květnici, Tišnov, Hradčany a Kvasárek. Moc pěkné!"

11. ročník Kokořínska se v sobotu 14.4. jel více terénem než silnicí. Za letního počasí a při absenci PPho měl Kalimero co dělat uhlídat zadní voj. Ale svůj úkol zvládl skvěle a tak nikdo (z těch, kdo nemuseli měnit plášť) nepřišel o průjezd přes původně zavřený statek za Velkým Borkem, borovicemi lemované cesty u Hostína, stoupání z "vodárenského" dolu do Zahájí, legrační popojíždění na chorušickém fotbalovém hřišti ani kadlínskou rozhlednu. Na ní, stejně jako na několika předchozích místech, proběhl zajímavý výklad. Velká diskuse se poté rozvinula u jedné z nových krásných, ale slepých cest. Do Tajné jsme pak raději dojeli po silnici, stejně jako zbytek trasy přes Mšeno na "domeček" u Mělnické Vrutice. Pohodového 64 kilometrového výletu se zúčastnilo 66 pohodových lidí.

       
         


Další texty a fotky jsou na webu Kalimera a na webu Hahy.
Navíc Honza Zídek udělal skvělou fotogalerii a já natočil krátké video (formát *.mov, vel.2,41 MB) ze závěru rojení na fotbalovém hřišti.

Dne 9.4. byla přímo v terénu doladěna trasa dalšího ročníku Kokořínska.

Brněnský Lupre opět referoval: v neděli 8.4. se jich sešlo v Řečkách 14. Na programu bylo kopcovité Hořické polesí. Trasa pěkně vybraná, dokonce se vyhnula silničnímu provozu mezi Kuřimí a Medlánkami.

Dne 3.4. poreferoval z Brna Lupre o akci CK Komín:
"Na moc pěkné prvoaprílové vyjížďce se nás sešlo 16 kousků. Zvládli jsme Lažaňák, podívali se na průběh závodu ve Velké Bíteši, ochutnali již tradiční organizátorskou meruňkovičku a zpět nás prohnal Marťas nádherným údolím Bílé vody do Rosic."

V únoru a březnu:


Rekordní Pražský parkový okruh
VI. ročník cykloturistické poznávací vyjížďky se jel v sobotu 31.3. Na ranní sraz u metra Opatov se dostavil i 84 letý nestor Bohoušek Řimnáč, účastník několika našich alpských akcí. Ten ale odmítl naše ploužení a jel se projet svým tempem kamsi na Ondřejov. Naopak nejmladší cyklistkou byla 6 letá vnučka "Stodoláka" Vládi Š. Celkem nás Kalimero vedl (a to skvěle) 54! Z toho počtu skoro polovina dokončila celý 74 km dlouhý okruh Opatov - Hostivař - Štěrboholy - Černý Most - Balabenka - Trojská lávka - Podbaba - Šárka - Hvězda - Homolka - Cibulka - Prokopské údolí - Krčský Les - Opatov. Pro úplnost: dobrou náladu nezkazily ani 4 defekty (z toho 1x přetržený řetěz) ani jeden nervózní řidič busu MHD (drtivá většina ostatních řidičů se chovala jako ve Švýcarsku!).
Díky za účast všem "Stodolákům", "HaHyákům" i jednotlivcům. PS. Kokořínsko taková fraška nebude!

       


Podrobný popis Pražského parkového okruhu najdete na Kalimerově webu. Na Hynkově webu je také pár slov a hlavně originálně vylepšená fotogalerie!


V neděli 18.3. se "brněnské" vyjížďky po trase Mariánské údolí, Kalečník, Olšany, Račice, Říčky, Ochoz zúčastnilo 8 členů Cykloklubu Komín.

V neděli 11.3. se v mělnickém bazénu konala repríza potápění. Přišlo o něco víc lidí než v lednu, ale prozíravý instruktor Vlasta měl s sebou svého syna coby posilu a tak byli všichni zájemci nejen zaškoleni, ale mnozí též do hloubky zataženi! Ivka B. pro vás shrnula své nedělní zážitky (formát *.doc).

   Ve středu 28.2. proběhl další cestovatelský pohovor - nečekaně se tu zastavil Jan Bednář, muž, kterého známe díky jeho originálnímu přespání ve vídeňském Prátru - přímo u místa startu závěrečných etap L+M (viz UDÁLOSTI 2005). Tentokrát potřeboval poradit nějaké trasy přes alpské průsmyky. Také proto si domů odvezl knížku Jak se jezdí do nebe.

Jeseníky na běžkách se konaly 22. až 25. února.
Sněhu ve vyšších polohách dostatek, aut jsme také měli dostatek, tak se denně z Rejvízu vyráželo, postupně na Ramzovou, Červenohorské sedlo a nakonec na Malou Moravu. Velmi početná skupina si užila nejen samotné hory, ale i hory legrace při společných večerech. Spokojenost je slabé slovo!

         Třetí cestovatelský rozhovor ve třech dnech nastal ve středu 21.2. To se Drťajz dlouze rozpovídal o svých loňských zážitcích v Norsku.

V úterý 20.2. jsem naslouchal Patrisovu vyprávění o jeho plánech na opačné straně polokoule.

V pondělí 19.2. se Lucce a Michalovi skvěle povedla přednáška z Cesty všemi kontinenty v KD Mělník.
V početné sestavě jsme "cestovali" i po ní, dlouho do noci.

V sobotu 17.2. rodinné běžky v okolí Králického Sněžníku - krásné počasí, haldy sněhu!

   V pondělí 12.2. navštívilo dost našich cyklistů hezký pořad v KD Mělník - promítání fotografa Ladislava Záruby nazvané Toulky krajinou Kokořínska.

V pondělí 5.2. došla zpráva od paní ubytovatelky z Rejvízu - sněhu na běžky je (zatím) dost!

V sobotu 3.2. jsme okusili doslova zimně-jarní běžkování v Krušných horách. V Zadní Telnici naši 12 člennou sestavu přivítala silná fujavice, kterou nejlépe zvládl potápěč Vlasta (když si z recese nasadil na hlavu neoprén). Hezkou atmosféru výletu nám nepokazil vítr ani nedostatek sněhu na pláních kolem Adolfova, ba ani zavřený hostinec v Krásném Lese.V lednu:


V sobotu 20.1. jsme se s Klubem českých turistů vydali na kokořínský vyhlídkový vrchol Nedvězí (458 m n.m.). Tradice této pěší akce a nezvykle teplé počasí přilákaly davy lidí, oba busy byly plné. Naše hlavní skupina, čítající 24 osob a 2 psy, šla z Rozprechtic po vlastní, o něco těžší trase, kolem pomníčků horolezců, kde jsme se symbolicky zastavili. Kopce ani občasné bahno nevadily, stejně jako trochu zatažené výhledy. Potěšil objev zajímavé cesty (vhodné i na kolo) pod obcí Nedvězí a po akci i mimořádně vlídný personál ruské restaurace u mělnického nádraží, kde jsme si dali např. upravenou kávu (opsáno z menu)! PS. našlapáno cca 16 km.


Ve čtvrtek 11. ledna: návštěva veletrhů Regiontour a GO na brněnském výstavišti. Nejvíce potěšilo milé setkání (po pár letech) s cestovatelem každým coulem, Jaroslavem Lhotou z CK Adventura. Hodně zaujaly podmořské a mořské fotografie Richarda Jaroňka, ke kterým připsal několik větiček, díky nimž pak obrázek vnímáte mnohem silněji. Pozn. o RJ jsem se tady (nebo jinde?) pochvalně zmiňoval už před několika lety.

Ve středu 10. ledna jsme pořádali sraz s promítáním v Brně. Program podobný jako 6.1., účast přes 40 osob, jejichž spokojenost potěšila mě i Pepu Honze. Michal T.

V neděli 7. ledna se v mělnickém bazénu konala historicky první potápěčská akce Mike. Výborný instruktor Vlasta E. umožnil všem zájemcům vyzkoušet si dýchací přístroj. Ohlasy byly mimořádné! Kompletní zápis z celého víkendu sestavila Iva H.


V sobotu 6. ledna jsme pořádali sraz s promítáním na Mělníku. Hlavním hitem film Na kole přes Himálaj, ale líbily se i předchozí sestřihy fotek a další videa - Patrisův ledovec a Kalimerovy Vídeň, Apeniny a Řím. Ve vinném sklepě muzea sledovalo cca 60 lidí (včetně L+M a dalších cestovatelů), z nichž se velká většina po skončení přesunula na večeři a neformální posezení k Beníškům. Zde se promítaly PPho obrázky a nadplán i krátký sestřih Krále Šumavy. Za spolupráci děkujeme muzeu a Městskému úřadu Mělník.


Novoroční vyjížďka na Říp
letos startovala o něco později než v tradičních 10 hodin. Na vině byl ranní déšť, který hodně cyklistů na cestě na sraz přibrzdil, ba některé i otočil zpátky domů! I tak se u OTTISe sešlo 35 lidí, kteří poté byli za svou statečnost odměněni sluníčkem a teplem (nejteplejší 1. leden od roku 1921!) hlavně nahoře na Řípu, kde proběhlo i setkání s Nestonem (panem Nešporem). Vzhledem k příznivým podmínkám (nikdo za celý den nemusel dávat pláštěnku, trochu vadil jen místy silný vítr) jsme si i zpáteční trasu prodloužili, někteří dokonce nadplán jeli (a dojeli) po ose do Prahy. Ti měli 80 km, ostatní 50 - pro všechny rozhodně úspěšný vstup do roku 2007!
O akci psal krátce Mělnický deník a dlouze web Hahy.cz.