2006

V listopadu a prosinci:


Na Silvestra 31.12. se uskutečnila (počtvrté za posledních 6 let) malá vyjížďka Kokořínskem. Za krásného slunečného počasí se nás společně na kole projelo 10 a o něco víc se sešlo U Tichých a hlavně v závěru dne na "Domečku". Poslední výlet roku měl 40 km.


V sobotu 30.12. se na Mělníku sešlo 5 lidí, aby doladili detaily silvestrovského programu. Rozhodnutí o vyjížďce padlo již o několik dní dříve (záleží vždy na předpovědi počasí).

V sobotu 16.12. jsme si za krásného slunečného počasí užili Předvánoční procházku Prahou, připravenou a vedenou nestorem Jardou Jelínkem. Trasa vedla po žižkovských kopcích, výklad byl zaměřen převážně na historii, ale dostalo se i na železniční Nové spojení. Výbornou náladu navodil už před vycházkou Kalimero svými výkřiky "Mami, tati" při setkání na hlavním nádraží a poté i svými originálními PFkami. Za 26 spokojených účastníků zapsal (tak jako letos skoro všechno na těchto stránkách) Michal T.
Delší text a fotogalerii najdete na webu HaHy.

7. prosince se naše cyklistická Avie projela, ale jen kousek. Poplatky za každoroční měření emisí a následnou technickou prohlídku byly opět vyšší než vloni.

Průběžně probíhaly přípravy kalendáře akcí pro příští sezónu, namátkou ve čtvrtek 30.11. a v sobotu 2.12. Obě sezení se konala na Mělníku U Beníšků. Tomu druhému předcházela návštěva řemeslného jarmarku v mělnickém muzeu, kde jsme měli zástupkyni i mezi prodávajícími.

V neděli 26.11. promítal cestovatel Leoš Šimánek v Praze Ládví svoji cestu Na nafukovacích člunech z Kanady na Aljašku, což se našim, resp. HaHy sestavě, líbilo také.

Ve dnech 24. - 26. 11. se konal mezinárodní Smíchovský festival alpinismu aneb Setkání 2006 pořádané CK ALPY. Různé, občas i hrůzné (např. Tomaže Humara nebo Martina Minaříka) horolezecké zážitky zaujaly každého, nejen návštěvníky z našich řad. Pozn. sál pro 700 lidí byl téměř plný prakticky po všechny tři dny.
Podrobnou reportáž Ládi Jiráska a několik fotogalerií najdete na stránkách festivalu.

Po londýnské anabázi 8. - 11.11. se v neděli 12.11. uskutečnila důležitá porada v Brně. S kolegou Pepou Honzem jsme po skončení veletrhu Sport Life mj. navrhli termín lednového promítání a Bernských Alp 2007.

V listopadu průběžně probíhá údržba a následně zazimování obytné Avie, která nám letos opět skvěle posloužila.

V říjnu:


27. - 29.10. Poslední zmazání (a sprchování)
Letošní finální tečka za cyklosezónou začala lehkým odpoledním přesunem z "Domečku" na sever Čech v pátek 27. října. Barevným podzimem se krásně jezdilo i v sobotu na doporučené trase Posledního zmazání v Lužických horách (pořádal Paklisport). Nejhezčí výhled jsme zažili z rozhledny na Hvozdu, kam nás dovedl Michal Jon. Ten spolu s Luckou večer promítal o letošní cestě národními parky U.S.A. Velmi vydařený pořad! Nedělní návrat by se, díky velké změně počasí, skoro dal nazvat posledním sprchováním, ale místy svítilo i sluníčko a tak většina z nás dojela celou trasu na kole (jen 2 se kousek svezli autem). Zajímavá čísla ukázal tachometr Ivy H.: jednotlivé dny najeto 111, 44 a 77 km!



Ve čtvrtek 26.10. se nás pohříchu jen několik výborně pobavilo na kvalitní kultuře v MKD Mělník - divadelní komedii Velká zebra (skvělí herci Vetchý, Dulava, Hrachovcová a další).

Ve středu 18.10. jsem měl vzácnou návštěvu z Francie - tibetského buddhistického mnicha. Je to Čech Vláďa Ch. Jeho věta z roku 1997 je na stránce Expedice úplně dole. Michal T.

Loučení se sezónou - Houska
V pátek 13.10. večer se prvních 7 lidí začalo na "Domečku" loučit nejen s letošní sezónou, ale i letošním mělnickým burčákem - vypily se 3 litry.
V sobotu 14.10. ráno od naší vývěsky v centru Mělníka, po rozdání nových infomateriálů z produkce městského úřadu a následném dlouhém čekání na L+M, vyjíždělo 50 lidí. Dalších deset se připojilo po cestě - buď v Kokořínském údolí, kde se kapku i závodilo (jen k Harasovu, kde jsme naopak stáli a poslouchali výklad Luboše H.), nebo až na samotné Housce. Poprvé někteří k hradu vyjížděli starou zámeckou cestou (skupinu vedl PP), resp. touto cestou sjížděli (vedl Michal T.). PPho skupina pak najela více km přes Kruh a Nosálov. Všechno se to pak sjelo U Tichých, kde akce oficiálně končila. Navečer se ale mnozí přesunuli opět na "Domeček", kde v kouzelné atmosféře ohně (a buřtů, piv atd.) vyvrcholil příjemný den.
V neděli 15.10. se ti, co zde přespali (někteří v posilové Avii) + pár místních vydali k domovům /jak jinak než po ose/ přes Košátecký Les a kolem jezera Křenek. Tato skupinka měla 12 členů.
Nutno dodat, že počasí ohromně přálo po celé tři dny!




V sobotu 7.10. se na Kokořínsku konal další cyklotrek, jehož se tradičně zúčastnilo i několik cykloturistů z našeho klubu. Podrobnosti včetně jarního termínu 2007 najdete na stránce pořadatelů.

V září:


21.9. - 1.10. Apeniny od moře k moři II. (nadplán i Řím!)
Po pěti letech jsme se opět vypravili do Apenin, tentokrát o něco jižněji, nicméně končilo se opět na Monte Argentariu. Vzhledem k výborné sestavě, dobrému počasí (i když v horách pár kapek spadlo) a také podzimní formě si parta vymyslela i výlet nad původní plán, a sice do Říma. Ovšem tomu předcházely ne úplně jednoduché etapy, např. hned druhý den výjezd z 250 m do 2 126 m! Nicméně pohledy na "jihoamerická" (čili neuvěřitelně mohutná) údolí z míst, kam jsme se vyškrábali, byly dokonalou odměnou. Zajímavých zážitků by se našlo víc, třeba objev zapadlé, div ne středověké vesnice nebo ranní nakládání ovcí do velkého kamionu. Nakonec i délka upravených etap (2x kolem 160 km) stojí za řeč.
Samostatnou kapitolou byla cyklonávštěva Vatikánu a Říma. I v obrovském provozu se tu cyklista cítí bezpečně a tak může libovolně popojíždět kam ho napadne.
Mnohem podrobnější text Ivy H. spolu s fotkami Luboše U. najdete na webu HaHy.






10. - 17.9. Grossvenediger a Dolomity - ledovec a feraty
Doslova pár hodin po KŠ (viz odstavec níže) jsem popadl mačky a vyrazil do hor. Letos se nás sešlo pouhých 6 statečných pěšáků. V pondělí po dojezdu do "BC" jsme začali stoupat na chatu Defreggerhaus 2963 m. A v úterý 12.9. nejprve přešli ledovec a tak se dostali na závěrečný hřebínek vedoucí k vrcholu Grossvenedigeru 3764 m. I konec výstupu proběhl za fantastického počasí a tím i viditelnosti! Návrat z vrcholu až do BC 1480 m, byť s mezizastávkou na chatě, byl náročný na kolena. Ale zvládli jej všichni, stejně jako následný ranní přesun do Dolomit a odpolední pobíhání po Col di Lana, místa dodnes známého z 1. světové války. Z dalších dní, určených na feraty, nám jeden propršel, nicméně odpočinek přišel vhod. Vždyť na konec jsme lezli "déčkovou" feratu k Pisciaduhütte! Po krátkém pobytu na vrcholu hory v 2 985 m se zatáhlo. Asi půl hodiny po návratu k autu začalo pršet - opět nám přálo štěstí.
Z akce natočil Patrik M. film, který má (už sestříhaný) 1 hodinu. Další fotky z této akce naleznete na jeho stránkách zde.




8. - 9.9. Král Šumavy
Silničního závodu s MTB prvky (Kochánov...) jsme se zúčastnili 3 muži na střední čili 200 km trati. Po našem opožděném startu (vytvořili jsme "třetí vlnu"!) jsme však již v druhém kopci dojižděli ostatní. Ani v nešťastném úvodu, ani v dalším průběhu závodu nenastaly žádné větší krize, a tak např. já mohl v pohodě hned další den vyrazit na pěší akci roku (viz odstavec výše). Michal T.




31.8. - 3.9. Vídeň a její skvělé cyklostezky aneb vídeňský Sturm!
Poznávání okolí města valčíků i samotné Vídně pod vedením Luba T. , se starostlivým dohledem (pokud jde o večerní přísun proviantu) jeho ženy Věry zažila výborná sestava v čele s Kalimerem a Pepou Ul. (kteří zde jezdili již vloni s Luckou a Michalem)! Poznali jsme nejen hustou síť cyklostezek a množství památek, ale i další vídeňské speciality - svéráznou Hundertwasserovu architekturu a v tomto období kvalitní sturm - burčák. Nechyběl ani Wiener Schnitzel - vídeňský řízek s originál salátem. Prostě komplexní akce - diky Lubo a Věro! Jednotlivé dny najeto 68, 78, 58 km.
Delší text se nachází na webu HaHy.





V červenci a v srpnu:


16. - 25.8. Alpské průsmyky 2006 - OTTIS
Těžká akce, dlouho předem připravená, byla pár týdnů před odjezdem na přání Standy D. z týmu OTTIS zkrácena o dva dny. Ovšem původní plán - přejet 7 dvoutisícovek - zůstal, takže náročnost se ještě zvýšila! Tento cíl jsme ve Švýcarsku, Itálii a Rakousku splnili, i když nás zpočátku dost (na den a půl!) přibrzdilo počasí. Trasa se kvůli vytrvalému dešti v nejsušším kantonu opět musela upravit. Přesto v 7 etapách nastoupáno přes 11 000 m, kilometrů najeto 635 (údaje jsou moje včetně nečekaně drsné "vycházky" 2. den a sedla Flüelapass, které ostatní vynechali). Další postřehy Jak se jezdí v Alpách s OTTISem jsou v Aktualitách (datum 11.10.) Michal T.





6.- 16.8. Vysočina - angl. cykl.
Hezké popojíždění, v úvodu zdramatizované vydatnými dešti (což Angličanům příliš nevadí) z Prahy přes Český Šternberk, Kutnou Horu a Humpolec na Vysočinu. Tam - v okolí Telče - proběhla větší část akce. Ukončení v Jindřichově Hradci, resp. v Praze. Nejhezčí fotky jsou na anglické stránce News (nadpis Let us invite you, added 4.11. 2006).

22.7. - 5.8. Pyreneje od moře k moři
Silničářská sestava Cykloklubu Komín prokázala zkušenosti z Alp a tak se v Pyrenejích nenechala ničím zaskočit, např. úvodní dlouhou etapou (145 km!), mlhou na Aubisque, tříkilometrovým tunelovým sjezdem do Bielsy, vedrem na Tourmaletu a v Aňisclu, provozem v Andoře atd. Mě zaujala mj. silnička D113, připomínající průjezd safari nebo obrovský orel na sedle Sv. Martina, a potěšili upřímní majitelé jednoho domácího kempu, kteří měli poprvé za hosty Čechy. Klikatý přejezd od vln Atlantiku ke Středozemnímu moři s jedním krátkým autopřesunem znamenal i tentokrát přes 1000 km v 10 dnech (minule 11).





16.7. Alpský pohár - Zernez, Engadin
Třetí, čili závěrečný závod letošního Alpencupu - zcela nový radmarathon v oblasti švýcarského Engadinu byl vyprodán! Jelo přes 2000 lidí, ačkoliv se na dlouhé trase 4x stoupalo nad 2000 m! Z našich řad se však nikdo nezúčastnil. Německy psaný komentář, ale především krásné obrázky, najdete zde.

13. - 20.7. Chorvatsko - Rab (dovolená)
Po jarních doktorských zážitcích příjemná rehabilitace (bez kola) na ostrově mnoha písčitých pláží, které jsou spojeny lesními pěšinami.



30.6. - 9.7. Švýcarsko - Bernské Alpy
Družná sestava v čele s rychlíky z brněnského Favoritu a pohodáři z pražského klubu Na kole ze Stodoly, velmi slušné počasí, tradičně pohostinní domácí obyvatelé a v neposlední řadě i bezproblémová a rychlá doprava (chválím Tourbus Brno) umožnila poprvé v historii této akce 8 dní jezdit na kole (dříve 7) v kraji, kde by se ovšem dalo pobýt daleko déle. Další vyčtete z popisků u fotek (po najetí myší) nebo článku na webu HaHy.





V červnu:



V neděli 25.6. završila spolanská sestava náročné třídenní (23.- 25.6.) putování Alpami přejezdem slavné Grossglockner Hochalpenstrasse. Počasí přálo - bylo vynikající, najeto 80 km s cílem na koupališti u Zell am See. Předchozí dva dny se také povedly - sobotní 107 kilometrů dlouhé "spojovací" etapě předcházel páteční 65 kilometrový okruh s těžkým Katschbergem.





V neděli 18.6. se jel druhý závod Alpského poháru 2006 - Berchtesgadener Land Radmarathon - 2. ročník. V kraji pod Orlím hnízdem startovalo skoro 1800 cyklistů, přihlíželo údajně 10 000 diváků! Více textu (v němčině) a také dost fotek je na tomto webu.

V úterý 13. června se na informační schůzce v pražské vinárně U stréců sešlo 20 účastníků letošního ročníku Bernských Alp, převážně z klubu Na kole ze Stodoly. Přítomen byl i brněnský Josef Honz. Atmosféra velmi příjemná!



Slovenské hory a doly
Ve dnech 8.- 11. června proběhla "první letošní pořádná akce" (rozuměj kopcovitá) - Slovenské hory a doly. Na úvod jsme nepohrdli termálním pramenem v přírodě, ale pak se už opravdu jezdilo hlavně nahoru a dolů. Za tři dny jsme zdolali různá sedla mezi Ružomberkem, Žilinou, Prievidzou a Iľavou, potkali dost místních cykloturistů, poznali tajemství Solné jeskyně, ochutnali léčivý pramen v lázních Turčianské Teplice, projeli Čičmany atd. Líbila se i "stará hradská" - původní silnice vedoucí nedaleko Donoval. Spokojenou desetičlenou českomoravskou sestavu mile podpořila Slovenka Silvia.
Svůj osobitý popis nabízí Iva H., jedna z účastnic, zde.






V neděli 4. června odletěli Lucka s Michalem z Prahy do U.S.A. na svou Novou cestu, nazvanou Na hliníkovém oři Divokým západem.

Neděli 4. června si několik z nás vylepšilo prací - mohutnou leštící brigádou na obytné Avii. Pětičlenný tým odvedl perfektní práci!

České středohoří - sobota 3.6.
Skvělé počasí umožnilo skvělé výhledy z míst, kam nás zavedl neméně skvělý (jako vždy) Mirek H. Zpočátku se spíš lezlo než jezdilo, ale pokoukání z hradu Kamýk i rozhledny na Varhošti stály za to. Po obědě v Ploskovicích se 32 účastníků, do té doby jedoucích společně z místa startu - Velkých Žernosek, rozdělilo na menší skupiny. Ta největší si v samotném závěru, tj. těsně před Mělníkem, nakonec i zazávodila. Příjemný den završilo neméně příjemné ohňo-buřtové posezení na domečku Vládi Š.
Delší text o krásném dni a mnoho fotek je na webu HaHy. Kromě toho je odkaz i v naší fotogalerii a dalších 18 obrázků (od Jirky Blažka) najdete zde.





v pátek 2.6., čili mnohem později než v jiných letech, byla namontována na obytnou Avii konstrukce na 8 jízdních kol. Díky PPmu.


V dubnu a v květnu:


V neděli 28.5. se jel první závod Alpského poháru 2006 - tradiční Amadé v Rakousku. Startovalo cca 1700 cyklistů. Tady najdete zajímavý fotosestřih z krásné trasy.

Ve dnech 18.- 29.5. navštívilo naši republiku několik anglických cyklistů, jimž jsme zajišťovali doprovod a veškerý další servis. Své jazykové znalosti a neznalosti si vyzkoušelo 10 našich cykloturistů, kteří se připojili dle svých časových možností na den dva nebo taky třeba na celý týden.

Poděbradsko - neděle 14.5.
Poděbradsko podruhé a tentokrát doopravdy se jelo 14.5. Roviny asi nelákají - na srazu v Lysé n. L. se sešlo jen 16 lidí. Ale většina (všichni ti, co to neotočili předčasně) najela přes 100 km a především se hodně dozvěděla o polabských městech, historii slavníkovského hradiště a nad plán o současnosti nově budovaného mostu u Poděbrad, který nedávno připlul po Labi z Mělníka. Závěrečné posezení v Lysé završilo velmi příjemný výlet!




6. a 7.5. se do severních Čech a Saska vypravila část našeho anglického týmu za účelem doladění detailů připravované akce. Pořídili jsme i pár ´very nice pictures´:




4.5. se konaly v Praze porady angl. teamu v Praze. Poprvé se zúčastnil Kalimero.

3.5. vyjela ze svého zimního stání naše populární obytná Avia.

Blatensko a Písecko 29.4.- 1.5.
Hlavní domácí akce první poloviny sezóny se konala na Blatensku a Písecku. Naštěstí se vůbec nesplnila hrozivá předpověď počasí (3 dny deště) a tak jsme kromě občasného chladu, možná i hladu (ach ty hospody...), proražených plášťů a sem tam i místního bahna nezažili nic hrozného. Naopak - postupně nás /denně kolem 25 - 30 lidí/ Jarda Jelínek seznámil s krajem svého mládí, PP s Třemšínem a Michal Jon s Putimí a Pískem. Zlatým hřebem byl úvodní společenský večer na blatenské radnici, kde jsme se od místostarosty J. Hospergra dozvěděli vše podstatné o Blatensku a od Fr. Šestáka zase o cykloputování po svatojakubské cestě. Druhý večer u kytary byl opět společenský a trochu kultury se konalo i třetí den, když Lucka s Michalem obdrželi dort s jednou svíčkou, všemi kontinenty a colafitem! Ten den totiž měli 1. výročí návratu domů ze své cesty kolem světa. Delší report o celém výletu a také dost fotek je na webu HaHy.
Díky všem trasérům a vedoucím a firmě Nerabus za dopravu.






Ke třem studánkám 22.4.
X. ročník výletu s názvem Kokořínsko silnicí a terénem hodnotilo více účastníků. Klára J. vše vystihla jednou větou: "Sobotní sluneční vyjížďka byla pěkná, spousta lidí a terénních cest."
Více napsala Iva H., mj.: "S výkladem po trase tentokrát vedou sám ing. Ladislav Pořízek, vedoucí SCHKO a profesor Hovorka, pro nás kamarád Luboš. První výklad v Přírodním Parku Rymáň, dále u každé ze Tří studánek. Mezi výklady různě popojíždíme - cyklujem i bikujem, žádná sranda, nahorů a dolů, viz jenom ty názvy: Horní Zimoř, Dolní Zimoř a opět se šplhat na Horní Vidim a opět spadnout do Dolní Vidimi... Silničky postupně vytlačovány terénkem, pěkně hopsavým, místy dokonce nesjízdným - dochází i na poponášení kol." Celý text i s fotkami je na webu HaHy.
Také pěkný a ještě delší článek sepsala Jitka F. z pražského klubu Na kole ze stodoly. Text si otevřete zde (formát .doc).
Pro úplnost: najelo se 50 km, sešlo se, včetně dvou nucených autoturistů a později připojené skupinky ze spolku HaHy (mj. Staník z Liberce) 64 lidí. Naše poděkování patří Ing. L. Pořízkovi ze Správy CHKO Kokořínsko.





Poděbradsko - neděle 9.4.
Rozvodněné Labe změnilo trasu - nejelo se podle řeky, i vedoucího - vedl PP místo Luboše Hovorky. Někteří z 24 účastníků se to dozvěděli až na startu v Lysé. Ale atmosféru to neovlivnilo, viz hodnocení:
"Prima akce - 23 lidí. Jelo se z Lysé na Kochánky, Benátky n.Jiz., dále Kropáčova Vrutice, Vysoká Libeň. Zde oběd v Eldoradu a pak dělení na skupinky dle směrů k bydlišti, Kadlín, Stránka a tady další dělení." Jitka S.
Zápis udělal také Hynek V. na web HaHy. Fotky zde jsou od MH a PPho:




Pražské parky - neděle 2.4.
První jarní vyjížďka měla slušné počasí i účast. Dle ohlasů (viz níže) skvěle vedl Kalimero (díky!). Odpoledne se připojili i Michal Jon s Luckou, kteří den předtím přednášeli na Slovensku.
"Akce vydařená, jen pár defektů. Sluníčko nám přálo, výhledy na Prahu špičkové." Anna V.
"Akce dobrá, živly klidné, nikdo se neopil. 70 km." Tolik sms od PPho. Jeho delší text se objevil v týdeníku Mělnicko - hledejte zajímavosti v čísle 16, článek Pražské zahrady a parky s helmou a tentokrát i plovací vestičkou.
Souhrn akce a obrázky jsou samozřejmě na webu vedoucího akce "Kalimera" i na webu HaHy.
Nejvýstižnější ovšem byl Tomáš G. z Čerčan. Jeho kombinovaný text+fotoreferát si můžete stáhnout zde (formát .doc, vel. 2,8 MB). Super fotky dodal PP:






V únoru a v březnu:


Jelikož tento web vedeme na Mělníku, zmiňujeme i další velkou vodu. Tentokrát byla spíš labská než vltavská, ale opět poznamenala život mnoha lidem. Přišla koncem března. Labe tu nakonec kulminovalo (na 739 cm) začátkem dubna a poté začalo pozvolna opadat. Zajímavé fotky - posuďte sami - pořídila Zora T.





V březnu probíhaly mnohé důležité porady nad detaily sezóny, namátkou 17.3. v Praze s Jardou Jelínkem a 20.3. na Mělníku s Michalem Jonem - obě o akci Blatensko a Písecko, předtím 7. a 9. 3. s řidiči - aviatiky. Mluvilo se i o dalších událostech.


Kraslicko 3.- 5.3. - velmi hezký víkend včetně nehezké páteční cesty (sněhová kalamita) zažilo 14 běžkařů v západních Čechách. Ostatně dokládá to zápis Ivy H., jedné z účastnic, na webu Hahy.
Fotky dodali Míla H. a PP a :




18. - 20.2. jsme měli doslova zamotané hlavy. Promýšleli jsme, jak co nejméně měnit jarní kalendář. Nutnost těchto úprav způsobilo lékařské rozhodnutí ze 17. února. Viz nadpis "Nečekané změny u tří akcí" - aktuality 25.2.


V sobotu 11. února provedli Mirek H. a PP naši skupinku hodně zasněženými Krušnými horami. Na běžkách se 16 cyklistů prošlo a projelo okolím Moldavy a Cínovce, a to křížem krážem včetně saské strany, kde přešli mj. přes vrch Kahleberg. Spokojeně poreferovala Iva H.* i PP - ten výlet vtipně popsal v článku Expedice mělnických lyžařů pro Týdeník Mělnicka (hledejte v čísle 9, autor Pustina nebo zkuste rovnou zde).
*část jejího textu: "Ačkoli jsme se nacházeli v Krušných horách, počasí bylo zřejmě krušné jen dny předchozí. Na nás se dokonce občas i vlídně usmálo slunko a tak jsme mnozí vylovili z batůžků sluneční brýle. Semo tamo i střízlivě nasněžilo, ale žádná neproniknutelná chumelenice se nekonala."
Tyto fotky jsou PPho:




V lednu:


V sobotu 21. ledna se krásně zasněženým Kokořínskem prošlo i něco přes desítku našich. Pěší pochod na vyhlídkový vrchol Nedvězí pořádal KČT. Trasa dlouhá 20 km se líbila i "zpravodajkám" Míle a Kláře.
Fotky jsou Míly H. a PPho:




Ve středu 18. ledna se cestovatel Víťa Dostál projevil jako výřečný a výborný vypravěč. Jeho přednáška s promítáním o cestě kolem světa se konala v Kulturním domě na Mělníku. Míla H.

Od pátku 13. do neděle 15. ledna se v Brně postupně konalo několik schůzek, vesměs týkajících se naší letošní sezóny. Další příjemná setkání, ale neplánovaná, např. s Ivanem Vančatou (naposledy jsme se potkali v květnu na Korsice), se uskutečnila v sobotu na veletrhu Regiontour. Ludva Zimola, Michal Třetina a Josef Honz

V pondělí 9. ledna si v brněnském studiu Českého rozhlasu Martin Vejmělka a Josef Honz povídali s paní redaktorkou o tom, jak se jezdí na kole v Andách a indickém Himálaji.


Posezónní sraz (odložený z listopadu)
V sobotu 7. ledna v příjemném prostředí vinného sklepa mělnického muzea prezentovali cyklocestovatelé L+M svou tříletou cestu kolem světa. Je symbolické, že na stejném místě měli v listopadu 2001 svou první veřejnou prezentaci tehdy chystaného putování. Nyní promítali nejen krásné obrázky z celého průběhu, ale i speciálně připravené video z úvodních a závěrečných českých etap.
U sklenice dobrého vína se tak mnozí z cca padesáti diváků poznali v roli doprovázejících cyklistů. Po skončení se většina přesunula do rest. U Beníšků, kde po večeři pokračoval bohatý program srazu našeho cykloklubu - odměna 20.000 návštěvníku webu, další promítání, atd. Končilo se (tradičně) až těsně před půlnocí.
Velký dík patří všem, kteří akci zabezpečili, navíc Kalimerovi za filmy a Správě CHKO Kokořínsko za půjčenou techniku.





Pohoda v nepohodě aneb Novoroční vyjížďka na Říp (s velkým překvapením!)
Po poměrně příjemném silvestrovském počasí (bylo i na kolo!) se Nový rok nesl ve znamení zatažené oblohy, z které většinou něco kapalo. I tak se k mělnické cykloprodejně OTTIS sjelo k slavnostnímu přípitku 47 kolařů všeho druhu, mezi nimi (po 4leté absenci) i světoběžníci Lucka Kovaříková s Michalem Jonem. Vítr a zmrzlé kapičky či spíše krupičky pak ale silně znepříjemnily cestu k Řípu, takže mnozí (hlavně silničáři) nedojeli ani pod kopec. Ovšem většina účastníků statečně své stroje vytlačila až nahoru k rotundě. Na náš těžký boj zíralo mnoho pěších, např. pan Ondřej Neff, a někteří to i hlasitě komentovali. Ale vyplatilo se - po uvítání panem Nešporem, rozdání dárečků, cukroví a několika přípitcích se Michal Jon před množstvím cyklosvědků odhodlal k jedinečnému činu. Požádal Lucii o ruku! Nečekaný zážitek pro nás všechny, včetně Lucie! Krásnou událost zaznamenali i přítomní novináři. Pozn.: kam se hrabou televizní reality show! Vzhledem k počasí jsme se pak vydali rovnou domů, i když většina, včetně L+M a PPho, oklikou přes domeček Vládi Š. Tam jsme v suchu a teple zhodnotili nevšední novoroční zážitky.